Skocz do zawartości

Fragment Pelikana IC5070


Piotr4d

Rekomendowane odpowiedzi

Ojojoj...Piotr, to jest jakiś bikolor? Brak zielonego zupełnie.

Jeszcze taka mała uwaga- nie można samego Ha stosować jako luminancji, bo gwiazdki w RGB są dużo większe niż Ha i robią się barwne obwódki. Trzeba zblendować Ha z desaturowanym RGB jako luminancją gwiazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak: warstwy od dołu:

1. Ha pozbawione gwiazd

2. Warstwa "Hue/Saturation", kolor czerwony , saturacja 80%, lightness 0

3. Ha z gwiazdami jako luminancja

4. RGB z atrybutem screen

ewentualnie

1. Ha pozbawione gwiazd

2. Warstwa "Hue/Saturation", kolor czerwony , saturacja 80%, lightness 0

3. RGB z atrybutem screen

4. Ha z gwiazdami z atrybutem luminosity

5. RGB zdesaturowane z atrybutem lighten i łapką do warstwy 4

 

 

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapka to takie cuś...lewy alt i myszka lewy klk na granicy miedzy warstwami. Wtedy górna warstwa jest przypisana do dolnej. To się chyba w polskiej wersji PS nazywa " przypisanie warstwy korekcyjnej". Na diagramie warstw jest ona przesunięta w prawo i działa wyłącznie na warstwę poniżej a nie na cały obrazek.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał zbierany na SkyParty.

18x1200 Ha i wczesna wersja z kolorem RGB 20x180s + Ha jako kanał L

Wersja kolor do poprawki, tylko muszę znaleźć na to czas. Na pewno za dużo zielonego, tylko jak ujmuję zielonego fotka robi się bardzo czerwona.

Brak umiejętności nadrabiam entuzjazmem :D

Jeśli mam być szczery to drugie zdjęcie przypomina mi królika. Świetne fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapka to takie cuś...lewy alt i myszka lewy klk na granicy miedzy warstwami. Wtedy górna warstwa jest przypisana do dolnej. To się chyba w polskiej wersji PS nazywa " przypisanie warstwy korekcyjnej". Na diagramie warstw jest ona przesunięta w prawo i działa wyłącznie na warstwę poniżej a nie na cały obrazek.

rozumiem, "clipping mask" w wersji EN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Boszzzzz....jaki ja kiedyś zdolny byłem :D

Mając dzisiejszą wiedzę i patrząc wstecz, zmienilbys/poprawiłbys coś w tym tutku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę odgrzewany kotlet, ale zawziąłem się i siadłam do materiału jeszcze raz od początku i zaczynam chyba powoli łapać

To poprzednie zdjęcie, tego potworka, zostawię jako przestrogę jak nie powinno wyglądać zdjęcie astro, bo wygląda żenująco.

Musze jeszcze sporo popracować, szczególnie nad gwiazdami, szału nie ma ale chyba jest lepiej.

Copy of HaRGB.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.