Skocz do zawartości

NGC6888 Crescent


qbanos

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem te komentarze wynikają z głębokiego zdziwienia, że tak drogi sprzęt ma takie niedociągnięcie. Źle to odbierasz. Nikt tu nie chce źle, a już na pewno nie Hamal.

 

Jak to mawiają guru astrofotografii (również na tym forum): prosty sprzęt - proste problemy, zaawansowany sprzęt - o wiele większe trudności. Przekonasz się, jak zaczniesz używać czegoś większego niż NEQ6 i Newton 200/800. Dochodzenie do dobrych efektów trwa o wiele dłużej niż w przypadku prostych sprzętów jak wyżej wymienione.

Możliwości TPointa na pewno nie wykorzystujemy jeszcze w 100%. Jest potencjał, który będziemy rozwijać. W końcu TPointa używają również w zaawansowanych obserwatoriach naukowych.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśleliście o jakimś algorytmie odtwarzającym punktowe gwiazdy ?

 

Tu się np. chwalą ze to potrafią http://www.startools.org/modules/repair jest tego więcej, w MDL też ponoć można zdziergać jakieś filtry do tego celu.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, wolę słabe zdjęcia i dyskusje takie jak ta. Zobacz ile wątek ma już odsłon.

Do odpowiedniej jakości dojdziemy z czasem. Wciąż uczymy się tego sprzętu. Niektórzy myślą, że wystarczy go mieć i wszystko samo się robi, co jest oczywiście bzdurą, a wynika po prostu z nieświadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można rozmawiać normalnie, pod warunkiem, że druga strona jest nastawiona na rozmowę, a nie krytykę i oskarżenia. Zacytuję:

 

Wydać kupę kasy na fajny sprzęt i mieć pojechane gwiazdki, to trochę bez sensu.....

Nie ma co się obruszać na Tysona, moim zdaniem ma rację, gdybym sam przyłączył się do tego projektu i otrzymał takie prowadzenie lekko bym się wk..

Powiedz jedno Qubanos.
1. Czy zanim dopięliście transakcję wiedzieliście, że decydujecie się na takie prowadzenie?
2. Jeśli tak, to kiedy zachęcaliście tu na forum innych do udziału w projekcie gdzie o tym wspominaliście?

 

Generalnie wydźwięk tego całego wątku, w sumie któregoś już z kolei, jest taki, że zamiast wypowiedzieć się merytorycznie, niektórzy ludzie wolą dopieprzyć :). Typowo "polskie" zachowanie, jak komuś coś się udaje to trzeba za wszelką cenę zabić w nim poczucie odniesienia choć małego, maleńkiego sukcesu jakim dla mnie jest zrealizowanie projektu zdalnie sterowanego teleskopu :).

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale kiedy bierzemy na siebie odpowiedzialność za cudze duże pieniądze, zachęcając go do czegoś, musimy być gotowi na ewentualne konsekwencje z tego tytułu płynące. To nie okular za 100zł który okazał się mieć ryskę.

 

Pokazał byś kadry z pasm o które prosiłem dla celów naukowo poznawczych? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale kiedy bierzemy na siebie odpowiedzialność za cudze duże pieniądze, zachęcając go do czegoś, musimy być gotowi na ewentualne konsekwencje z tego tytułu płynące. To nie okular za 100zł który okazał się mieć ryskę.

 

Pokazał byś kadry z pasm o które prosiłem dla celów naukowo poznawczych? :)

 

Nie przypominam sobie, żebyś wpłacił choćby złotówkę na nasz projekt. Więc o co ci tak naprawdę chodzi? Temat finansowy zupełnie ciebie nie dotyczy. Jak będzie jakaś pula udziałów na sprzedaż to dam Ci znać :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl sobie tak.

Jestem Ambasadorem tak zacnego przedsięwzięcia, skądinąd troszkę publicznego, może warto by wewnętrznie przemyśleć tę kwestię i postarać się reprezentować i propagować (mimo różnych przeciwności) owe przedsięwzięcie wszędzie dostojnie i godnie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnym ambasadorem, niczego nie reprezentuję i nie jest to w żadnej mierze publiczne przedsięwzięcie, a wyłącznie prywatne!

Co do sformułowań, to używam takie jakie uważam za stosowne. Mi nie podobają się stwierdzenia, które zacytowałem powyżej. Jeżeli gdziekolwiek złamałem regulamin forum - proszę o wskazanie odpowiedniego punktu.

 

Ten wątek wyczerpał już chyba merytorykę dotyczącą NGC 6888. Dziękuję.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja zmierza w złą stronę - zamiast skupić się na fotce to kłócicie się

o marny szczegół . Rozumiem jeżeli byście zainwestowali w ten projekt i byli oburzeni

jego nietymczasowym problemem to mielibyście prawo do krytyki więc

nie przesadzajcie bo sami zaczynaliście ileś lat temu przygodę z astrofotografią i te zdjęcia które w tedy robiliście też

nie były od razu takie idealne - wymagały opanowania obróbki.

Teraz tylko wytykacie jego niedoskonałości .

 

Na tym forum to tak bywa (nie zawsze) że ludzie wolą krytykować czyjąś pracę niż coś doradzić - ciekawe dlaczego ?

To zapewne bardziej "podcina skrzydła" niż nieudana fotka .

 

Ps. Według mnie to zdjęcie naprawdę dobrze wyszło i nie ma się co przejmować

takimi osobami co tego nie dostrzegają bo są zaślepione swoim ideałem :dobrze: .

 

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeoczyłeś czegoś?

 

Dasz jedną klatkę 1 do 1 aby zobaczyć jaka jest skala niedokładności ?

A z ciekawości odnośnie zdjęć na których u Ciebie podoba mi się kolorystyka. Dał byś (mogą być zmniejszone) i', r', g' ?

Pokazał byś kadry z pasm o które prosiłem dla celów naukowo poznawczych? :)

Może wkleisz qbanosa odpowiedzi?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sformułowań, to używam takie jakie uważam za stosowne.

To tak jak i ja. Nawet nie pomyślałem, że piszesz coś czego nie uznasz za stosowne.

 

Mi nie podobają się stwierdzenia, które zacytowałem powyżej. Jeżeli gdziekolwiek złamałem regulamin forum - proszę o wskazanie odpowiedniego punktu.

Nie prosiłem jako moderator, tylko prywatnie :) Po prostu nie przepadam za przypisywaniem nam (Polakom) negatywnych cech poprzez kwantyfikatory typu "jakie to polskie". Ty zacząłeś, Hamal bez sensu się odgryzł, przestańcie pls bo to słabo wygląda.

 

PS - typowo polski to jest bigos ;)

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie.

 

Mój post ( i tak dałem innym dość czasu na wykazanie się wcześniej) był reakcją na bezczelne uwagi

 

Troszkę zazdrość zżera?

w kierunku Tysona, mało mnie interesują ich pojechane gwiazdki czego dowód dałem kompletnie nie poruszając tego tematu dotychczas.

 

Swoją drogą dziwi mnie podwójna moralność niektórych, co skłonni byli wytknąć (na już w 4 zdjęciu z rzędu) pojechane gwiazdki robione Dobsonem z taboretu, ale skorzy są klaskać z zachwytu w tym wątku, no bo sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś proszę już dać spokój z tym sformułowaniem?

Dobrze to ująłeś :) Ja serdecznie mam dosyć tych ludzi którzy wyzywają innych od Polskości - budują mury i stawiają się ponad wszystkimi. Pytam się jakim prawem ?

Ja bym jeszcze dopisał, że są wśród nich też tacy którzy uwielbiają krytykować, ale sami krytyki nie znoszą :)

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiek napisz, bo to wszystko powyżej przykro się czytało.

To prawda...

Niestety z tego co zobaczyłem, to są tam duże błędy prowadzenia, to stwierdzenie tylko jakościowe.

Ale w systemach z dociskiem sprężynowym ślimaka, generowane są stosunkowo duże błędy niesystematyczne. Jeżeli źle ustawimy sprzężenie zwrotne w programach typu "TPoint" to będą one wzmacniane a nie wygaszane. Niezależnie od tego jak program opisze obwiednie błędów systematycznych. Obawiam się, że montaż wymaga przejrzenia pod kątem mechanicznym.

Edytowane przez ryszardo
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.