Jump to content
Sign in to follow this  
TomaszP1977

Muszle oczne do Celestrona

Recommended Posts

Czołem;

Może zdarzyło się komuś że złodziej mu ukradł Celestrona (25x100) ze statywu, ale z oczywistych względów zostawił muszle oczne.

Taką osobę chciałbym poinformować, że chętnie kupię te muszle, bo moje się wysiały na polu. Może co z nich wyrośnie, ale póki co to szmatę na łeb sobie zarzucam żeby oglądać a to niekomfortowo dla mnie...

Pozdrawiam.

Edited by TomaszP1977

Czołem;

Może zdarzyło się komuś że złodziej mu ukradł Celestrona (25x100) ze statywu, ale z oczywistych względów zostawił muszle oczne.

Taką osobę chciałbym poinformować, że chętnie kupię te muszle, bo moje się wysiały na polu. Może co z nich wyrośnie, ale póki co to szmatę na łeb sobie zarzucam żeby oglądać a to niekomfortowo dla mnie...

Pozdrawiam.

Trzeba pogadać z tym gościem z sąsiedniego forum , może odsprzeda takie coś za konkretne pieniądze ,

Negocjacje mogą długo potrwać bo się zastanawia nad sprzedażą,

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=5&t=40230

• Like 1

Ok, jak się zastanowi to niech da znać to zaczniemy negocjować :)

Koledze pewnie chodzi o same gumki, a tu byłby do wzięcia cały zestaw ,wraz z osłoną (Zaślepką) na okulary,( oczywiście w zestawie jest wkręcony komplet śrubek M 2 razem 6 szt.)

Cały zestaw wymienił bym za parkę okularów SW SP 25 mm 52 st.

Edited by endriu624

Brzmi interesująco, a kwotowo to (cały zestaw) ?

Edited by TomaszP1977

Kwotowo to nie wiem .

Edited by endriu624

Odpowiedz co do ceny dam może jeszcze jutro , lub najpóżniej do końca tygodnia.

Oczywiście załączę też tutaj fotki oferowanych pozostałości po ATM Celestrona.25x100 .

Mój Celestron 25x100 to wersja z walizką i srebrnymi okładzinami pryzmatów, Nie jest to Sky Master 25x100,

Jak Kolega ma właśnie Sky Master to proszę się zorientować czy będą pasować jako zamiennik.

Na życzenie Kolegi zrobię dodatkowo pomiary suwmiarką w interesujących Kolegę miejscach.

W tym linku są fotki

https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=5&t=40230

Edited by endriu624

Oczywiście w planie miałem je zostawić na wypadek sprzedaży 25x100 żeby trafiła do nowego właściciela w oryginalnej wersji, lecz nie przewiduje na obecną chwilę jej sprzedaży, tym bardziej że okularki mają teraz mocowanie na filtry 1.25. Więc podjąłem wstępną decyzję o sprzedaży pozostałości po ATM.

Takie okularki SP 25 mm 52 st. ( nie Super Vide ,czyli Kelner) chodzą chyba po ok. 40 zł za jedną szt.

Edited by endriu624

Ok; kwota jest adekwatna. Pomierzę średnice okularów i ich wysokości i jeżeli będzie pasowało to sfinalizujemy transakcję.

Załączam wstępne fotki, Gumki w idealnym stanie ,niezauważyłem tu pęknięć czy naderwań, podobnie osłona, jest w idealnym stanie , wszystko jest kompletne, w każdej muszli jest po 3 śrubki M 2.

W takim razie pozostała jedynie sprawa pomiarów, czy będą one pasować.

Edited by endriu624
  • Like 1

Średnica okularów u mnie to 35 mm, soczewek 18 mm;

Jaka jest wewnętrzna średnica osłony i jak głęboko od brzegu są śruby?

Pozdrawiam

U mnie średnica soczewek to fi. 22 mm tyle samo ma otwór w gumce muszli ,śrubki są w odległości 3 mm od brzegu , średnica wewnętrzna osłony to fi. 27,1 mm ( mocowanie na okular) , Średnica gdzie jest zakładana gumka ,jest fi.43 mm, (w tym rowku są śrubki ). Jeszcze fotka poglądowa wielkości muszli ocznej z metrem.

Prawdopodobnie nie będą pasować.

Edited by endriu624

Szkoda, jeszcze raz przemierzę sobie to wieczorem ale chyba faktycznie nie będą pasowały.

Szkoda, jeszcze raz przemierzę sobie to wieczorem ale chyba faktycznie nie będą pasowały.

Tak przypuszczałem że nie będą pasować bo Celestron 25x100 ,a SkyMaster 25x100, to troszkę różne optycznie lornetki. Taka sama jak moja wyszła kiedyś z logiem Delta Optical. na bazie tych samych części i z walizką , A SM to chyba nieco inna fabryka.

Dlatego przed transakcją zaproponowałem pomiary, żeby potem nie było problemów.

W takim razie muszle zostają dalej u mnie.

Proszę amina o wyczyszczenie moich postów, bo temat zakupu jest chyba dalej aktualny.

Edited by endriu624

Dziękuję za profesjonalne podejście do transakcji, niestety - te części nie będą pasować.

Pozdrawiam.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zdjęcie Czarnej Dziury - dzisiaj o 15:00
      Pamiętajcie, że dzisiaj o 15:00 poznamy obraz Czarnej Dziury. Niezależnie od tego, jak bardzo będzie ono spektakularne (lub wręcz przeciwnie - parę pikseli), trzeba pamiętać, że to ogromne, wręcz niewyobrażalne, osiągnięcie cywilizacji. Utrwalić coś tak odległego i małego kątowo, do tego wykorzystując mega sprytny sposób (interferometria radiowa), ...no po prostu niewyobrażalne. EHT to przecież wirtualny teleskop wielkości planety. Proste?
        • Love
        • Like
      • 141 replies
    • Amatorska spektroskopia supernowych - ważne obserwacje klasyfikacyjne
      Poszukiwania i obserwacje supernowych w innych galaktykach zajmuje wielu astronomów, w tym niemałą grupę amatorów (może nie w naszym kraju, ale mam nadzieję, że pomału będzie nas przybywać). Odkrycie to oczywiście pierwszy etap, ale nie mniej ważne są kolejne - obserwacje fotometryczne i spektroskopowe.
        • Like
      • 3 replies
    • Odszedł od nas Janusz Płeszka
      Wydaje się nierealne, ale z kilku źródeł informacja ta zdaje się być potwierdzona. Odszedł od nas człowiek, któremu polskiej astronomii amatorskiej możemy zawdzięczyć tak wiele... W naszym hobby każdy przynajmniej raz miał z nim styczność. Janusz Płeszka zmarł w wieku 52 lat.
        • Sad
      • 163 replies
    • Małe porównanie mgławic planetarnych
      Postanowiłem zrobić taki kolaż będący podsumowaniem moich tegorocznych zmagań z mgławicami planetarnymi a jednocześnie pokazujący różnice w wielkości kątowe tych obiektów.
      Wszystkie mgławice na tej składance prezentowałem i opisywałem w formie odrębnych tematów na forum więc nie będę się rozpisywał o każdym obiekcie z osobna - jak ktoś jest zainteresowany szczegółami bez problemu znajdzie fotkę danej mgławicy na forum.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 22 replies
    • SN 2018hhn - "polska" supernowa w UGC 12222
      Dziś mam przyjemność poinformować, że jest już potwierdzenie - obserwacja spektroskopowa wykonana na 2-metrowym Liverpool Telescope (La Palma, Wyspy Kanaryjskie). Okazuje się, że mamy do czynienia z supernową typu Ia. Poniżej widmo SN 2018hhn z charakterystyczną, silną linią absorpcyjną SiII.
        • Thanks
        • Like
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.