Skocz do zawartości

IX Zimowy Zlot Miłośników Astronomii


BODI

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przetestować nowy detektor z obiektywem 400L. Tak jak kolega Grzędziel planuję do północy M42/M31/IC434, a po północy najbardziej ugalaktyczniony obszar nieba czyli okolice Panny. Marzy mi się zdjęcie, gdzie będzie dużo drobnicy :P

Jaki macie patent na ochronę laptopa przed wilgocią na mrozie ?

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze poczynania z astrofotografią planetarną pozwoliły mi sfotografować w satysfakcjonujący sposób Jowisza. Wenus jest następna w kolejce.

Marsa i Saturna skopałem i muszę czekać na następną dobrą okazję. Może jeszcze Urana uda mi się zahaczyć.

 

A DSy? Tak, przeoglądałem się już tych DSów na warszawskim niebie ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie patent na ochronę laptopa przed wilgocią na mrozie ?

 

 

 

1. Upewniasz się, że w zasięgu Twojego WiFi będziesz miał sąsiada z lapkiem.

2. Łączycie się ze sobą po WiFi i instalujecie wymagającą graficznie strzelankę

3. Zaklejacie otwory od chłodzenia lapków

4. Ustawiacie najwyższe parametry gry

5. Gracie a zima i mróz ani Wam ani lapkom nie straszna ;)

 

P.S.

Ja nie mając nikogo w pobliżu, wkładałem lapka do walizki na sprzęt, przykrywałem kocykiem i lekko przymykałem wieko walizki - dawało rade do -16st C (teraz piszę właśnie na tym lapku).

Ważną zasadą jest, aby na mrozie nie otwierać i nie zamykać za często lapka (jeden raz to już prawie za dużo ;) )

Pozdro :Beer:

Edytowane przez Piotrek L.
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program okrągłej iX rocznicy Zimowego Zlotu Miłośników Astronomii.

 

Czwartek:

Od rana: Przyjazd i zakwaterowanie

20:58 Oficjalne otwarcie zlotu

21:07 Wieczoór integracyny

Obserwacje nieba / Fotografowanie

 

PIĄTEK:

08:24-10:27 - Śniadanie

10:59 Panel otwarty, w tym*:

Giełda sprzętu astronomicznego oraz książek o tematyce astro (masz coś na półce, co Ci zalega, weź ze sobą, inni się ucieszą,)

Prezentacja własnych sprzętów astronomicznych

Matty:

“Ewolucja gwiazd w zależności od ich masy i typu widmowego”

“Nowoczesne obserwatoria radioastronomiczne - projekt LOFAR, POLFAR”

 

14:57-16:44 - Obiad

16:43 - 19: 62 - Prelekcje

Panasamaras -

"Wizualne oblicze TMC-1 i innych obłoków molekularnych zimowego nieba".

Lukost -

"Marudzenie o wypadzie do RPA i niebie południowym"

Karol Wójcicki -

"Zorza w Tromso - co, gdzie, jak?"

20:03 Kolacja z grilla

Obserwacje nieba / Fotografowanie

(W razie braku pogody Kalambury astronomiczne - walka drużyn)

 

SOBOTA:

08:27-10:31 - Śniadanie

Od 11:59 - Prelekcje

Łukasz Sujka:

Astrofotografii Wenus w różnych pasmach, oraz o wykorzystaniu filtrów w astrofotografii planetarnej.

Wimmer:

"Wybrane motywy astronomiczne w filmach fabularnych"

 

14:44 - 15:59 - Obiad

16:23 - Zabawa astronomiczna - “Co to jest?” Prowadzący Roberciu

17:17 - Konkurs 1z10 - Walka na śmierć i życie :)

18:29: Wieczór z filmem dokumentalnym ESO Cast / HubbleCast

20:00! Kolacja z grilla

Obserwacje nieba / Fotografowanie

21:01 Ziemniaczki z grilla

(W razie braku pogody Kalambury astronomiczne - walka drużyn)

 

NIEDZIELA:

 

7:59-10:11 - Śniadanie

10:12 - Oficjalne pożegnanie uczestników. (Zdjęcie grupowe)

 

HOWK!

 

PS. Godziny programu mogą ulec zmianie maksymalnie o półtorej minuty.

 

giphy.gif

 

 

 

 

Edytowane przez PawelBe
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojeeeejku :)

 

Zapomniałem o jednej, bardzo ważnej sprawie. Dziś dostałem informację potwierdzającą, iż "Urania - Postępy Astronomii" przeznaczy 3 roczne prenumeraty swojego dwumiesięcznika, jako nagrodę dla 3 pierwszych miejsc w konkursie 1z10.

 

Również Piotr Brych, przekaże swój miesięcznik Astronomia na nagrodę, dla najlepszego w naszym konkursie.

 

W naszym oraz w imieniu uczestników, dziękujemy droga "Uranio" oraz "Astronomio".

 

PS. My się zimy nie boimy!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIĄTEK:

 

14:57-16:44 - Obiad

16:43 - 19: 62 - Prelekcje

Panasamaras -

"Wizualne oblicze TMC-1 i innych obłoków molekularnych zimowego nieba".

 

Chciałem tylko zwrócić organizatorom drobną uwagę: osoby które będą chciały skorzystać z piątkowego obiadu w pełnym zakresie stracą pierwszą, najciekawszą minutę prelekcji Panasmarasa. :icon_cool:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16:23 - Zabawa astronomiczna - “Co to jest?” Prowadzący Roberciu

 

 

 

Zabawa 'Co to jest?' to nowatorski konkurs obrazkowy polegający na odgadywaniu tego co jest na zdjęciu. Jest to połączenie Koła Fortuny z Jaka to melodia? i kilku japońskich konkursów dla dorosłych. Wszystko to okraszane sucharami prowadzącego i kilkoma awanturami na temat zasad i tego kto wybrał te obrazki. Kategorie to zazwyczaj eMki, inne mgławice i galaktyki, obiekty znane i lubiane, ale czy potrafisz je poznać gdy obrazek nie jest całkiem odkryty?

 

co to jest.jpg

 

Zapowiadają się duże emocje tym bardziej, że nagrodami są poklepanie po plecach przez Robercia, bałwanek z żółtego śniegu, kilka symbolicznych gadżetów, które można potem komuś na imieniny zapakować.

Najwartościowsze z tego wszystkiego wydaje się być zdobycie wiekopomnego szacunku w internetach i zasłużony wpis do CV: 'zdobycie tytułu mistrza pierwszej edycji konkursu 'Co to jest?' na zimowym zlocie astrologów'.

Bardzo serdecznie zapraszam.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zabawa 'Co to jest?' to nowatorski konkurs obrazkowy polegający na odgadywaniu tego co jest na zdjęciu. Jest to połączenie Koła Fortuny z Jaka to melodia? i kilku japońskich konkursów dla dorosłych. Wszystko to okraszane sucharami prowadzącego i kilkoma awanturami na temat zasad i tego kto wybrał te obrazki. Kategorie to zazwyczaj eMki, inne mgławice i galaktyki, obiekty znane i lubiane, ale czy potrafisz je poznać gdy obrazek nie jest całkiem odkryty?

 

Chciałem odgadnąć hasło! : Okoń!

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PawelBe, BODI a na miejscu dużo śniegu, orientujecie się, bo nie wiem czy zmieniać letnie opony :)

haha dobre! a ja się zastanawiam czy wyjadę zestawem pod górkę w Odernym bez 4x4 , ale jak by co to zrobię roszadę w zestawie i pociągnę na gąsienicach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.