Skocz do zawartości
jutomi

LORNETKA 3X65 ED "OCZY WYRAKA" - światowa premiera

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich aktualnych i przyszłych posiadaczy Oczu Wyraka mam bardzo dobrą wiadomość.

Na początku stycznia kolega Grzybu zaprojektuje i wydrukuje oprawę na mój egzemplarz - kolejni chętni mogą się zgłaszać bezpośrednio do niego.

W komplecie z oprawą będą wydrukowane dedykowane muszle oczne z odcięciem świateł bocznych i (prawdopodobnie) mocowanie statywowe. ^_^

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zobaczmy jak to z tym będzie. Na razie nie mogę nic obiecywać, ale jeżeli udało się z 2x54 to powinno się udać i tutaj. Miejsca będzie więcej to może uda się upchnąć gniazdo 1/4" do statywu przy okazji.

• Lubię 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam już oprawki z drukarki 3d do nikona atm 2x53 i to jest wysoka jakość. Wiec jeżeli była by również możliwość wydrukowania opraw do "Oczu wyraka"... ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dla wszystkich aktualnych i przyszłych posiadaczy Oczu Wyraka mam bardzo dobrą wiadomość.

Na początku stycznia kolega Grzybu zaprojektuje i wydrukuje oprawę na mój egzemplarz - kolejni chętni mogą się zgłaszać bezpośrednio do niego.

W komplecie z oprawą będą wydrukowane dedykowane muszle oczne z odcięciem świateł bocznych i (prawdopodobnie) mocowanie statywowe. ^_^

rewelacja ! nie dość ,że oprawa to jeszcze muszle oczne których aktualnie szukam :) leci PW

pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Oczy wyraka przeszły ostatnio bolesną operację rozdzielenia, usunięcia całej poxiliny z połączenia (świństwo trzyma się tak mocno, że nie obyło się bez uszkodzenia obudów konwerterów :( ), oraz zmniejszenia rozstawu przez kolejne spiłowanie, tym razem do docelowego, minimalnego rozstawu 64,5-64,8mm (szlifowałem, aż pojawił się bok szkła obiektywu).

OCZY WYRAKA.jpg

Dzisiaj konwertery wyruszają w podróż po nową, docelową oprawę, którą mam nadzieję pochwalić się za około tydzień.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Super wyszło :)

Jaki jest ER, lub inaczej czy da się przez taką lornetkę patrzeć w okularach?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Fragment z recenzji powyżej:

• Odstęp źrenicy, ER: około 8-10mm, ale można komfortowo obserwować z odległości 20mm przy polu widzenia ograniczonym minimalnie – do około 16o

Czyli w okularach da się obserwować kosztem mniejszego pola widzenia. Na ile jest to komfortowe niech najlepiej oceni ktoś, kto patrzył już przez Oczy Wyraka w okularach.

A obudowa wyszła świetnie, i jeszcze te dodatkowe dekielki zabezpieczające okulary, których w ogóle się nie spodziewałem. :lol:

Edytowane przez jutomi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W jaki sposób uniknąłeś dostania się opiłków do wewnątrz tubusów przy tak silnej ingerencji?? ;-)

Oczy wyraka przeszły ostatnio bolesną operację rozdzielenia, usunięcia całej poxiliny z połączenia (świństwo trzyma się tak mocno, że nie obyło się bez uszkodzenia obudów konwerterów :( ), oraz zmniejszenia rozstawu przez kolejne spiłowanie, tym razem do docelowego, minimalnego rozstawu 64,5-64,8mm (szlifowałem, aż pojawił się bok szkła obiektywu).

attachicon.gifOCZY WYRAKA.jpg

Dzisiaj konwertery wyruszają w podróż po nową, docelową oprawę, którą mam nadzieję pochwalić się za około tydzień.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W jaki sposób uniknąłeś dostania się opiłków do wewnątrz tubusów przy tak silnej ingerencji?? ;-)

Piłowałem ręcznie, obiektywem w dół, z przerwami co kilka pociągnięć pilnika pod koniec, cały czas kontrolując prostopadłość spiłowywanej płaszczyzny do podstawy. Trwało to ponad godzinę dla każdego konwertera ale umożliwiło dotarcie do boku szkła obiektywu bez dostania się opiłków do środka.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lornetka dotarła do mnie wczoraj wieczorem. Ponieważ bardzo szybko przyszło zachmurzenie zdążyłem zerknąć tylko na Wenus i zaobserwować jej sierpik w powiększeniu 3x.

Przed chwilą zmierzyłem zakres regulacji rozstawu okularów: 65-87mm. :D Wszyscy szerzej rozstawieni będą usatysfakcjonowani.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do mnie dzisiaj dotarły oprawki 3D od kolegi grzybu (perfekcyjna robota - dzięki ;-) Także wieczorem może też uda mi się wyhaczyć taki sierpik Wenus ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta