Skocz do zawartości

Nowy E-sklep astro


wampum

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam takie pytanko.

Czy wg Was jest jeszcze miejsce na rynku na nowy e-sklep z produktami astro?.

Sklep miałby promować raczej mało znane i nowe marki z teleskopami, okularami itd.

Nowe i mniej znane, wcale nie znaczy gorsze od tych popularnych, lub inaczej - atrakcyjna cena odzwierciedlająca odpowiednią do ceny jakość.

Co myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam takie pytanko.

Czy wg Was jest jeszcze miejsce na rynku na nowy e-sklep z produktami astro?.

Uwzględnij też że jest wiele sklepów w internecie z krajów EU czy nawet chińskich, czy amerykańskich z których można zamawiać - co też wiele osób czyni. Jeżeli chcesz coś sprzedawać i jest to dostępne w TS czy paru innych popularnych sklepach - to jakiejś zauważalnej przewagi mieć nie będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wielu ludzi jest ostrożnych i boi się (ja też trochę), że nie wyegzekwuje swoich praw w razie kłopotów z dostawą (lub jej jakością) od zagranicznego dostawcy.

Ponadto możesz też zawalczyć jako eksporter. Firmy kurierskie obecnie za niewiele większą opłatą dostarczają paczki (np teleskop) do takich państw jak Niemcy.

Swego czasu zapłaciłem w DO za teleskopik sk 70/500 na az 2 i wysłano go DHL-em prosto ze sklepu do Polki w Niemczech.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzam regularnie mój ulubiony sprawdzony sklep, ścieżka zawsze ta sama, kamery, filtry, okulary. I co? I nic. Zazwyczaj nihil novi. Nadal ciągle to samo, ceny jedynie się zmieniają, czyt. rosną, kupił by człek nową zabawkę, ale na regale nadal te same opatrzone modele. Tyle mogę wnieść od siebie w temacie.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Więc tak na szybko.

Właśnie dzisiaj dostałem cennik (po baardzo długiej w czasie korespondencji), od producenta teleskopów.

Na razie są to ED80 , 102 i APO ED80.

Powiem tylko tyle że porównując to z cenami ostatniej akcji Pana Adama na ED i APO na zasadach grupowych, mogę zaproponować podobne ceny przy zamówieniach indywidualnych. Jeśli byłyby grupowe (tak najlepiej) cena spadnie do poziomu prawdopodobnie nieosiągalnego w tej części świata :-).

Na razie jeszcze szczegółów nie zdradzę, ale na początku wygląda to dobrze, a czytając recenzje tego sprzętu to naprawdę bardzo dobry produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby miło robić zakupy taniej w obliczu rosnących cen walut ...

Mam tylko nadzieję, że uwzględniłeś ceny serwisu, prowadzenia działalności, napraw gwarancyjnych itp. itd. - jednym słowem optymizm jest uzasadniony po analizie biznesplanu ?

Jeśli tak, to wielu użytkowników forum to ucieszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?.

Piłeś coś?

Tak kawę 2h przed napisaniem tego postu. Jeśli twój post jest przejawem niewiedzy to napiszę wprost. Zainteresuj się takim zorganizowaniem swojego biznesu aby móc go zarejestrować w Estonii. Jeśli jest inaczej to zapłacisz wszystkie daniny wytrzymasz jakiś czas na rynku porównaj różnice.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 calowego newtona szybko nie pchniesz , ale takie hity jak ten, to tirami bedą schodzić 61 osób kupiło ten sprzęt http://allegro.pl/teleskop-opticon-horizon-ex-900-76-ksiazka-prezent-i6544026863.html

 

No i super lornetki wypasione 62 sztuki sprzedane http://allegro.pl/lornetka-maginon-10-30x60-obietkyw-60mm-cena-i6570589707.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleskop ... :) .... efektowny ... dużo blachy za małe pieniądze. Jakbym był młodym facecikiem i chciał zaimponować koleżance to w sam raz.

 

Pod ciemnym niebem to może się niesamowicie przydać! W razie spotkania z dzikiem jest czym groźnie pomachać!

 

Wszystkie okulary poza najdłuższym od razu trzeba wyrzucić - żeby nie kusiły :D

 

Nie no ale power 45x może być akceptowalny jak dużego wiatru nie będzie.

 

Tak czy owak przegrywa z refraktorami SK 70mm na az2 za podobną cenę.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś taki pęd za powiększeniem jest, jakby tak pierwszy okular był taki ,że źrenica wyjściowa była by ze 4mm , drugi roździelcza 2,3mm trzeci powiedzmy 1,5mm no to coś powinno być widać . A tu od razu 45x , dla mnie to dziwna praktyka . Tak czy siak myślę ze 90% sprzętu astro sprzedawanego przez sklepy jest właśnie z takimi parametrami. Pierścień Saturna chyba powinno być widać przy powiększeniu 45 razy? Nigdy nie miałem takiej maszyny to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z moich obserwacji i refleksji dodam to:

 

kupowalem w delcie, astrokraku, ts'ie i tylko jeden z nich wydaje mi sie szukac pieniedzy poza zwykla sprzedaza sprzetu.

Może nie znam wszystkich aktywności TSa i Astrokraka ale patrzac na aktywność delty rzuca sie od razu:

 

- organizacja obserwacji polaczona z promocjami sprzetu

- wyjazdy na wspolne obserwacje nieba (ostatnio bedac z rodzina na pojezierzu gostynińskim przez przypadek trafilem na takowy)

itp.

Co chce powiedziec - konkurujac marżą na sprzęcie bedziesz sie meczył. Mysle ze to co robi Adam w zakresie zakupow grupowych (co popieram rekami i nogami i czekam na oferte z ktorej ja bede mogl skorzystac :-) ) jest pewnego rodzaju dowodem na to ze albo bedziesz miał małą marżę i masową sprzedaż, albo z dużą marżą bedziesz liczył na klienta premium, na którego byc może się nie doczekasz.

Konkurowanie marżą jest trudne i musisz miec plan jak to wesprzeć.

 

To czego mi brakuje wsrod naszych sklepow to profesjonalnego serwisu. Przyklad z zeszlego roku:

Nie mialem czasu na spedzanie wielu godzin i kilku lub kilkunastu nocy zeby poprawnie skolimowac swoje sct. Pogoda w tym nie pomagala. Poszedlem do jednego ze znanych sklepów z prośbą o pomoc. Teleskop przyjeli, skasowali stówkę. Pikuś, myślę sobie...

 

Co Panowie zrobiliscie, pytam: No .... ustawilismy kolimatorem i wymyliśmy korektor, ale nie cały. (???)

Dlaczego nie cały?

"Bo baliśmy sie odkręcać".

 

Po wykonanej usłudze nie zauwazylem znaczącej poprawy i zacząłem dłubać sam.

 

To nie jest profesjonalny serwis i tego na naszym rynku brakuje

 

Powodzenia w Twojej inicjatywie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze.

Oferty na "plastikowe zabawki" też mam, ale w ogóle się nimi nie zająłem, to się samo sprzedaje na ....gro.

Interesuje mnie bardziej prawdziwy sprzęt dla amatorów astronomii.

Chciałbym połączyć przyjemnie z pożytecznym, hobby z biznesem.

Tutaj jest taki wątek, "coraz głębiej do portfela..." czy to źle że chcę znaleźć alternatywę?, będzie trochę taniej, pewnie niewiele ale zawsze coś.

Zdaję sobie sprawę że moja wiedza i umiejętności odbiegają znacznie od oczekiwań, jestem na początku tej drogi. SCT nie skolimuję. ba-newtona nie skolimuję (poległem na tym ostatnio),ale spokojnie, aby takie rzeczy zrobić trzeba mieć wprawę i "park maszynowy" w postaci teleskopów, no bo na czymś trzeba się tego wszystkiego nauczyć. Jak pół roku temu zaczynałem - nie wiedziałem nic, teraz już coś wiem, przynajmniej to, co czytam i piszę jest zrozumiałe, za rok będę się śmiał co ja tak naprawdę wiedziałem teraz.

Zdaję sobie sprawę z ograniczeń, początki nie są łatwe dla nikogo, kiedyś Astrokrak, Delta i inne też startowały od zera.

Pytanie jest tylko czy potencjalni użytkownicy będą chcieli spróbować nową markę?, i jak podejdą so zakupu gdy za sprzętem trzeba będzie trochę poczekać (przynajmniej na początku).

Co do szczegółów to na razie nic nie podaję, póki nie uzyskam od producenta wyłączności na rynek polski. Wtedy Wam wszystko przedstawię.

 

A do Estonii się nie wybieram :santa:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest tylko czy potencjalni użytkownicy będą chcieli spróbować nową markę?, i jak podejdą so zakupu gdy za sprzętem trzeba będzie trochę poczekać (przynajmniej na początku).

Co do szczegółów to na razie nic nie podaję, póki nie uzyskam od producenta wyłączności na rynek polski. Wtedy Wam wszystko przedstawię.

 

 

Pachnie mi tu alliexpresem albo czymś podobnym. Bez podania konkretów, nigdy się nie dowiesz co ludziska na to powiedzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trafiłem na producenta teleskopów o nazwie "Aliexpress", nie trafiłeś :smokin:

Nie podam szczegółów, bo jakbym to zrobił to (tutaj przepraszam za określenie) znajdą się "polaczki cwaniaczki", którzy będą chcieli skopiować pomysł na biznes.

Zrobe to gdy już będę gotowy w 100%, jeszcze trochę brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajdą się "polaczki cwaniaczki", którzy będą chcieli skopiować pomysł na biznes.

 

Pomysł na biznes? Przecież tu nie ma żadnego pomysłu na biznes. Licz sie też ze słowami, chcesz zarobić na polskich klientach i nazywasz ich palaczkami - cwaniaczkami. Dobre.

 

 

 

czy to źle że chcę znaleźć alternatywę?.....

 

 

Pytanie jest tylko czy potencjalni użytkownicy będą chcieli spróbować nową markę?, i jak podejdą so zakupu gdy za sprzętem trzeba będzie trochę poczekać (przynajmniej na początku).

.....

A do Estonii się nie wybieram :santa:

 

"Źle" to nie jest kategoria biznesowa. Pytanie co zrobisz aby potencjalnie użytkownicy chcieli "spróbować" nowej marki i ewentualnie czekać

 

Najfajniejsze w Estonii jest to że nie musisz się tam wybierać. ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tomek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.