Skocz do zawartości

APO CFF 102 f/6.2


luk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do sprzedania refraktor apochromatyczny CFF 102 / 640 AS.

Teleskop zakupiłem 6 lat temu od producenta, jestem pierwszym właścicielem.

Jest to topowej jakości sprzęt nadający się zarówno do wizuala jak i do AP.

Ja go używałem wyłącznie do obserwacji wizualnych, gdzie sprawdzał się zarówno w szerokich polach (Nagler 31, Ethos 13) jak i dużych powiększeniach (Delos 3.5), gdzie daje bardzo wysokiej jakości ostre i kontrastowe obrazy. Wiem, że inni użytkownicy tych refraktorów z powodzeniem fotografują niebo.

W skład sprzedawanego zestawu wchodzi:

1. Trzyelementowy asferyzowany obiektyw z separacją olejową d=102mm, f=640mm, SR=99,4%. Jest to jedyne soczewka w całej serii, która została asferyzowana. Załaczam PDF z wynikami testu.

2. Wyciąg Moonlite 2.5”

3. Wysokiej jakości biała aluminiowa tuba malowana proszkowo + przykręcony z boku dovetail Vixen, idealny zestaw do visuala.

4. Karbonowa tuba, która pewnie lepiej nadaje się do focenia, ja z niej nie korzystałem. Tuby można sobie zmieniać.

5. Objemy 114mm

6. Zatyczki

 

Teleskop jest w bardzo dobrym stanie, szkła idealne, bez najmniejszej ryski. Jedyne ślady użytkowania są na dovetailu i na wyciągu.

Cena za całość to 2000 Euro.

Teleskopy te nie są już produkowane, a wersja CFF 105mm kosztuje z kolei dużo więcej. Naprawdę warto, zważywszy na unikalną jakość wykonania soczewki.

Inną zaletą CFF jes to, że w razie czego serwis mamy na miejscu w Polsce, a dokładnie w Krakowie. To zakup na lata.

 

Jeśli byłby ktoś zainteresowany takim sprzętem prośba o kontakt.

 

pozdrawiam,

Łukasz

IMG_4436.jpg

IMG_4437.jpg

IMG_9658.jpg

LUK - Result555nm.pdf

Edytowane przez luk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.