Skocz do zawartości

Grota - Sh2-155


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie jest nieco mroczne, ciemne w tonacji , ale ma to swój urok, wręcz nastrój grozy :) .

Ale te dziury po "halo" wokół jasnych gwiazd mógłbyś poprawić.

 

Hmm, mówisz np. o tych trzech niebieskich gwiazdkach na dole? Szczerze mówiąc to niebieskie "halo" specjalnie tam zostawiłem - aby zostawić coś z koloru gwiazd z RGB, a nie czyścić lub wyciągać sam RGB na wierzch ponad Ha jako Luminancja. Zniszczyłoby mi to małe gwiazdki w Ha... z drugiej stronie może trzeba było wyciągnąć normalnie gwiazdy z RGB i położyć na "wierzch". Muszę spróbować z taką wersją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do niebieskiego "halo "nic nie mam, ale tam jest wygryziona w wodorze ciemna dziura, widoczna zwłaszcza wokół środkowej gwiazdy.

Jakby tak zrobić, żeby niebieska gwiazda ze swym niebieskim "halo" świeciła na tle wodoru, a nie w czarnej okrągłej "black hole" :)

 

Ale wiedz że zdjęcie mi się na prawdę podoba i czepiam sie troche na siłę :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, trzeba dążyć do perfekcji :D

Myślę, że ta "czarna dziura" wynika z tego, że nie wszystkie gwiazdy z RGB odpowiedniego nasycenia w stronę czerwieni czy niebieskiego nabrały. A to znaczy, że muszę inaczej trochę jednak to zdjęcie złożyć. Im dłużej patrzę tym bardziej widzę, że coś jest nie tak - za mało wyciągnięte (zbyt ciemne) i przesadziłem z małymi gwiazdkami. Są za małe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio testowalem ten sposob i nie daje halo wokol gwiazd

http://www.rc-astro.com/resources/index.html

 

Ha/RGB Processing

This is my current flow for combining H-alpha and RGB or LRGB images.

  1. Start with well-processed H-alpha (as grayscale) and RGB images. Process each separately at first.
  2. Register the two images.
  3. Convert the H-alpha image to RGB.
  4. Delete (make black) the green and blue channels.
  5. Select all, copy, and paste this red image onto the RGB image.
  6. Change the blend mode on this layer to "lighten."
  7. Adjust the histogram (mainly gamma) of the H-alpha layer to bring its brightness up a bit (gamma ~1.3).
  8. Flatten this image.
  9. Select all, copy, and paste this image onto the original grayscale H-alpha image.
  10. Change the blend mode to "lighten."
  11. Flatten this image.
  12. Select all, copy, and paste this image onto the RGB+H-alpha image.
  13. Change the blend mode to "luminosity."
  14. Change the opacity to ~50%.
  15. Season to taste.

ten rowniez jest bez halo. najistotniejsze jest tu uzycie screen.

http://astropolis.pl/topic/55888-ngc1499/?p=647250

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tayson, wisze Ci co najmniej dobre piwko czy co tam pijesz innego :)

 

Nie znałem tego schematu składania z "lighten". Poskładałem to zdjęcie wczoraj na nowo wg wpisu powyżej; wyciągnąłem z tła mgławice jak tylko można (trochę szum wyszedł). Gwiazdy wyszły ponad mgławice, bałem się zawsze że będą przytłaczać, ale ostatecznie wygląda lepiej niż wersja pierwotna. Teraz, kolejne zdjęcia będę składał na pewno w ten sposób, dzięki!

 

Poniżej nowa wersja 1:1, bez resize, więc widać wszystkie niedociągnięcia :)

 

HaRGB_v2.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.