Skocz do zawartości

Sprzęt astro "pod młotek" - Newton 150/750, SCT 150/1500, Dobson 12" kratownica, komplet okularów Explore Scientific


seg

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z planowaną przesiadką na refraktor sprzedaję cały sprzęt astro, który posiadam:

 

Teleskop Newtona 6" (150mm) Sky-Watcher 150/750 F/5 + montaż paralaktyczny EQ3-2 Sprzęt zakupiony w sierpniu 2015 r. Stan wzorowy - jedynie slady po śrubie dosiskowej na dovetail'u oraz na montażu ślad po śrubie regulacji szerokości geograficznej, ale to akurat jest nie do uniknięcia. Żadnych pęknięć, złamań, rys, itd. Sprzęt sporadycznie wynoszony na balkon, większość czasu leżakował w torbie - http://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=32_144&products_id=1647&lunety=Torba_do_transportu_teleskopu_d%B3ugo%B6ci_110_cm_(TPL),która również wchodzi w skład zestawu. Gdyby nie ww. ślady po śrubach i delikatnie przykurzone zwierciadło (norma) całość wygląda jak nówka ze sklepu. Wyposażenie kompletne. Cena 1200zł. Odbiór w Krakowie lub wysyłka (+50zł).

 

****************************************************************************************************************

 

Teleskop Celestron SCT (Schmidt-Cassegrain) 6" (150mm) 150/1500 F10 z powłokami StarBright XLT - bogaty zestaw. Stan bardzo dobry, o ile nie perfekcyjny - jedynie slady po śrubie dosiskowej na dovetail'u oraz jedna drobna ryska ~5mm na tubusie (pokazana na zdjęciu nr 8)- nie wiem skąd się tam wzięła, ja jej nie zrobiłem, żona się nie przyznaje, dziecko jeszcze nie chodziło.. :) Generalnie bez przyglądania się nie widać jej w ogóle. Sprzęt użyty przeze mnie kilka razy z balkonu. Poprzedni właściciel (jestem drugim) "wyflokował" całość w celu eliminacji odbić wewnętrznych - na cele astrofoto, co w wizualu rzecz jasna absolutnie nie przeszkadza, a wręcz poprawia kontrast. Oczywiście welur można odkleić jeżeli kogoś to boli, ale mija się to z celem - jest idealnie. Zwierciadło i płyta korekcyjna bez skaz.
W skład zestawu wchodzi:
- tuba Celestron SCT 150/1500 F10 ze śrubami kolimacyjnymi typu Bob's Knobs,
- walizka aluminiowa Sky-Watcher wypełniona spienionym tworzywem sztucznym mieszcząca w sobie całość akcesoriów,
- szukacz 6x30 Celestron,
- pigtail,
- okular Celestron 25mm Plossl,
- reduktor ogniskowej Celestron F/6.3 (astrofoto),
- kątówka 1.25",
- adapter SCT-T2 marki Astrokrak,
- adapter SCT-T2 marki Baader,
- adapter SCT-1.25" (do kątówki),
- odrośnik Celestron,
- DIY filtr słoneczny 3.8 (fotograficzny),
- komplet dekli i zaślepek,
* montaż EQ3-2 nie wchodzi w skład zestawu - służył tylko za uchwyt na czas robienia zdjęć.. *
Cena 2500zł. Odbiór w Krakowie lub wysyłka (+50zł).
****************************************************************************************************************
Teleskop kratownicowy Meade LightBridge 12" (305mm) F/5 na montażu Dobsona. Stan bardzo dobry, lekko przykurzone zwierciadło główne. Użyłem go 3 razy na urlopie w tym roku (posiadam go od lipca 2016 r.) - brak pogody i lenistwo. Jestem drugim właścicielem. W skład zestawu wchodzi teleskop, szukacz red dot, srebrny pokrowiec na kratownicę na rzep oraz zasobnik baterii do wentylatora lustra głównego. To duży aperturowo teleskop o równie dużym potencjale, łatwy w transporcie i przechowywaniu dzięki składanej konstrukcji kratownicowej. Ja jego możliwości nie wykorzystałem. Cena 2500zł. Obecnie sprzęt znajduje się na Dolnym Śląsku, odbiór osobisty możliwy będzie w listopadzie.
Tak to wygląda na lepszych fotografiach:
****************************************************************************************************************
"Komplet" wysokiej jakości okularów marki Explore Scientific. Zbierałem je przez rok, więc trochę to trwało.. Warto więc kupić i zacząć obserwowac nie tracąc cennych nocy. Ogniskowe: 4.7mm / 6.7mm / 8.8mm / 11mm / 14mm / 16mm / 20mm / 24mm. Wszystkie za wyjątkiem 8.8mm (N2) wypełnione są argonem (Ar). Generalnie nie ma to znaczenia, ale starałem się (zboczenie) kupować tylko wersje Ar jako nowsze - pewnie złapałem sie na marketing firmy. Starałem się również o oryginalne zaślepki i wszystkie oprócz jednego (11mm, dolna) takowe posiadają. Pudła są.. oprócz ogniskowych 6.7mm i 16mm. Stan wszystkich okularów jest bardzo dobry, optyka bez rys. Tuleje mogą posiadać delikatne ryski od mocowania w wyciągu okularowym - takie już kupiłem.
Cena całości (dla kogoś, kto jak ja nie chce stracić na to roku życia) 3900zł i wysyłka gratis, lub:
- Explore Scientific 4.7mm 82' Ar - 499zł + 14zł wysyłka paczką priorytetową,
- Explore Scientific 6.7mm 82' Ar - 499zł + 14zł wysyłka paczką priorytetową,
- Explore Scientific 8.8mm 82' N2 - 499zł + 14zł wysyłka paczką priorytetową,
- Explore Scientific 11mm 82' Ar - 580zł + 14zł wysyłka paczką priorytetową,
- Explore Scientific 14mm 82' Ar - 580zł + 14zł wysyłka paczką priorytetową,
- Explore Scientific 16mm 68' Ar - 450zł + 14zł wysyłka paczką priorytetową,
- Explore Scientific 20mm 68' Ar - 499zł + 14zł wysyłka paczką priorytetową,
- Explore Scientific 24mm 68' Ar - 499zł + 14zł wysyłka paczką priorytetową,
****************************************************************************************************************
Decyduje kolejność zgłoszeń. Sprzedaż ma miejsce również na innych forach.
Pozdrawiam

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez weekend "promocja" na Newton'a 150/750 - 1050zł przy odbiorze osobistym, 1100zł z kosztami wysyłki. Dodatkowo w opisie zapomniałem wspomnieć, że ww. ma wyczernioną przeze mnie rurę wyciągu okularowego (jedynie słusznym lakierem czarny mat marki Humbrol). Producent ów fakt zlekceważył, a ponieważ rura wchodzi w światło tuby teleskopu, naturalną czynnością było jej wyczernienie z zewnątrz w celu zminimalizowania odblasków. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aktualnie przebywam na Dolnym Śląsku, więc jestem "tu", gdzie aktualnie znajduje się mój Meade LightBridge 12" - teleskop można obejrzeć lub kupić z odbiorem osobistym - Stronie Śląskie. Mam też możliwość zrobienia dodatkowych "lepszych" fotografii na życzenie. Pozdrawiam!

 

Dla osób zdecydowanych na zakup Meade LightBridge 12" + red dot + oryginalna osłona kratownicy + osłona z tworzywa na zwierciadło, z odbiorem osobistym i bez marudzenia, możliwa zniżka "na paliwo" w wielkości 8% ceny wyjściowej. Pisząc wprost jest to okazja zarówno cenowa za tej klasy sprzęt, jak i "chwilowa", ponieważ nie wiem, kiedy kolejny raz tu, na Dolny Śląsk zawitam. Polecam!!

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black friday jest dla mnie tak samo ważny jak Valentine's day i halloween.

Jeżeli masz sensowną propozycję to napisz na PW. Jeżeli jednak jest ona w stylu "wezmę ES'a za 100zł z twoją wysyłką" to daruj.

Regards.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Explore Scientific 20mm 68' Ar - 460zł + 14zł wysyłka paczką priorytetową

Explore Scientific 4.7mm 82' Ar - 480zł + 14zł wysyłka paczką priorytetową

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie: Newton 6", SCT 6" - nieaktualne. Dzięki serdeczne! Dobson kratownica 12" aktualny, Explore Scientific 20mm 68' Ar - 460zł + 14zł wysyłka paczką priorytetową,

Explore Scientific 4.7mm 82' Ar - 480zł + 14zł wysyłka paczką priorytetową - oba okulary wciąż dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały:

- teleskop kratownicowy Meade LightBridge 12" (305mm) F/5 na montażu Dobsona;

- okular Explore Scientific 20mm 68' Ar;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozostały:

 

- Explore Scientific 20mm 68' Ar - 460zł + 14zł wysyłka paczką priorytetową

 

- Meade LightBridge 12" (305mm) F/5 na montażu Dobsona - 2500zł

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.