Skocz do zawartości

Okulary


%kaZio%

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem własny teleskop w zestawie mam dwa okulary i soczweke barlowa (pierwszy jest 10mm, a drugi nazywa się: Super 25 Wide Angle Long Eye Relief).

Chciałbym się zapytać jakie są pomiędzy nimi różnice, czym się charakteryzują, i jakie dokupić.

( najbardziej mnie interesują jakieś przystosowane do oglądania głębokiego kosmosu i planet układu słonecznego)

 

Z góry dziękuje :)

post-30950-0-27413500-1475854341_thumb.jpg

Edytowane przez %kaZio%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedawno kupiłem własny teleskop w zestawie mam dwa okulary i soczweke barlowa (pierwszy jest 10mm, a drugi nazywa się: Super 25 Wide Angle Long Eye Relief).

Chciałbym się zapytać jakie są pomiędzy nimi różnice, czym się charakteryzują, i jakie dokupić.

( najbardziej mnie interesują jakieś przystosowane do oglądania głębokiego kosmosu i planet układu słonecznego)

 

Z góry dziękuje :)

 

A jaki teleskop kolega kupił?:-)

Czy to ten z opisu 130/900?

Jeżeli tak to masz do poczytania: http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=10&t=19959

Pozdrawiam

Edytowane przez snajph3r
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ten artykuł , jest tam rysunek podpisany „ Szacunkowa zależność miedzy średnicą źrenicy wyjściowej , a jakością obrazu w teleskopie „. Czyli od 2 do 5 mm źrenica wyjściowa , dla twojego teleskopu 900mm, 130 średnica, oznacza to. 130/5=26 do 130/2=65 , czyli powiększenia komfortowe od 26x do 65x .

900/26=35 do 900/65=14 czyli okulary od 14mm do 35 mm ,okulary dłuższe niż 35 mm i krótsze niż 14 to potem jak już będziesz naocznie wiedział o co w tym chodzi . Masz okular 10mm czyli jest 1,44 mm –ten zakres od 1do 2 mm –sam zobaczysz czy chcesz się pakować z okularami w te rejony oglądactwa( ja kupił bym okular 14 mm –czyli max rozdzielczości, a inne to sam zdecyduj ) .

http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/7948-%C5%BArenica-wyj%C5%9Bciowa-i-subiektywna-jako%C5%9B%C4%87-obrazu-w-teleskopie/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.