Jump to content

Kamera US iDS, Steeltrack SCT, CCD LRGB 1.25, UHC-S 1.25, walizka Mak 150


Mik
 Share

Recommended Posts

Do sprzedaży lądują kolejno:

 

1. Kamera mono niemieckiej firmy iDS UI-1245LE-M-GL (strona z driverami: https://en.ids-imaging.com/store/ui-1240le.html).Działa bez problemu pod Win7, Win8.1 i Win10 z SharpCapem. Kupiona tu na forum ponad rok temu od "weterana planetarnego". Razem z kamerką dostałem specjalnie zrobioną przejściówkę na gwint T2, ale ponieważ bez typowego noska 1,25 nie da się żyć więc dokładam ten który mi służył + kabelek miniUSB>USB, którego też nie było w komplecie. Dodatkowym atutem przejściówki na T2 jest np. możliwość podłączenia obiektywu widocznego na najniższej fotce (ale który nie należy do sprzedawanego kompletu :).

 

Parametry kamery:

- matryca mono 1/1.8 cala

- rozdzielczość 1280x1024

- piksel 5.3x5.3

- dowolne ROI

- 25 klatek w pełnej rozdzielczości

 

Pomimo mody na kamerki firmy ZWO w swojej klasie jest wciąż konkurencyjna jeśli chodzi o jakość oferowanych obrazów - tym bardziej w cenie jaką za nią chciałbym - 720 PLN z przesyłką.

kamera iDS.jpg

 

2. Wyciąg w standardzie Crayforda firmy Baader w wersji dla teleskopów SCT. Długo służył mi z moim SCT 6'' więc widać na nim trochę przetarć ale wciąż działa bez zarzutu. W komplecie przejściówka na 1,25 cala (choć nie było takiej w zakupionym wyciągu). Cena 620 PLN z dostawą.

Baader Steeltrack SCT.jpg

 

3, Zestaw filtrów CCD LRGB 1,25 " od Baadera dla początkujących astrofotografów. Użyty przeze mnie kilka razy, czyste, bez rysek. Cena 300 PLN z dostawą.

Baader ccd filters 1_25.jpg

 

4. Filtr UHC-S 1,25" Baadera (dokłądnie taki: https://deltaoptical.pl/filtr-mglawicowy-baader-planetarium-uhc-s-125-2458275,d413.html).Używany sporadycznie do wizuala, Cena 160 PLN z dostawą.

Baader UHCS 1_25.jpg

 

5. Walizka SW na MAKa 150 (taka: https://deltaoptical.pl/blizej_nieba/walizka-aluminiowa-sky-watcher-mak-150,d809.html),którą trochę dostosowałem do mojego SCT 6" tak żeby mieścił się z wyciagiem Steeltrack i z szukaczem - stąd wycięcia tu i tam. Wciąż nadaje się na przechowywwanie lub transport Maka lub podobnego SCT. Wymiary walizki to 59x31x42 cm.

Dla chętnego za 220 PLN z przesyłką.

walizka SW MAK150.jpg

 

W razie pytań zapraszam na PW.

 

 

Edited by Mik
Link to comment
Share on other sites

Pozycje 1. kamera iDS, 2. wyciąg Steeltrack i 3. zestaw filtrów LRGB 1.25 sprzedane.

 

Obniżki:

poz.4 - UHC-S 1.25 150 140 PLN z przesyłką,

poz.5 - walizka 180 160 PLN z przesyłką

Edited by Mik
Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Haha
    • Like
   • 36 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 62 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Haha
    • Like
   • 131 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.