Skocz do zawartości

2" Siebert Black Knight Binoviewer


Rysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe 2" super bino to jest to, o czym chyba wielu z nas marzy :!: Z 2" Naglerami robi niesamowite wrażenie - http://www.cloudynights.com/reviews6/blacknight.htm . Na stronie producenta można znaleźć więcej informacji na temat tego bino - http://www.siebertoptics.com/SiebertOptics...inoviewers.html . Korektory 1.325x , 1.575x i 1.875x pozwalają na szeroki dobór powiekszeń. Niestety cena zestawu jest bardzo wysoka :Cry: Ciekawe jak wypadłoby porównanie tego bino z Denkmeier II, które miało również rewelacyjne recenzje. Domek - "do tablicy" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie się prezentuje to bino - szczególnie z naglerami :salu:

 

Co do własciwości optycznych to głos należałoby oddać specjalistom od optyki. Ale to nie jest mała zabaweczka. Słuszna waga bez okularów + okularki i nie każdy wyciąg to wytrzyma (z TMB nie będzie problemów, bo na tym można powiesić i 20 kg ale delikatniejsze wyciągi odpadają).

 

Być może zastosują coś takiego jak Denkmeier - Power Switch - http://deepskybinoviewer.com/new_products.html - to będzie wygoda ze zmianą powiększeń.

 

Wstyd się przyznac ale ja mojego Denka włożyłem na razie do szafy i czeka na okazję aby z niego skorzystać (na razie ustawiam sobie sprzęcik pod CCD). Ale jeśli miałbym obserwować wizualnie to nasadka dwuoczna daje nieprawdopodobny komfort obserwacji dwuocznych. Księżyc planety i jasniejsze DS-y to jest to co tygryski lubią najbardziej :lol: .

 

Ja mam do Denka zestaw dwóch Panoptików 24mm (po 300 dolców każdy) + bino z regulacją dioptri dla każdego oka - 1299 dolców + Power Swith - 179 dolców (ponad 2000 dolców). Myslę, że nie każdy z forumowiczów może sobie pozwolić na coś takiego bo to koszt całkiem fajnego teleskopu. Niestety te rzeczy są dość drogie i producenci wcele nie zabiegają o to by były tanie. Ale czy są tego warte ? Moim zdaniem są i zamierzam korzystać z mojego bino w najbliższej przyszłości. Być może spotkamy się też na jamiś zlocie to sobie potestujecie ten sprzęcik samodzielnie.

 

Pozdrawiam,

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznac ale ja mojego Denka włożyłem na razie do szafy i czeka na okazję aby z niego skorzystać (na razie ustawiam sobie sprzęcik pod CCD). Ale jeśli miałbym obserwować wizualnie to nasadka dwuoczna daje nieprawdopodobny komfort obserwacji dwuocznych. Księżyc planety i jasniejsze DS-y to jest to co tygryski lubią najbardziej .

To nie wstydź się, tylko dawaj go do mnie na testy :lol: Taki sprzęt leży w szafie :shock: Może kiedyś uda się porównać go z Siebertem. 2" na DS-ach to dopiero wypas :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko niby fajnie ale na wyjściu nawet największy model daje małe czyste pole szczególnie z jaśniejszymi teleskopami patrz link do tabeli:

http://www.siebertoptics.com/CAOPBinoviewe...comparison.html

Traktujmy to jako sprzęt doświadczalny i przejściowy, poczekajmy na wyrób docelowy co z teleskopem z F/5 da na wyjściu czystego pola 42mm czyli tyle ile potrzeba dla dobrej obsługi Naglerka 31mm :lol::lol::lol: :roll: przepraszam, ich parki :King:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, obawiam się, że do Naglerków (pary) 31mm masz zbyt mały rozstaw oczu :lol: Niech Ci będzie, że to sprzęt doświadczalny, ja bym chciał tego doświadczyć 8) Na zeszłorocznych Kudłaczach był Andreas, ten od Gemini 41 (tak chyba miał na imię) z TMB i bino. Domyślam się, że miałeś możliwość zerknąć, a on nie traktuje tego jako sprzętu przejściowego czy eksperymentalnego jak to nazwałeś. Tym bardziej za taką kasę jaką trzeba wydać, aby ten "eksperyment" zrobić :lol:

Ps. Przecież sam chwaliłeś Soligory, które sprzedawałeś :wink: Trzeba tylko wiedzieć do czego się kupuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.