Skocz do zawartości

IX Zimowy Zlot Miłośników Astronomii


BODI

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł wpadaj, koszulka się znajdzie, a koszulki są z krótkim rękawem bo na zimowych zlotach panuje taka atmosfera że wszyscy chodzą z podwiniętymi rękawami, nogawki, i innymi takimi bezgolfami.

Kurde 2 dni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł wpadaj, koszulka się znajdzie, a koszulki są z krótkim rękawem bo na zimowych zlotach panuje taka atmosfera że wszyscy chodzą z podwiniętymi rękawami, nogawki, i innymi takimi bezgolfami.

Kurde 2 dni. :)

 

Czy ognisko będzie się paliło pod wiatą podczas obserwacji? :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ognisko będzie się paliło pod wiatą podczas obserwacji? :))))

 

Jak zawsze :) Pod wiatą będzie grill, a obok wiaty rozpalimy ognisko.

 

Jaki hest stan nawierzchni drog w tamtych okolicach ? Moze uda mi sie dojechac jutro w nocy. Bodi podeslij numer kontaktowy na pw ;p

 

Drogi są bardzo dobrze utrzymane, normalnie przejezdne. Osatnie 200 metrów, zjazd do ośrodka może być tylko lekko posypany, ale raczej tam nigdy nie było problemów, tym bardziej, że od tygodnia nic nie sypało i utrzymuje się tylko "stary" śnieg.

 

PS. Winter - wysłałem Ci sms-a z kontaktem do mnie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dałoby się odgórnie ustalić/uczulić zlotowiczów, żeby nie świecili światłami podczas obserwacji (również ze swoich pokoi)?
W sumie dobrze by było albo ustawić jakiś parawan na górce, który by przesłonił blask od wiaty z ogniskiem lub wygasić ognisko na czas obserwacji...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dałoby się odgórnie ustalić/uczulić zlotowiczów, żeby nie świecili światłami podczas obserwacji (również ze swoich pokoi)?

W sumie dobrze by było albo ustawić jakiś parawan na górce, który by przesłonił blask od wiaty z ogniskiem lub wygasić ognisko na czas obserwacji...

 

W oknach będziemy chcieli dać kartonowe wycięte pudła, tak, żeby całkowicie wyeliminować świecenie w pokojach. Co do ogniska, to masz rację. Ale to wymyślimy już coś na miejscu. Ewentualnie ognisko będzie się palić na samym początku, natomiast później wszystko odbywać się będzie pod wiatą, na tym dużym palenisku. Tam nie powinno w ogóle już przeszkadzać.

 

Wszystko jeszcze opowiemy podczas oficjalnego otwarcia zlotu, tak, aby każdy wiedział "co, gdzie i jak?"

 

PS. Jaaaacieeee, jeszcze tylko dwa dni (dla mnie już tylko jeden)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna mała sprawa organizacyjna dla osób, którzy jada pierwszy raz do Odernego.

 

1. Prosimy kierować się na miejscowość Ropa, następnie Uście Gorlickie, w Uściu na rondzie prosto jak na Kwiatoń, a po przejechaniu 1km w lewo na skrzyżowaniu i później już do samej góry. Ośrodek nie znajduje się na szczycie, ale około 30 metrów poniżej poziomu drogi po prawej stronie.

 

2. Ważne! Nie kierujcie się, na Bielankę oraz Kunkową, jak mogą kierować Was GPSy, bo chociaż droga jest przejezdna, to można tam w kilku miejscach zostawić zawieszenie, a i sama droga też nie jest super szeroka.

 

W skrócie. Wybieramy wariant 1, i jedziemy spokojnie główną drogą, drugi wariant wybieramy, kiedy chcemy przetestować zawieszenie i przez ostatnie ~10 km zastanawiać się "gdzie ja motyla noga jestem?" :)

 

W razie czego dzwońcie lub piszcie na 500 313 586

 

Pozdrawiam, Paweł.

 

oderne_m.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł działa nad koszulką i innymi grafikami a ja właśnie ukończyłem kolejne dzieła na nagrody do konkursu 1z10.

Jeszcze cieplutkie :)

 

zegar.jpg

 

zegary.jpg

 

Ten u góry jest mój, te 3 na dole są na konkurs, ale mam jeszcze jeden dla Pawła, ale cissssssssssssssszzzzzzzzza ma byc surprajz :)

A tak w ogóle to oprócz nagród sponsorowanych przez czasopisma Urania i Astronomia dla zwycięzcy mamy także LayBaga :-)

 

laybag.jpg

 

 

Hejhoł. :-)

 

 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja listy zlotowiczów:

 

1. Ela
2. Maja
3. Bodi
4. PawelBe
5. Sawes
6. Starczek
7. Panasmaras
8. Piotr4d
9. bas.sic
10. Darek_b
11. Lukasz83
12. Aśka

13. Ha-linka

14. Wimmer

15. Marta Szary

16. Karol Szary
17. lukost + 1
18. roberciu
19. gryf188
20. Duser
21. AX
22. Alice
23. Winter
24. LukaszP
25. Grzędziel
26. Karol Wójcicki
27. Paweł Trybus
28. ancientcdr +2
29. alexandra90 + 1

30. Marcin Matusiński

31. Krater

32. Krzysztof Z + 2

33. Matty

34. Grzesiek Skupniewicz

35. Madzia Olszowiec

36. Agatek

36. Alicja Piślewska

37. Miaklime

38. Gumowy

 

Chyba nikogo nie pominąłem.

 

Hejhoł.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja listy zlotowiczów:

 

1. Ela

2. Maja

3. Bodi

4. PawelBe

5. Sawes

6. Starczek

7. Panasmaras

8. Piotr4d

9. bas.sic

10. Darek_b

11. Lukasz83

12. Aśka

13. Ha-linka

14. Wimmer

15. Marta Szary

16. Karol Szary

17. lukost + 1

18. roberciu

19. gryf188

20. Duser

21. AX

22. Alice

23. Winter

24. LukaszP

25. Grzędziel

26. Karol Wójcicki

27. Paweł Trybus

28. ancientcdr +2

29. alexandra90 + 1

30. Marcin Matusiński

31. Krater

32. Krzysztof Z + 2

33. Matty

34. Grzesiek Skupniewicz

35. Madzia Olszowiec

36. Agatek

36. Alicja Piślewska

37. Miaklime

38. Gumowy

 

Chyba nikogo nie pominąłem.

 

Hejhoł.

 

 

 

Hej, mnie pominąłeś, ciagle mam nadzieje ze dojadę. Edytowane przez Adamo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

obiektyw Canon 20/2.8 – 950 zł

Vixen Polarie – 1200 zł

lunetka biegunowa Vixen Polarie – 500 zł

TeleVue – flatener 0,8x 800-1000mm – 800 zł

obejmy WO 115 mm – 2 szt – 500 zł

devetail WO dł 200mm ( praktycznie nowy ) – 250 zł

głowica Triopo B-2N – 220 zł

głowica video manfrotto MVH500 AH – 390 zł

filtr B+W polaryzacyjny 55 MRC – 180 zł

filtr B+W polaryzacyjny 55 MRC slim – 180 zł

filtr B+W polaryzacyjny 122mm MRC Kaesemann – 800 zł

filtr Heliopan polaryzacyjny ES 55 slim – 100 zł

filtr Lumicon H-alpha Solar Prominence filter + 77mm energy rejection prefilter – 1400 zł

Lumicon szuflada filtrowa 2" ( 4 gniazda )

Lumicon Universal Dovetail Finderscope Bracket 80mm – 240 zł

szukacz Soligor 8x50 – 90 zł

Manfrotto 293 Telephoto Lens Support – 150 zł

wyciąg 2" GSO do Newtona z przekładnią 1:10

wyciąg 2" WO do Newtona

platforma paralaktyczna do Taurusa 16"

Nikon D3100 + Nikkor 18-105 f3.5-5.6 VR + filtr plaryzacyjny Marumi + etui CaseLogic – jak nowy - 1100 zł

Minolta Dynax 9

lampa pierścieniowa macro Minolta

 

ktoś coś ?

 

Czy ktoś reflektuje na pomacanie któregoś ze sprzętów ? ;) ( poza wyciągami które biorę na prośbę BODIego )

 

wszystkich nie będę brał ze sobą - brak czasu na pakowanie

 

do zobaczenia ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małym przeglądzie szpargałów wybrałem

 

1.Lunetka biegunowa 6x20 Vixen GP (taka jak tu http://www.astrokrak.pl/lunetki-biegunowe/2007-lunetka-biegunowa-6x20-vixen-gp.html )

lunetka-biegunowa-6x20-vixen-gp.jpg

2. szukacz typu telrad z mocowaniem " galileo cir electronic finder " http://www.astromart.com/classifieds/details.asp?classified_id=289753

3.Redukcja M42x1 / Canon EOS http://www.astrokrak.pl/121-redukcja-m42x1-canon-eos-.html

4. Pilot do Canona z timerem na minijacka.

 

oraz poszukiwany hit do zabezpieczania wizualnego wszelakiego sprzętu w ciemności, w szczególności statywów przed przypadkowymi potknięciami w ciemnym miejscówkach mianowicie:

 

5.samoprzylepna taśma fotoluminescencyjna (w paskach 1x10 cm, 2x10, i rolka 2.5 cm szerokości- dł. do 1m - idealne do większości statywów)

http://www.starglo.pl/tasmy-fotoluminescencyjne-lll/434-tasma-fluorescencyjna.html

tasma-fluorescencyjna.jpg

kto widział na zlotach moje statywy nocą ten wie [:)]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale jak kupisz, to Bodi Ci przerobi ;)

 

Nooo taka 16x70 to by pewnie na nockę dla dwóch wystarczyła, pod warunkiem że jeden nie patrzy :)

 

 

 

Adamo dojeżdżaj, dojeżdżaj.

Edytowane przez BODI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.