Jump to content

Wyprzedaż różnych rzeczy [1/2]


Recommended Posts

Witam!

 

Trzeba trochę oczyścić w półkach, aby nazbierać na nowy sprzęt. W związku z tym, organizuję pierwszą wyprzedaż. Druga pojawi się prawdopodobnie w lutym/marcu 2017 roku.

 

1) Kingston MiniUSB 4GB, nieużywany.

Kiedyś dostałem, w ogóle nie był potrzebny. Od razu ostrzegam - jak podłączę do wejścia USB u siebie na laptopie (ASUS R500VM), to nie pokazuje na liście w "Mój komputer". Możliwe, że trzeba jakieś inne zewnętrzne wejście.

Cena: 10 zł + przesyłka.

 

2) Baterie Energizer AA 2300mAh (8 sztuk) + ładowarka na 4 paluszki.

Ładowane były 4-5 razy, producent gwarantuje co najmniej kilkadziesiąt ładowań. Stan bardzo dobry.

Cena: 100 zł + przesyłka.

 

3) Filtr księżycowy 1.25"

Kupiony razem z Soligorem MT-800, w ogóle niepotrzebny. Stan dobry.

Cena: 15 zł + przesyłka.

 

4) Złączka umożliwiająca podłączenie lustrzanki Canona (EOS) do obiektywu na mocowaniu M42.

Jak wyżej. Ale to jest wersja bez potwierdzania ostrości.

Cena: 10 zł + przesyłka.

 

5) Złączka umożliwiająca odwrotne podłączenie obiektywu do Canona (EOS).

Nie pamiętam średnicy (pięćdziesiąt coś milimetrów) - ale służyła do kitowego 18-55mm f/3.5-5.6 i działała.

Cena: 15 zł + przesyłka.

 

6) Reduktor ogniskowej 0.5x 1.25" od GSO.

Stan bardzo dobry. Sprzedaję, gdyż na razie nie przewiduję jego wykorzystanie. A jak będzie potrzebny, to już raczej wersja 2".

Cena: 35 zł + przesyłka.

 

7) Obiektyw Helios 44-2. Stan bardzo dobry.

Znaleziony w piwnicy, nieużywany od kilkunastu lat. Soczewki są w bardzo dobrym stanie, obudowa OK. Tylko w trzech miejscach widać małe otarcia, pokażę na zdjęciach.

Cena: 80 zł + przesyłka.

 

8) Statyw umożliwiający podłączenie lustrzanki na dowolnym pręcie. Stan bardzo dobry.

Albo do podłączenia kamery planetarnej o średnicy do 1.4" (albo na obiektywie C-mount, bo się mieści) do statywu fotograficznego. W ten sposób moja kamera Altair GPCAMV2 IMX224 mogła posłużyć do nagrywania meteorów.

Cena: 20 zł + przesyłka.

 

9) Dwa akumulatorki Energizer AAA.

Ładowane były łącznie kilkanaście razy, używałem ostatnio tylko do wskaźnika laserowego. Wcześniej - nie pamiętam. Działają w porządku. Ładowałem za pomocą ładowarki w punkcie nr 2. Ponieważ ją sprzedaję, to te akumulatorki będą też niepotrzebne.

Cena: 15 zł + przesyłka.

 

I to chyba na razie na tyle. Wysyłam pocztą polską lub paczkomatem. Jeśli zdarzyłoby się, że ktoś chce zarezerwować... to biorę pod uwagę jednocześnie PW i ten temat. Więc w tym przypadku najszybciej złożyć rezerwację pisząc odpowiedź "PW", a dopiero potem wysłać prywatną wiadomość :)

 

Wysyłka w ciągu kilku dni, aż uzbierają się z 3 listy/paczki. Chyba, że prawie wszystko wyprzedane, wtedy wyślę najszybciej, jak tylko jest to możliwe.

 

A co do zdjęć - niedługo wstawię. Tak długi tekst musiałem pisać z laptopa, a zdjęcia są na tablecie.

 • Like 2
Link to post
Share on other sites

Aktualizacja

1) Aktualne

2) Tymczasowo wycofane ze sprzedaży (powód: nie zabrałem wszystkich baterii ze sobą na studia, a wracam do domu dopiero za dwa tygodnie - długi czas oczekiwania)

3) Aktualne

4) Sprzedane

5) Sprzedane

6) Sprzedane

7) Aktualne, 75 zł + przesyłka

8) Sprzedane

9) Aktualne

 

Sprzedane rzeczy wysyłam dzisiaj (17 października).

Link to post
Share on other sites

Wygląda na to, że został sam obiektyw Helios na M42 oraz Mini USB. Tak więc do obiektywu dorzucam go gratis, cena bez zmian (75 zł + 10 zł paczkomat/15 zł poczta).

 

EDIT: Baterie AAA wciąż dostępne, ale jak nikt nie zakupi, to będą stanowiły jako gratis dla ładowarki i akumulatorków AA.

20161009_143144.jpg

20161009_143155.jpg

20161009_143133.jpg

20161009_142905.jpg

20161009_143249.jpg

20161009_142828.jpg

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 14 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Like
   • 21 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Like
   • 130 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
   • 250 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Thanks
   • 85 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.