Skocz do zawartości

Teleskop do 1000 złotych


kszymon

Rekomendowane odpowiedzi

No to się wtrącę :smoke:

znam dobrze telep Dziadka i zaręczam że jest w 100 % sprawny i funkcjonalny

masz nawet w tym dobsonie śruby do mikroruchów w azymucie i w elewacji

co wiecej jest on rozwojowy bo Dziadek zastosował w nim rurę chyba 270 mm

więc w przyszłości jakbyś chciał zwiekszyć apreturę to lustro 230 wejdzie na pewno a może i 250mm

 

Dziadek rzadko się tu pojawia ale zaraz go poinformuję o tym wątku

i zapewne niedługo coś napisze.

:salu:

 

p.s.

już wie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie ma przymusu to pewne, jak byłbym młodszy to pewne, że nie sprzdałbym go choćby był podrapany, noooo i trochę jest od używania. Każdy wie, że sprzęt nie używany nie ma rys.

Co do uczciwości tu wspomnianej, to nie namawiam, każdy mierzy własną miarką.

Pozdrawiam Dziadek

ps. jest obok na zdięciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także mam teleskop o parametrach 150/1450 z lustrem wykonanym przez Janusza Wilanda. Polecam, bo te lustra są świetne i dają bardzo ostre obrazy, sfera to sfera  :salu:

POTWIERDZAM. "Warszawka"( Poruczko, Wiland) to bardzo dobra jakość.

Trudno mi "ocenić" innych wykonawców luster, bo nie "lookałem" przez ich "produkty".

Sam posiadam telep o zbliżonych parametrach(155/1500) i jestem bardzo zadowolony z uzyskiwanych obrazów :salu: ( szczegóły na stronce).

"ByZone"( http://palin.net-arena.info/ ) od niedawna również "cieszy się"

rewelacyjną (jak na taką optykę - sferę) jakością widoków nocnego nieba , własnie z "Warszawki"( wiem, bo często się kontaktujemy na GG).

Tak, że zadowolonych jest sporo. Jeśli nie przeszkadza Ci "mobilność " ARMATY - bierz w ciemno. Za tą cenę , przypuszczam, nie otrzymasz nic bardziej sensownego. A i okular (jakiś) "Dziadek" ci sprezentuje.

ogolny64.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A parabola to parabola

 

Taaaa szczególnie z komą i potrzebą większej precyzji przy kolimowaniu :wink:

 

A tak serio to każdy typ lustra ma swoje zady i walety jednak myślę że taka sfera 150/1500 to dobry wybór na początek zwłaszcza jak pochodzi z warsztatu J. Wilanda. Zero komy i gwiazdy ostre jak żyleta. :salu:

 

Pozdrawiam Maciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie ma przymusu to pewne, jak byłbym młodszy to pewne, że nie sprzdałbym go choćby był podrapany, noooo i trochę jest od używania. Każdy wie, że sprzęt nie używany nie ma rys.

Co do uczciwości tu wspomnianej, to nie namawiam, każdy mierzy własną miarką.

Pozdrawiam Dziadek

ps. jest obok na zdięciu

 

Dziadek jest absolutnie uczciwy - ręczę za niego cakowicie! Lepszego sprzedawcę trudno znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odradzam poczštkujšcemu zakup dużego i ciężkiego teleskopu.

Jeœli dojdzie do tej transakcji to kolega ze dwa czy trzy razy zmusi się żeby wynieœc telep na balkon, potem na rok go odstawi a za rok pojawi się ogłoszenie: sprzedam telep za 600 zł, którego nikt nie kupi. I tak stracimy potencjalnego miłoœnika astronomii.

 

Takie mam obawy.

 

Ja polecam zakup używanego Mizara z NPZ (pojawiajš się w cenie 800-1000 PLN).

Majš bardzo dobry statyw, dobrš głowicę paralaktycznš z mikroruchami, komplet okularów i baaaaardzo trwałe lustra œwietnie zabezpieczone. Jeszcze nie słyszałem aby lustro Tala dostało jakichœ plamek. A takie home made to trzeba pewnie oddać co 5 lat do naparowania.

Pozatym firmowe uznane teleskopy łatwo sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.