Skocz do zawartości

IX Zimowy Zlot Miłośników Astronomii


BODI

Rekomendowane odpowiedzi

 

Co Wy na to, żeby w trakcie trwania zlotu zrobić giełdę sprzętu. Myślę, że część z Was ma coś do sprzedania, lub po prostu chce przewietrzyć swoją szafę pełną skarbów?

 

Fajnie by było, gdybyście wpisywali co macie do zaoferowania, lub co chętnie kupilibyście.

 

 

dobry pomysł Paweł , akurat trochę tych skarbów się nazbierało ;) postaram się to spisać dzisiaj

 

A nawiązując do postu Pawła ja z chęcią przyjąłbym najprostszy 2" wyciąg Crayforda w miarę działający :-)

 

mam nawet 2 szt. 2" na zbyciu , jedną GSO z przekładnią 1:10 oraz taki prosty W.O.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Marcin Matusiński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można liczyć na pomoc przy obsłudze Maxima podczas zlotu ? Ten program to wciąż dla mnie zagadka a podobno jest prosty. Łatwiej mi przyswoić obsługę jak ktoś pokaże co i jak ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe spoko ale tylko przelewem ! :P
Na razie muszę uruchomić SBIGa 2000XCM w Maximie, ale mi wywala błąd gdy daje connect. Jak tego nie przejdę to pomoc nie będzie potrzebna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nastawiam się na astrofoto mam pytanie do stałych bywalców. Jak wygląda sprawa z prądem? Wystarczy przedłużacz (jaki długi), czy też nastawiać się na zasilanie akumulatorowe?

 

Hej.

Z prądem nie ma najmniejszego problemu. Prąd można podciągnąć sobie od wiaty, pod którą jest grill. Myślę, że kilku metrowy przedłużacz wystarczy, chyba że ustawisz się stosunkowo daleko. Tak czy siak, długa rolka przedłużacza będzie podpięta do dyspozycji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w rodzinie górala. Mówi, że jak będzie sypał śnieg, to będzie chłodno i nie będziemy obserwować. Jak śnieg będzie leżał i skrzypiał pod nogami, i będzie czyste niebo, to będziemy obserwować, ale będzie zimno. A jak będzie padał deszcz to nie będzie tak zimno, ale nie będziemy mogli obserwować.

:)

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Co Wy na to, żeby w trakcie trwania zlotu zrobić giełdę sprzętu. Myślę, że część z Was ma coś do sprzedania, lub po prostu chce przewietrzyć swoją szafę pełną skarbów?

 

Fajnie by było, gdybyście wpisywali co macie do zaoferowania, lub co chętnie kupilibyście.

 

Pozdrawiam.

 

PS. Pozostało 27 dni :)

 

Mam na sprzedaż:

 

- filtr księżycowy GSO >> 20zł

 

- kamerkę Philips SPC 880 przerobionej na długie czasy (przez LPT) w metalowej obudowie made by Mitek >> 100zł

zdjęcie kamerki: http://astropolis.pl/uploads/post-751-0-98351400-1318331041.jpg

 

- napęd w jednej osi do EQ5/CG5 >> 180zł

http://deltaoptical.pl/naped-w-jednej-osi-sky-watcher-eq5-cg5,d585.html

Edytowane przez Lukasz83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Zlot coraz bliżej. Program zlotu powoli się dopina. Jedno już teraz wiemy, na pewno będzie ciekawie :).

 

W programie m.in.

Prelekcje

Konkurs 1z10

Zabawy o tematyce astronomicznej: "Zgadnij co to jest?" oraz cieszące się nieustającym zainteresowaniem Kalambury, czyli walka drużyn na śmierć i życie.

Kiermasz książki

Giełda sprzętu astronomicznego (Jeśli chcesz sprzedać swój sprzęt, akcesoria itp. weź go na zlot - dodatkowo napisz tutaj w wątku, co miałbyś do zaoferowania)

Oraz mała niespodzianka, o której napiszę już wkrótce - czuję że się Wam spodoba.

 

Gdyby ktoś z Was miał jeszcze pomysł co można by było "dorzucić" do programy to piszcie śmiało.

 

PS.Ten zlot będzie jednym z najbardziej licznych zimowych zlotów. Pamiętajcie. My się zimy nie boimy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalambury, czyli walka drużyn na śmierć i życie.

 

 

Kalambury to jest zawsze ten moment, w którym z dobrych kumpli zmieniamy się w krwawych rywali, szyderców i hrabiów, których każde misternie wymyślone hasło dla drużyny przeciwnej jest jak siarczysty strzał w policzek za pomocą przepoconej rękawiczki!

To jest prawdziwa rywalizacja z wieloletnią historią najtrudniejszych haseł, które nawet Hawking musiałby pokazywać kilka godzin!

 

A propos giełdy:

Mam na zbyciu filtr barwny czerwony oraz okular Sky Watcher 9mm SWA58. I chętnie wymieniłbym to na okular 10mm ale troszkę jaśniejszy.

 

P.S: Mogę do nagród na 1 z 10 dorzucić książkę mą.

P.S 2: Jak będzie klejący śnieg, to możemy ulepić ogromnego newtona na dobsonie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalambury to jest zawsze ten moment, w którym z dobrych kumpli zmieniamy się w krwawych rywali, szyderców i hrabiów, których każde misternie wymyślone hasło dla drużyny przeciwnej jest jak siarczysty strzał w policzek za pomocą przepoconej rękawiczki!

 

Ooooo to to to!!

 

Co do śniegu, jeśli nie będzie klejący to mam pomysł, ale w sumie nigdy nie widziałem żółtego dobsona :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizatorzy na czas zlotu przygotowali zapewne moc atrakcji, abyś my się nie nudzili, nie za...li tylko miło, sympatycznie i owocnie spędzili czas. Ponieważ wszystkie świetlicowe około astronomiczne atrakcje są w małym stopniu zależne od kaprysów pogody zapewne w całości je zrealizujemy. Jeśli będzie pochmurno, zimno i wietrznie, bo jak skądinąd wiadomo najgorszy jest wiatr, to większość zlotu spędzimy w przytulnych okolicznościach gospodarstwa. :Wave:

A co jeśli, będzie dobra pogoda i nie unikniemy spędzenia nocy przy lornetkach, teleskopach i montażach. Macie jakieś konkretne plany na tą okoliczność, w jakie konkretnie obiekty chcecie skierować swoje instrumenty optyczne, co chcielibyście zaobserwować lub utrwalić na astrofotografii?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.