Skocz do zawartości

Black Friday z TS Optics i Astropolis (do 20% rabat)


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

No to mój jest chyba jakiś inny, co się okazało wyciąg da się w prosty sposób odkręcić od tubusu i oto widok od środka

TS1.JPG

Ja w nim nie widzę łożysk (strzałki czerwone gdzie znajdują się śruby do których chciałem przykręcić stopkę szukacza) tylko jakieś przekładki teflonowe czy coś w tym stylu, na dole zdjęcia (oznaczone zieloną strzałką) znajdują się te dwie duże złote śruby i domyślam się, że służą do regulacji docisku tak jak w zwykłym wyciągu rock and pinion.

Popatrzcie jak wygląda krawędź drawtube po lewej u góry

TS2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale czego dowodzi podany link ..... że komuś się udało zrobić fotkę. Pewnie lepiej było to przemilczeć, bo zaraz rozpocznie się jakaś głupawa dyskusja, no ale cóż ..... już poszło.

Nie przypadkiem napisałem o powtarzalności kolimacji.

Jeśli te teflonowe ślizgacze to jedyny element stabilizujący drawtube, to warto pomyśleć z czasem o wymianie wyciągu - taka była moja intencja.

 

Pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale czego dowodzi podany link ..... że komuś się udało zrobić fotkę. Pewnie lepiej było to przemilczeć, bo zaraz rozpocznie się jakaś głupawa dyskusja, no ale cóż ..... już poszło.

Nie przypadkiem napisałem o powtarzalności kolimacji.

Jeśli te teflonowe ślizgacze to jedyny element stabilizujący drawtube, to warto pomyśleć z czasem o wymianie wyciągu - taka była moja intencja.

 

Pozdrawiam

:)

 

Robiłem wiele zdjęć różnymi APO TSa i akurat to, co także w nich lubiłem to całkiem przyzwoite wyciągi, jak na klasę popularną. Zaś te 2,5", 3", a w szczególności 3,7" są porównywalne użytkowo z wyciągami premium.

 

To tylko z praktyki użytkowej. Stwierdzenie, że całkowicie nie nadają się do astrofotografii to delikatnie mówiąc lekkie nadużycie ;) Da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest skorodowane, czy tylko tak wygląda w świetle odbitym?

 

Oczywiście, że to nie jest rdza to tylko tak na zdjęciu z lamką wygląda poza tym tam chyba nie miało by co rdzewieć wyciąg jak się domyślam jest z aluminium i oczywiście robi dobre solidne wrażenie.

Co do mocowania motofocusera dostałem taką odpowiedź z TS

IMG_6282_01.jpg

IMG_6288.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę dołować posiadaczy sprzętu z tym teflonowym wyciągiem, ale o astrofoto można zapomnieć. Sztywność i powtarzalność kolimacji/osiowości wyciągu jest poza możliwościami tego sprzętu.

 

 

Cześć,

Więc jak się to ma do opisu wyciagu z TS-u?

 

cyt."...Our focusers does not use ballbearing supports which tend to tilt, our focusers using teflon support which guarantee a complete lack of play due heavy loading. The transport of the draw tube is completely seperated. This offers best possible stability and smooth movement.

 

:icon_confused:

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że to nie jest rdza to tylko tak na zdjęciu z lamką wygląda poza tym tam chyba nie miało by co rdzewieć wyciąg jak się domyślam jest z aluminium i oczywiście robi dobre solidne wrażenie.

Co do mocowania motofocusera dostałem taką odpowiedź z TS

No i super. Czy napisali przypadkiem, jaki tam jest gwint?

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mój jest chyba jakiś inny, co się okazało wyciąg da się w prosty sposób odkręcić od tubusu i oto widok od środka

attachicon.gifTS1.JPG

Ja w nim nie widzę łożysk (strzałki czerwone gdzie znajdują się śruby do których chciałem przykręcić stopkę szukacza) tylko jakieś przekładki teflonowe czy coś w tym stylu, na dole zdjęcia (oznaczone zieloną strzałką) znajdują się te dwie duże złote śruby i domyślam się, że służą do regulacji docisku tak jak w zwykłym wyciągu rock and pinion.

Popatrzcie jak wygląda krawędź drawtube po lewej u góry

attachicon.gifTS2.JPG

 

 

Nie chcę dołować posiadaczy sprzętu z tym teflonowym wyciągiem, ale o astrofoto można zapomnieć. Sztywność i powtarzalność kolimacji/osiowości wyciągu jest poza możliwościami tego sprzętu.

 

 

 

Robiłem wiele zdjęć różnymi APO TSa i akurat to, co także w nich lubiłem to całkiem przyzwoite wyciągi, jak na klasę popularną. Zaś te 2,5", 3", a w szczególności 3,7" są porównywalne użytkowo z wyciągami premium.

 

To tylko z praktyki użytkowej. Stwierdzenie, że całkowicie nie nadają się do astrofotografii to delikatnie mówiąc lekkie nadużycie ;) Da radę.

 

A ja się zgodzę z Adamem. Dla porównania każdy TS65Q ma taki wyciąg. I Każdy robi na nim zajebiste fotki. Więc Chyba jednak da rade w astrofoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze (według mnie) wyciągi typu R&P jakimi są Feather Touch firmy Starlight Instruments stosują właśnie podkładki teflonowe. A te wyciągi od TS-a są w dużej mierze ich kopiami (w zasadzie to nie TS je zaprojektował, wbrew temu co piszą w opisie).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.