Skocz do zawartości

Black Friday z TS Optics i Astropolis (do 20% rabat)


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie zobaczyłbym wyniki testu (najlepiej kilku testów poszczególnych teleskopów :) ) na gwieździe (out/in focus). Czy ktoś planuje je zrobić i mógłby udostępnić wyniki?

Edytowane przez seg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie do innych forumowiczów, którzy te zakupili model TSPAO81Q.

 

Czy u was rura z focusera ma luzy ? Tj. u mnie jak sie złapie za korpus teleskopa i np, za kamerke, to czuć luz w ruchu góra-dół - coś w środku nie trzyma ??? Patrząc na namalowaną skalę na rurze to ruch jest prawie o mm.

 

Sprawdzałem ten efekt w moim Astrotech u tutaj rura focusera siedzi jak skała.

 

Kolejna kwestia, to jak jest jakiś opór i kręcimy złotym pokrętłem microfocusera, to tuba nie wsuwa się, kręci się tylko mniejsza gałka microfocusera - efektu tego nie ma gdy pokręcimy głównym pokrętłem (jakiś luz w środku ??).

 

Prosze sprawdźcie czy macie też tak w swoich egzemplażach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie do innych forumowiczów, którzy te zakupili model TSPAO81Q.

 

Czy u was rura z focusera ma luzy ? Tj. u mnie jak sie złapie za korpus teleskopa i np, za kamerke, to czuć luz w ruchu góra-dół - coś w środku nie trzyma ??? Patrząc na namalowaną skalę na rurze to ruch jest prawie o mm.

 

Sprawdzałem ten efekt w moim Astrotech u tutaj rura focusera siedzi jak skała.

 

Kolejna kwestia, to jak jest jakiś opór i kręcimy złotym pokrętłem microfocusera, to tuba nie wsuwa się, kręci się tylko mniejsza gałka microfocusera - efektu tego nie ma gdy pokręcimy głównym pokrętłem (jakiś luz w środku ??).

 

Prosze sprawdźcie czy macie też tak w swoich egzemplażach.

 

Tak czasami może się zdarzyć - w transporcie się wyciągi potrafią poluzować. Musisz go wyregulować. W każdym razie wyciąg nie może Ci latać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Killerus.
Ja w tym roku kupiłem refraktor TS i praktycznie wszystkie śruby od strony wyciągu były poluzowane, żeby nie powiedzieć odkręcone. Skorzystałem z okazji i trochę rozłożyłem na części (bez przesady, nie do ostatniej śrubki). Potem skręciłem. Na początku chciałem, żeby wszystko chodziło lekko, ale wtedy jak miałem tubę pionowo do góry to wyciąg się ślizgał i nie wsuwał się. Wyregulowałem, znaczy dokręciłem i teraz jest OK.

Raczej domyślisz się co jest do czego.

Powodzenia :dobrze:

 

 

edit:

No dobra. Dopiero teraz zobaczyłem na Twój model. To zdecydowanie bardziej zaawansowana technologia. Co pewnie nie zmienia faktu, że pewnie czasami przychodzi z luźnymi śrubami

 

a tak w ogóle to aż się miło patrzy na zdjęcia takich teleskopów :)

Oj będzie się fociło

Edytowane przez zdzichu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi powie do czego służą te śrubki zaznaczone na zdjęciu kolorem czerwonym i zielonym w wyciągu 2.5" RAP Focuser, bo chciałem przykręcić stopkę szukacza SW do wyciągu a nie chciałbym od razu coś odpadło :D

attachicon.gifTSstopka.jpg

Miałem podobne w fokuserze baadera i służyły chyba do kolimacji drawtube. W każdym razie mocowały one łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS do tych APOsów ma specjalne uchwyty (od dołu) do motofocusa.

Widziałem zdjęcia (chyba to:http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p8501_USB-Focus-adapter-kit-for-2-5--and-3--R-P-focusers.html)ale 100 eurosów za kawałek blaszki, to trochę drogo.

 

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.