Skocz do zawartości

Kupić ten zestaw?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomniałem jakim aparatem on robi fotki. Jakaś Praktica, ale zapomniałem model. Ktoś z Was może wie?

 

Witaj

Model tutaj nie ma istotnego znaczenia. Tak naprawdę, to może to być byle jaka skrzynka na film, byleby tylko było jak ustawić ostrość. Moje doświadczenia z tego typu fotografią są na razie niewielkie, ale dla mnie podstawowym problemem jest matówka i jasność obrazów, które na niej się uzyskuje. W tym miejscu Praktica ma wyraźną przewagę nad Zenitem. To oczywiście nie jest ideał i dlatego choruję na aparat z wymiennymi matówkami, zdejmowanym pryzmatem i podnoszonym ręcznie lustrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to tylko skleroza (ja tez nie pamiętam ;)). A tak przy okazji. Bądźmy szczerzy: ten Mak Artura może i dawał obrazy porównywalne z moim SC, ale krążki dyfrakcyjne to miał lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to nie licz w najbliższych latach. Pomimo tej beznadziejnej (w opinii niektórych) optyki ten teleskop bardzo mi się podoba i uważam go za udany kompromis pomiędzy dużym sprzętem stacjonarnym i małym przenośnym. Dla mnie ideał :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli na Allegro trafi się ciekawy model po atrakcyjnej cenie, to jaką mam gwarancję, że nie kupię złomu? Najlepie to aparacki przetsetować i sprawdzić czy wszystko chodzi tak, jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest rozwiązanie, nad którym sie zastanawiam ;)) Ale to w przyszłości... Tak na marginesie. Czy dostępne są tylko te modele, jakie prezentuje strona? Chodzi mi o aparaty Ptaktiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.