Skocz do zawartości

Zacmienie Slonca - transmisja z Lodzi !


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jak zwykle bywa kolejne ciekawe zjawisko bedziecie mogli zobaczyc w necie !!!

My w Lodzkim Obserwatorium im. Arego Sternfelda szykujemy transmisje zacmienia Slonca 31 maja .

Zapraszam do obserwacji - www.planetarium.toya.net.pl

Wszelkie przerwy w transmisji to albo chmury albo bledy serwera choc nasz sprzet jeszcze nigdy nie zawiodl i po kazdej transmisji jest konserwowany i sprawdzany.

Ale tez moze zawiesc cho nie powinien!!!

Zapraszam - juw w nocy bedziemy pracowac byscie mogli to zobaczyc on-line.

Pozdrawiam

Pawel Maksym ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już puściłem reklamkę na ełckie forum. Ja wstaję rano - rowerek, aparacik 135 + filtr spawalniczy (9 i 11, 1 DIN), właśnie jestem w trakcie robienia "nasadki" na obiektyw. Wczoraj sprawdzałem - jest bezpiecznie! Wyjadę ok.2:00, żeby przygotować stanowisko (mam na oku piękną górkę 'Bunelka', z panoramą na miasto, tylko 3MaYtA kciuki ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizując dogłębnie poprzednią wypowiedź Agnieszki, pragnę również zaprosić Was do wpadania na stronę SOS PTMA. Zwróćcie uwagę jak Agnieszka określiła tę organizację. Ja się cieszę, że już tam należę. Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;D ;D ;D ;D Aga teraz nie możesz się tłumaczyć, że wcisnęłaś zły klawisz... ja rozumiem wcisnąć x,d,f,v, ale S... toż to działanie celowe ;) ;D No i w związku z tym chętniej udam się w kierunku strony WuWuWu SOS'u... ;) ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się boję pomyśleć jaki jest tam strój organizacyjny. Mimo to, jestem gotowy do wstąpienia do tej "seksji". Mam nadzieję, że zepsuty zamek błyskawiczny w części twarzowej mojego skórzanego kostiumu nie będzie tutaj przeszkodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos "Seksji Obserwacji Słońca" to pragnę zaprosić tych, którzy będą w sobotę rano w pobliżu Trójmiasta, aby wpadli do nas na zaćmienie do CHŁAPOWA. (Na mojej stronie namiary). Co prawda niektórzy zastanawiają się obecnie, w związku z rozwojem wydarzeń w tym wątku, czy naszej obserwacji nie przenieść z CHŁAPOWA na plażę w CHAŁUPACH. Nie jest to wcale duża odległość. Wtedy problem stroju, o którym pisze El_Capitano, byłby rozwiązany. A jakie fajne fotki grupowe mógłbym zrobić na stronę !!! ;) Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak El_Capitano, ja też należę do tej Sekcji, w której robimy odkrycia, obserwujemy pozycje i coś czego nie mogę zrozumieć, że najpierw jest zakrycie a potem odkrycie. Aquarius, który także jest w SOPiZ zakrycia nazywa po imieniu czyli "pokrycia". ;) Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycję

Będę zbierała zdjęcia,filmiki z Zaćmienia Słońca na stronę SOS.

 

Wszystkich chętnych zapraszam do nadsyłania na adres : solaris@astrojawil.pl

Co Wy na to?

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos zdjęc zacmienia: czy ktos kto jedzie do jezior może zabrać złączke od webcamery do m42 i jakis obiektyw? Ja wezme kamere, ale nie mam takowej złączki ani obiektywu o dotstatecznie długiej ogniskowej. Najlepiej 150-200mm. W nim całe Słońce powinno się ładnie zmiescic na ekranie.

pozdrawiam

małek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka to jeszcze raz ja z podpowiedzia!

Jesli chcecie ogladac zacmienie ze strony Obserwatorium w Lodzi ti najlepiej nie ze strony glownej.

Lepiej bedzie gdy wejdziecie do dzialu kamera i klikniecie POWIEKSZ>>> Tak jest ladniej !

Pozdrawiam i czekam na wasze odwiedziny !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.