Skocz do zawartości

Program: Supernowa Astro-Forum.org


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz ja mam coś do pokazania. Nie wiem czy to hotpixel ta jak w popszednim przypadku, ale coś jest w ngc7331 (zdjęcie PiotraZ jest rozblurowane, bo miałem kłopoty z alignem). Przy analizie surówki mam podejrzenia, że to tylko hot...

 

2.jpg

 

Zdjatko porównawcze wygrzebane gdzieś z neta:

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę moją wątpliwość, choć już częściowo wyjaśnioną.

 

Otóż przy analizie fotki NGC 5985 przez chwilę myślałem, że mam doczynienia z jakąś nową. Niestety, foty z innych źródeł rozwiały moje nadzieję, jednak nadal zastanawiam sie, czemu na fotkach ze strony: http://nedwww.ipac.caltech.edu/cgi-bin/nph...bjname=ngc+5985 (trzecia, czwarta i piata od dołu) jedna, dosyc jasna gwiazdka jest zupełnie nie widoczna. Poniżej dołączam plik ilustrujący całą sprawę. ktoś ma jakieś propozycje?

ngc5985_star.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze dorzucę moją wątpliwość, choć już częściowo wyjaśnioną.

 

Otóż przy analizie fotki NGC 5985 przez chwilę myślałem, że mam doczynienia z jakąś nową. Niestety, foty z innych źródeł rozwiały moje nadzieję, jednak nadal zastanawiam sie, czemu na fotkach ze strony: http://nedwww.ipac.caltech.edu/cgi-bin/nph...bjname=ngc+5985 (trzecia, czwarta i piata od dołu) jedna, dosyc jasna gwiazdka jest zupełnie nie widoczna. Poniżej dołączam plik ilustrujący całą sprawę. ktoś ma jakieś propozycje?

 

Według CDC ze sciągniętymi obrazami i katalogami tego obszaru jest to (tak to odczytałem):

E_USNOA U1425_08346773 i jeszcze coś tam z GSC

 

zdjęcie tego obszaru z cdc:

5985unkstar.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie mozna tak analizowac fotek, bo za duzo energii idzie do kosza. Zanim zaczniecie sie zastanawiac, ktore gwiazdki to "ktore" - ustalcie pole widzenia fotki. Te 2 zdjecia roznia sie bardzo. Brakujaca gwiazdka jest po prostu za kadrem. Nic nie brakuje i wszystko sie zgadza!

ngc5985_star[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz sie zgadza. Ja mam swój pewny sposób robie tak żeby zdjęcia były "przezroczyste" i nakładam je na siebie oczywiście odpowieednio przeskalowując i minimalnie przesuwam i jak widze ze gwiazdki sie rozdwajają to znaczy że na obu zdjeciach są a jak jest tylko jedna to znaczy że na jednym zdjęciu jej nie ma i tak za każdym razem kontroluje takie przypadki i myśle że w moim przypadku nie bedzie pomyłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.