Skocz do zawartości

Przenosimy Celestię na forum


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Danielu, dziękuję za powierzenie mi tak ważnej funkcji oraz za zaufanie. Uczynię wszystko, aby Ciebie oraz Kochanych Kolegów nie zawieść.

Moi drodzy, zachęcam Was do współpracy i dzielenia się swoją wiedzą. Zapewne większość z nas ma swój ulubiony dział astronomii, w którym czuje się specjalistą. Cenne będą zarówno typowo encyklopedyczne referaty (również krótkie) jak i wyniki własnych nietypowych, unikatowych badań. Z uwagą będę śledziła Wasze posty (i przyznać muszę, że od dawna to robię) i pewnie nie raz spróbuję podjąć z autorem wpisu temat, który uznam za szczególnie interesujący, dotąd nieporuszany, nietypowy i wart rozwinięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bellatrix - gratulacje! Chciałem Ci złożyć gratulacje już na zlocie, ale nie wiedziałem czy funkcja została już przekazana :-) Także robię to teraz.

 

Dodatkowo dodam od siebie, że ideą astrofotograficznej Celestii jest zbieranie wiedzy (zarówno dotyczącej akwizycji jak i obróbki) w jedym - łatwo dostępnym miejscu - żeby nie było wertowania podstron forum w poszukiwaniu jakiegoś tutorialu. Tutaj jest w miarę aktualny spis tutorialów do astrofotografii: http://astropolis.pl/topic/54736-tutoriale-obrobki-astrofotografii/znajdują się tam odnośniki do wszystkich części cyklu Jacka Bobowika "Od laika do astrofotografika" oraz dwa ciekawe artykuły Maćka "wessel'a" o tym jak on patrzy na obróbkę zdjęć DSO, a więc na co warto zwrócić uwagę samemu obrabiając.

 

W związku z powyższym mam do Was prośbę:

Jeśli natraficie na forum na tutorial lub chociażby informację/trik czy cokolwiek innego co może się przydać w obróbce czy akwizycji to bardzo proszę o wiadomość - umieszczę to w spisie.

 

Pozdrawiam
Paweł

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić akcję związaną z Katalogiem Messiera. Praktycznie cały jest na Celestii (kiedyś Hans uzupełniał luki) ale przydałaby się nowa "forma". Postaram się wrzucić taki przykładowy temat w przyszłym tygodniu i mam nadzieję, że ktoś się dołączy z kopiowaniem/uzupełnianiem. Jeśli nie to może do przyszłego roku ogarnę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zrobić akcję związaną z Katalogiem Messiera. Praktycznie cały jest na Celestii (kiedyś Hans uzupełniał luki) ale przydałaby się nowa "forma". Postaram się wrzucić taki przykładowy temat w przyszłym tygodniu i mam nadzieję, że ktoś się dołączy z kopiowaniem/uzupełnianiem. Jeśli nie to może do przyszłego roku ogarnę :D

 

Jak niektórzy zauważyli, od wczoraj zacząłem to robić. Jeśli ktoś chce się przyłączyć - zapraszam :) Zacząłem po kolei ale nie ma takiego wymogu, można wrzucić np swój ulubiony obiekt. Dzięki charakterystycznemu zapisowi (Messier 001, 002...) forum będzie segregować od 1 do 110 niezależnie w jakim czasie temat będzie założony/zaktualizowany.

 

Baza, którą już mamy na Celestii znajduje się tutaj - http://celestia.pl/Kategoria:Obiekty_katalogu_Messiera

 

Tematy ze zdjęciami na forum szukam zarówno przez forumową szukajkę jak i google (np przez frazy M1 astropolis, Messier 1 astropolis, Krab astropolis). Na pewno nie znajdzie się w ten sposób sporej części. Być może kiedyś przejrzę cały dział ze zdjęciami DS pod tym kątem.

 

Jeszcze raz zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z Was obserwuje komety, wykonuje zdjęcia i mógłby napisać kilka słów na ten temat? Zależy mi na krótkim stricte encyklopedycznym opisie (budowa, pochodzenie, cechy typowe, rodzaje) oraz na własnych spostrzeżeniach, notatkach z obserwacji, zdjęciach, własnych uwagach w tym temacie. Generalnie zależy mi, aby to był zwięzły fachowy opis z silnym naciskiem na część praktyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.