Skocz do zawartości

Black Friday z TS Optics i Astropolis (do 20% rabat)


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Tak z ciekawości, TS nie załącza jakichś instrukcji? Widzę wysyp pytań "do czego służy ta śrubka" i nie mogę się nadziwić :)

Jak zaopatrzyłem się w wyciąg Baadera to tam w dokumentacji dosłownie każda śrubka była opisana, wraz z ostrzeżeniami "tego lepiej nie dotykać" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, TS nie załącza jakichś instrukcji? Widzę wysyp pytań "do czego służy ta śrubka" i nie mogę się nadziwić :)

Jak zaopatrzyłem się w wyciąg Baadera to tam w dokumentacji dosłownie każda śrubka była opisana, wraz z ostrzeżeniami "tego lepiej nie dotykać" :)

 

Niestety nie :( jak i 99% branży astro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi powie do czego służą te śrubki zaznaczone na zdjęciu kolorem czerwonym i zielonym w wyciągu 2.5" RAP Focuser, bo chciałem przykręcić stopkę szukacza SW do wyciągu a nie chciałbym od razu coś odpadło :D

attachicon.gifTSstopka.jpg

Na 100% śrubki służą do zamontowania stopki szukacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazując na dotychczasowym doświadczeniu, sprawdziłbym czy dwa imbusy w osi teleskopu (jeden pod drugim) to mocowanie modułu focusera (to podłużne z pokrętłami mam na myśli) do tuby - jeśli tak, to do tych śrub bym mocował płytę silnika. Tylko, już to widzę, że zadanie nie jest łatwe, bo mamy krzywiznę.

 

Nie myśleliście żeby napisać do TS z prośbą o podesłanie manuala w PDF albo chociaż wskazania graficznego "co do czego"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie Adama jest inny wyciąg, niż tutaj. A podejrzenia Dzikiego są prawidłowe :)

 

Jak coś, to mam zaprojektowane mocowanie pod ten wyciąg w formie tulejki nakładanej na stronę mikroruchów - napędza gałkę mikro. Już dwie osoby się zgłosiły po akcji Adama :) Mogę je zrobić w ciągu kilku dni. Pod wyciąg widoczny na filmie (taki sam jest prawdopodobnie w TSAPO65Q) mam gotowe blaszki, które mocują napęd na oś główną. Mogę też zrobić kompletny motofocuser, zapraszam: http://astropolis.pl/topic/53348-dreamfocuser/?p=619430

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie Adama jest inny wyciąg, niż tutaj. A podejrzenia Dzikiego są prawidłowe :)

 

Jak coś, to mam zaprojektowane mocowanie pod ten wyciąg w formie tulejki nakładanej na stronę mikroruchów - napędza gałkę mikro. Już dwie osoby się zgłosiły po akcji Adama :) Mogę je zrobić w ciągu kilku dni. Pod wyciąg widoczny na filmie (taki sam jest prawdopodobnie w TSAPO65Q) mam gotowe blaszki, które mocują napęd na oś główną. Mogę też zrobić kompletny motofocuser, zapraszam: http://astropolis.pl/topic/53348-dreamfocuser/?p=619430

 

No i macie krajowe rozwiązanie. Napędzajcie gospodarkę i zamówcie u MateuszaW rozwiązanie.

 

PS. Mateusz, wiesz gdzie przelać prowizję ;) (żartuję oczywiście).

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No i macie krajowe rozwiązanie. Napędzajcie gospodarkę i zamówcie u MateuszaW rozwiązanie.

 

PS. Mateusz, wiesz gdzie przelać prowizję ;) (żartuję oczywiście).

No to napędzamy :-)

 

4fb2a94345313150b499dfa185cc297f.jpg

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, to powinieneś wyjść na przeciw potrzebie rynkowej i zaoferować cały kit do tych teleskopów z akcji.

Cały komplet również mogę zrobić :)

Dokładniej mówiąc, potrzebuję kilku dni na wykonanie mocowania, a elektronika i silniki już czekają na zainteresowanych.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały komplet również mogę zrobić :)

Dokładniej mówiąc, potrzebuję kilku dni na wykonanie mocowania, a elektronika i silniki już czekają na zainteresowanych.

 

To się nazywa wykorzystywanie okazji rynkowych. O to właśnie chodzi - rozwiązywać problemy.

 

:like:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to spiąłem silnik z teleskopem - podpięty pod pilota - trzeba przed montażem obrócić sprzęgło

 

post-25924-0-43027600-1481749313_thumb.jpg

 

to teraz spięcie z focusera z silnikiem - sprzęgło zamocowane do wałka mikro, do zewnętrznej części obudowy (srebrny pierścień pod pokrętłem)

 

post-25924-0-67404900-1481749326_thumb.jpg

 

a tak sobie pomyka w tę i na zad ;)

 

 

 

edit:

 

post zawiera lokowanie produktu ;)

Edytowane przez AMR
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmik i taką mam wizję:

Siedzi stado dorosłych facetów przed monitorem z rozdziawionymi gębami i gapi się jak cyferki lecą od 0 do 250 000. Połowa filmu stop i powrót. A stado facetów dalej siedzi i się gapi. Przecież wiadomo co będzie na końcu filmu. :)

  • Lubię 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem taka odpowiedź z TS w sprawie mocowania szukacza może ktoś bardziej znający angielski mógł by to przetłumaczyć:

For attaching a finder you can use the tube rings. There are M6 threads. A finder shoe that fits there perfect is the TSSucherschuh:

http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p2734_TS-Optics-Optics-finder-shoe--for-Vixen--Skywatcher-----with-flat-base.html

The only thing you need is to make the slotted hole bigger for M6 threads. This time it has a slotted hole for M4 and M5. If you like we can arrange this for you.

To adjust the drawtube you may use the screws on the upper side.

ts.jpg

On the small ones you can change the pressure of the ball bearings. I wouldn’t touch them. More important are the two big screws in the middle. But please use them very thoroughly.

I don’t know if I understand you right: You like to adapt a Motorfocuser? Which one you have?

Can you please tell me?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cię nie zrozumiał :(

Napisał:
- For attaching a finder you can use the tube rings. There are M6 threads. A finder shoe that fits there perfect is the TSSucherschuh:
- aby zamocować stopkę szukacza użyj pierścieni od tuby. Tam są gwinty M6, do tego pasuje perfekcyjnie stopka z linku

no nie takie perfekcyjnie, bo dalej:
- The only thing you need is to make the slotted hole bigger for M6 threads. This time it has a slotted hole for M4 and M5. If you like we can arrange this for you.
- jedyne co musisz zrobić, to powiększyć szerokość szczeliny w stopce, żeby pasowała do śrub M6. Obecnie stopka ma szczeliny pasujące pod M4 i M5. Jak chcesz to zrobimy to poszerzenie dla Ciebie

I na koniec najważniejsze:
- To adjust the drawtube you may use the screws on the upper side.
- aby wyregulować drawtube [wtręt tłumacza ;) - patrząc na śruby to obstawiam jakiś docisk... bo na prostopadłość to ich za mało] możesz użyć śrub z górnej części [wtręt tłumacza ;) - to chyba te pokazane strzałkami]

oraz:
- On the small ones you can change the pressure of the ball bearings. I wouldn’t touch them. More important are the two big screws in the middle. But please use them very thoroughly.
- małe śruby regulują docisk łożysk kulkowych. Nie dotykałbym ich. Ważniejsze są te dwie duże śruby pośrodku, ale używaj ich ostrożnie/z rozwagą

I na koniec pisze, że nie zrozumiał pytania:
- I don’t know if I understand you right: You like to adapt a Motorfocuser? Which one you have?
- nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem: chcesz zaadoptować motorfocuser? Który motofocuser masz?

Napisałbym mu wprost, że to rozwiązanie autorskie i szukasz dwóch-trzech śrub, które można bezkarnie użyć do zamocowania blaszki z silnikiem. Np tak:
- Dear ...
I would like to attach non standard motorfocuser. To do that, I need to know which existing screws can be used for mounting piece of metal molding. In other words: I am looking for 2 or 3 srews, which I could unscrew, put metal molding with motor on its end and screw it back, without harming telescope/focuser.

 

I would appreciate your help.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :respect: dziki za przetłumaczenie, możliwe że gość mnie nie zrozumiał na 100% bo aż wstyd się przyznać pisałem za pomocą google translator :Boink: Odpisałem mu tak jak sugerowałeś w sprawie tego mocowania focusera .

 

Czyli TS poleca zamocować stopkę szukacza do górnych otworów obejm tuby. Trochę nie rozumiem tego, że :

 

" On the small ones you can change the pressure of the ball bearings. I wouldn’t touch them. More important are the two big screws in the middle. But please use them very thoroughly.
- małe śruby regulują docisk łożysk kulkowych. Nie dotykałbym ich. Ważniejsze są te dwie duże śruby pośrodku, ale używaj ich ostrożnie/z rozwagą"

 

Przecież to jest wyciąg rack and pinion czyli cierny i tam nie ma chyba żadnych łożysk, jak się wysunie wyciąg to widać tak jak by trzy ślady o szerokości ok 1 cm na drawtube jeden tam gdzie te dwie złote śruby u góry wyciągu i dwa ślady po przeciwnej stronie tych śrub co zaznaczyłem na zdjęciu wcześniej kolorem czerwonym i zielonym.

No poczekam co mi odpisze Pan z TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.