Skocz do zawartości

Nowy E-sklep astro


wampum

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze.

Oferty na "plastikowe zabawki" też mam, ale w ogóle się nimi nie zająłem, to się samo sprzedaje na ....gro.

Interesuje mnie bardziej prawdziwy sprzęt dla amatorów astronomii.

Chciałbym połączyć przyjemnie z pożytecznym, hobby z biznesem.

 

 

Pewnie 90% sprzętu sprzedawanego przez sklepy to urządzenia za 100-300 zł. Ile Astrokrak sprzedał w Polsce takich lornetek? http://www.astrokrak.pl/lornetki/1617-lornetka-fujinon-25x150-mt-sx-z-montazem-i-statywem.html To raczej oferta że może coś takiego ściągnąć z drugiego końca świata. Pewnie taki sklep to piwnica gdzie leży z 50 pudełek z teleskopami i lornetkami tanimi , a cała reszta oferty to istnieje na ekranie monitora, sprzedawca pewnie tego nawet na oczy nie widział. Ja kupowałem wszystko używane na giełdzie , a ze sklepów to chyba Astrokrak budzi zaufanie , właściciel jest kimś więcej niż tylko sprzedawcą .

Edytowane przez berkut123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trafiłem na producenta teleskopów o nazwie "Aliexpress", nie trafiłeś :smokin:

Nie podam szczegółów, bo jakbym to zrobił to (tutaj przepraszam za określenie) znajdą się "polaczki cwaniaczki", którzy będą chcieli skopiować pomysł na biznes.

Zrobe to gdy już będę gotowy w 100%, jeszcze trochę brakuje.

 

Póki co z tymi określeniami kojarzy mi się twój nick. Zajęło Ci to 2 strony, by wyrobić taką opinię o sobie, brawo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie Deltaoptical

 

https://deltaoptical.pl/

 

pracuje co najmniej jeden fachowiec wysokiej klasy od astronomii i sprzętu astrohobbystycznego; miałem okazję sporo z nim korespondować z okazji zakupów które tam robiłem.

 

Zatem (w takich sklepach) raczej normą to być powinno, a może i jest. :icon_idea:

 

Pozdrawiam

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę....

Nie mam zamiaru ciągnąć dalej tej dyskusji w takiej formie.

Panowie hejciarze, mam nadzieję że urosło Wam parę brakujących centymetrów w portkach bo ewidentnie brakuje, teraz już jest ciemno więc kolacja od mamusie, buziaczek i spać proszę.

Ot wszystko na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nick i jego znaczenie:

Cytat z wiki...

Wampum - nazwa pochodzi z języka algonkińskiego, od wyrazu wampompeag. Rodzaj pasa z koralików - wykonanych z zaokrąglonych i przewierconych muszli - splecionych w określony wzór lub czasem naszywanych na materiale (lub skórze); stosowany był przez Indian ze wschodniego wybrzeża USA i rejonu Wielkich Jezior, głównie przez plemiona irokeskie (ang. Iroquois) i algonkińskie (ang. Algonquin). W kulturach opartych na ustnej tradycji służył do utrwalania i potwierdzania ważnych wydarzeń politycznych, np traktatów, takich jak ten, który doprowadził do powstania Ligi Irokezów, ale również jako środek płatniczy.

 

Ode mnie.

Forma komunikacji niewerbalnej znana wszystkim plemieniom indian Ameryki Północnej. Znajomość kolorów i odpowiedniego ułożenia koralików, służyła mniej więcej temu samemu co aktualnie SMS.

WAMPUM to inaczej "wiadomość".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Przypomniało mi się że w lubianych przeze mnie książkach Karola May'a o tym czytałem.

Przyjmijmy, że słowo "polaczki" napisałeś lekkim piórem. Ono trochę dezawuuje nas ale załóżmy że nie było to Twoją intencją i skończmy z tym tematem.

Ja nie hejterzyłem - przynajmniej intencjonalnie.

 

Old Shatterhand i Winettou znani byli ze swojej szlachetności i uczciwości.

Jeśli sklep będziesz prowadził prezentując w działaniu takie cechy to OK. Powodzenia.

 

Pozdrawiam

 

 

b68626e54fd821cc631576ed313fab3a.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Przypomniało mi się że w lubianych przeze mnie książkach Karola May'a o tym czytałem.

Przyjmijmy, że słowo "polaczki" napisałeś lekkim piórem. Ono trochę dezawuuje nas ale załóżmy że nie było to Twoją intencją i skończmy z tym tematem.

Ja nie hejterzyłem tu jakby co. ;)

Old Shatterhand i Winettou znani byli ze swojej szlachetności i uczciwości.

Jeśli sklep będziesz prowadził prezentując w działaniu takie cechy to OK. Powodzenia.

Pozdrawiam

Przyjmij do wiadomości aby nie przyjmować niczego do wiadomości z góry, tym bardziej aby nie przyjmować do wiadomości za kogoś. Bo przyjmiemy do wiadomości że piszesz bzdury w dodatku nie na temat, przyjąłeś do wiadomości?

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.