Skocz do zawartości

Astronarium - wkrótce nowy program o astronomii w TVP


UraniaPA

Rekomendowane odpowiedzi

Discovery zeszło na psy i po za nielicznymi wyjątkami nie ma czego tam oglądać. A tu proszę... Tematyka astro i to w polskim wydaniu. W zalewie dennej rozrywki i "nauki" skopiowanej żywcem z innych krajów, to może się okazać ciekawą perełką. Życzę zyskania popularności "Sondy" Kurka i Kamińskiego.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tylko twórcy programu nie przyjęli tak modnej ostatnio efekciarskiej formuły.

 

Retro-monitory widoczne od 32 sekundy zwiastuna pozwalają wierzyć, że tak nie będzie ;)

Trzymam kciuki :)

 

P.S. Są przewidziane jakieś powtórki? Jak często program będzie emitowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera 2 marca 2015 r. o godz. 17.00 na antenie TVP Regionalna (pasmo wspólne regionalnych kanałów TVP).

 

jak będzie gdzieś normalnie do obejrzenia a nie tylko w tv to też dajcie znać :)

widzę że w przeciwieństwie do zwiastunów filmów amerykańskich, zwiastun tego programu niczego przedwcześnie nie zdradza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. Są przewidziane jakieś powtórki? Jak często program będzie emitowany?

 

Premiery odcinków w poniedziałki o godz. 17.00, powtórki w nocy o godz. 2:15. Gdyby doszły inne godziny, będą wyszczególnione na witrynie www.astronarium.pl.

 

 

 

jak będzie gdzieś normalnie do obejrzenia a nie tylko w tv to też dajcie znać :)

 

Będzie też na TVP Stream - czyli internet, smartfony itp.

 

 

 

Przy okazji dla fanów Facebooka: https://www.facebook.com/AstronariumTVP

 

Edytowane przez UraniaPA
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I jak wrażenia po pierwszym odcinku?

Obejrzałem i wrażenia mam jak najbardziej pozytywne. Według takiej właśnie formuły niegdyś TVP robiła programy popularno-naukowe i mnie to odpowiada.

W dodatku moim zdaniem trafnie wybrano tematykę pierwszego odcinka. Radioastronomia to taka jakby trochę zapomniana ostatnio gałąź astronomii. W latach 80-tych dużo pisało się o odkryciach dokonanych przy użyciu radioteleskopów. Potem nastał czas spektakularnych zdjęć z teleskopu Hubble'a i media skupiły się na tych imponujących obrazach, a o radioastronomii zrobiło się cicho...aż do dziś :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zobaczyłem powtórkę. Bardzo mi się podobało :) Gratulacje dla ekipy. Program ciekawy i każdy (może z wyjątkiem radioastronomów :) ) dowie się czegoś nowego. Bardzo dobry styl prowadzenia - zupełnie odmienny od tego efekciarstwa serwowanego na discovery, gdzie przez 10 minut gadają na cztery sposoby jedno zdanie, pokazują 10x te same animacje i wplatają mnóstwo hipotez z pogranicza science-fiction. Trzymajcie tak dalej! Niestety w dzisiejszych czasach trudno jest dotrzeć do przeciętnego obywatela z tematyką astro, ale mam nadzieję, że ten program zdobędzie jak największą popularność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrałem powtórkę i przed chwilą obejrzałem

dobry poziom merytoryczny, nieźle graficznie, a jedyne co warto poprawić to jakość dźwięku

zapowiada się dobrze. Ten pierwszy odcinek bardzo udany, oby następne były na podobnym poziomie

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł ze skupieniem się na polskich ośrodkach, można się dowiedzieć rzeczy, których na discovery raczej nie będzie.

prawie można sobie wyobrazić że prowadzi to początkujący andrzej kurek ^_^

 

ale wyrzuciłbym to "pi pi pi pi" przy pojawianiu się i znikaniu literek (kto to wymyślił!?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, kolejny dobry odcinek! :helo:

 

w kilku momentach chwalenie polskich naukowców niebezpiecznie zbliżyło się do granicy parodii ale ogólne wrażenie pozostaje pozytywne.

(oprócz pipkania na napisach :P)

 

a czy ktoś wie po jakiego diabła jest im potrzebny clean room do tego satelity? :uhm:

bo patrząc na to co tam montują to chyba najbardziej dla szpanu i może żeby im kierownik nie zawracał głowy (zamykaja się w clean roomie i graja w karty?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.