Skocz do zawartości

Szaty Astropolis z przeszłości


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Warto wyjaśnić czemu widzimy na moich obrazkach dwa różne nagłowki.

Kiedyś Astropolis miał jakby dwie strony główne. Jedna to było klasyczne forum, a druga to było coś jak powyżej. Tam ludzie wrzucali, w odpowiednich działach linki z szerszym nieco opisem czego ten link dotyczy.

Pod takim wpisem bywały też komentarze.

 

To tam pojawił się opis (news) dany przez Adama Jesionkiewicza o dwóch fizykach, którzy wykazali, że podróże rakiet z prędkościami bliskimi prędkości światła nie będą możliwe bo zbierane po drodze protony międzygwiezdne jako swego rodzaju promieniowanie (korpuskularne - dodam) za bardzo rozgrzeją rakietę o ile nie będzie miała ona "wielokilometrowych" osłon.

 

Dziś tę funkcję przejął po części dział "Ciekawe linki"

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duma :) Forum to kiedyś było Astro-Forum.org. W 2009 roku odpaliłem eksperymentalny projekt Astropolis.pl, który był takim "wykopem" wyspecjalizowanym w astro. Po bardzo dobrym starcie serwis zaczął ewoluować w portal informacyjny (z długimi artykułami), co spowodowało, że ludzie przestali mieć odwagę wrzucać krótkie treści, czy linki, a w redakcji pozostała ścisła grupa kilku osób. Nie trudno domyślić się, co się stało dalej. Inicjatywa się wypaliła, bo codzienne pisanie długich form literackich (kilka sztu) + newsy, nie mogło trwać wiecznie. Projekt był naprawdę bardzo fajny i unikalny.

 

Kiedy uświadomiłem sobie, że nic z tego nie będzie to połączyłem obydwa projekty (Astropolis i Astro-Forum) pod jedną marką (Astropolis) - jako uber-forum. I tak jest do dzisiaj. Astropolis jako portal wspominam z łezką w oku, bo to był świetny czas. Sumas, Hans i parę innych osób w szczytowym czasie wkładało tam niesamowite pokłady energii.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na webarchive nie ma forum z 2003 roku. Najmłodsze jest z kwietnia 2004 - i tej wersji nie masz na screenach :)

https://web.archive.org/web/20040412110516/http://www.astro-forum.org/Forum/index.php

 

"Nasi użytkownicy napisali 49276 postów

Mamy 491 zarejestrowanych użytkowników"
;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety na webarchive nie ma forum z 2003 roku. Najmłodsze jest z kwietnia 2004 - i tej wersji nie masz na screenach :)

 

Webarchive coś głupieje i nie dałem rady wczytać. Z godzinę się męczyłem, żeby przynajmniej te kilka wczytało się ze wszystkimi grafikami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sądząc po spadku wartości sprzętu jakieś 5- 10 tys. :)

Ja bym powiedział, że ten sprzęt jest obecnie wiecej wart :) Ceny, które 3-4 lata temu oferowały sklepy są obecnie cenami giełdowymi z uwagi na podwyżki w sklepach o 40% przez kurs dolara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.