Skocz do zawartości

Kupię montaż EQ2


Kajetan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)
Jestem zainteresowany montażem paralaktycznym EQ2.
Jednak obecnie jestem bez grosza, ale chciałbym sie zapoznać z cenami (nie widze nigdzie do kupienia, dlatego pisze tu teraz).
Montaż może być z napędem, lub bez.
Prosiłbym o podawanie cen, żebym wiedział ile funduszy muszę uzbierać :)
Pozdrawiam.

PS. Na olx jest EQ3 za 300zł ale nie widzę do tego napędu i znajomy odradza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odradzał EQ2:) trzęsie się jak osika;), do lekkich tub wystarczy. Podaj link do tej aukcji z ciekawości rzucę okiem, Powiedz co chcesz na nim wieszać to jest najważniejsze. Mam EQ3 soligora pancerna konstrukcja, nic nie drga, mikroruchy bajka. Fakt pewnie cięższy od EQ2. W tym nie zamontujesz lunetki biegunowej jak byś chciał pobawić się kiedyś w astrofoto. Powiedz jaki przewidujesz budżet:). EQ2 myslę że za 200-250 zł wyrwiesz, EQ3-2 czy EQ3 to od 300 zł w zwyż. Napęd do EQ2 to 100wka, do EQ3-2 150 w zwyż oczywiście jednej osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link https://www.olx.pl/oferta/montaz-paralaktyczny-mikroruchy-statyw-polowy-komplet-soligor-CID767-IDf2Gh3.html#4355393874
No właśnie napędu nigdzie nie mogę znaleźć, a wieszać chcę Canona 600D, i aktualnie posiadam manualne szkła, a to wiadomo całe metalowe to też waży ciut więcej niż nowy plastik (choć do porównania mam tylko kitowy 18-55) ;)
Zależy mi na napędzie w jednej osi i żeby dało choć kilka sekund dłuższe czasy niż chwiejny statyw, a na EQ3-2 mnie nie stać. Budżet na sam montaż to tak właśnie do tych 300zł, do tego potem napęd, no i akcesoria potrzebne do zamontowania lustrzanki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dokładnie ten sam może nie w tak ideanym stanie, niestety:), ale dałem troszkę taniej też. Montaz stabilny całość waży jakieś 7 kg niecałe bez odważników. Z napędem może być troche problem, bo od EQ3-2 nie pasuje trzeba troszke zmodyfikować, choć ponoć jest to możliwe. OdEQ5 ponoć pasuje. Zapytaj Janusza na Astromaniaku. On kiedys miał te montaże w ofercie. Oryginalny napęd Soligora kosztuje ok 400-wek jest drogi. ja używam do Maka 90 więc dla mnie nie ma znaczenia. . Minusem jest to że nie bardzo idzie ustawić na Az jak EQ3-2, trzeba piłować głowice by zeszła na pion. ale stabilne jest. do montażu lustrzanki dorabiam sobie właśnie adapter foto:). Pasuje ten od AZ3, ale to koszt 65 zeta plus wysyłka. kupiłem śrubę statywową, resztę. dorabiam sobie w pracy. Ten montaż Soligora to odpowiednik EQ3-2. Faktycznie troszkę oszczędniej zrobiony, ale na bank lepszy niż EQ2. Najlepiej jak byś porównał gdzieś najpierw te montaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak wyjdzie ciut drożej, ale w sumie jeszcze bez tragedii.
Czyli do tego coś takiego http://www.astrokrak.pl/dovetaile-siodla-szyny/2166-1-4-adapter-do-montazu-az3.html
I napęd http://www.astrokrak.pl/-montaze-paralaktyczne/927-naped-w-jednej-osi-sky-watcher-do-eq5.html
a koszt produkcji tych rozpórek to duży jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten adapter, co do napędu najlepiej , zapytaj Janusza na Astromaniaku. Jak nie masz tam konta to mogę spytać w twoim imieniu. Jeśli nie planujesz stawiać na montażu teleskopu, tylko lustrzankę to z kitem to może faktycznie było by taniej EQ2 plus napęd. używka wyszła by w granicach kosztu tego montażu. Ale nie wiem jak spisywało by się to w praktyce, najlepiej dopytać :) Tu masz coś na ten temat ale bez fotek. http://www.zbig.fora.pl/atm,23/naped-w-ra-do-soligora-eq3-2,370.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dobra, w poście zalinkowanym przez Werni74 jest ten ,,niedziałajacy'' link i tam działa :)
Zabieram sie za czytanie.

Czyli z tego co rozumiem, tak czy siak będzie trzeba trochę napęd zmodyfikować :/ Z tym może być ciężko z powodu braku narzędzi.

Edytowane przez Kajetan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.