Skocz do zawartości
Pav1007

Astrowizja - GRUDZIEŃ '16 - Wątek konkursowy

Promowane odpowiedzi

Pav1007    3072

Jako, że temat przygotowany został wcześniej i już "upadł" to go podbiję - żeby było widoczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
HAMAL    6915

Za najgorszą prace też będzie nagroda? Bo nie wiem czy brać udział :D

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pav1007    3072

HAMAL, oczywiście, że bierz! Wcale nie jest powiedziane, że Twoja będzie najgorsza.

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pav1007    3072

Szanowni uczestnicy, w zawierusze śniegowej przygotowywania regulaminu i założeń konkursu nie dopisaliśmy dwóch ważnych punktów - dobrze, że wyszło to na początku konkursu.

1. Każdy uczestnik może zgłosić 1 fotografię

2. Każdy uczestnik MOŻE podmienić zdjęcie, które już wysłał. W takim wypadku trzeba to zaznaczyć w mailu. Poprzednia wersja zdjęcia danego uczestnika jest kasowana. Podmieniać można tylko do końca etapu obróbki tj. do 18 dnia miesiąca 23:59.

Te dwa zapisy zostają wpisane do regulaminu - bardzo przepraszamy za zamianę, ale w tym wypadku są konieczne.

Dzięki za zrozumienie

Paweł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
♥ wessel    13206

Paweł, dobrze by było żeby kaźdy z uczestników dołączył formułkę " akceptuję warunki regulaminu". To pomaga

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pav1007    3072

Maćku, przy wysyłaniu maila jest to warunkiem przyjęcia zdjęcia do oceny :-) ( Regulamin, Punkt 2 "przebiegu konkursu").

Ale dzięki za podpowiedź.

Paweł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dj_peterka    300

Witam, czy po obróbce ma powstać czysta adtrofotografia czy też można przedstawić swoją wizję artystyczną dokładając jakieś elementy graficzne?

Pozdro!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
BlackPitchPL    92

Ja tam wiem że HAMAL-a będzie najgorsza :) heeh super pomysł z tym materiałem chętnie poćwiczę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Iluvatar    1305

Witam, czy po obróbce ma powstać czysta adtrofotografia czy też można przedstawić swoją wizję artystyczną dokładając jakieś elementy graficzne?

Punkt 14:

14. Zabronione jest używanie innego materiału niż oficjalnie udostępniony na potrzeby edycji konkursu "Astrowizja"

Dodanie ramki raczej nie spowoduje dyskwalifikacji, natomiast w żaden sposób nie pomoże. Co innego, jeśli wykryjemy sztuczne generowanie gwiazd lub detali.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ekolog    2818

Thomas Davis

Welcome

(resztę mojej wypowiedzi może ktoś inny przetłumaczy)

Kilka dni temu w naszych statusach Adam spytał, którego zagranicznego astrofotografa uważamy za wybitnego.

I wtedy nasz (polski) wybitny astrofotograf Wessel wymienił Thomas'a

To świetna wiadomość, że jest w Jury.

Pozdrawiam

davis.jpg

Edytowane przez ekolog

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11438

Kilka dni temu w naszych statusach Adam spytał, którego zagranicznego astrofotografa uważamy za wybitnego.

I wtedy nasz (polski) wybitny astrofotograf Wessel wymienił Thomas'a

To świetna wiadomość, że jest w Jury.

To raczej nie przypadek, że takie pytanie padło akurat jak pomysł konkursu nabierał kształtów ;)

W przyszłości można spodziewać się innych ciekawych nazwisk ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wampum    65

Czy jest sens żeby ktoś kto totalnie nie miał z czymś takim styczności brał udział w tym konkursie?.

Mam wrażenie że to konkurs dla tzw. wyjadaczy w tematyce astrofoto.

Na razie widzę dwa ciemne zdjęcia z kilkoma gwiazdkami, nawet nie wiem co dalej z tym (i czym) zrobić..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9507

Czy jest sens żeby ktoś kto totalnie nie miał z czymś takim styczności brał udział w tym konkursie?.

Mam wrażenie że to konkurs dla tzw. wyjadaczy w tematyce astrofoto.

Na razie widzę dwa ciemne zdjęcia z kilkoma gwiazdkami, nawet nie wiem co dalej z tym (i czym) zrobić..

A widzisz - bo nikt nie mówił, że to będzie proste. Konkurs nie jest dla wyjadaczy astrofoto, a wręcz przeciwnie - ma dać szansę zabawy w astrofoto każdemu - bez żadnej inwestycji. Jest wiele tutoriali - trzeba poszukać, poczytać, pooglądać. Warto się przy okazji czegoś nauczyć. Potraktuj to jako dobry pretekst ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sferoida    398

I tutaj zaczyna się cała zabawa, wyciąganie tajemnicy z tych ciemnych klatek.

A po zabawie twarda rzeczywistość: obrabiasz fotkę, wku..rzasz się co chwilę, że Ci nie wychodzi tak jak byś sobie życzył, w końcu rzucasz w diabły, aby po czasie wrócić i męczyć dalej :D

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Iluvatar    1305

Jak dla mnie to jest idealny konkurs dla nowych osób. Przede wszystkim zobaczysz jaka jest różnica między twoją obróbką, a obróbką kogoś bardziej doświadczonego.

W moim podpisie masz link do kursu Jacka Bobowika, w którym znajdziesz coś o obróbce, a dalej to już musisz szukać samodzielnie. Powstało nawet sporo video-tutoriali, które pokazują krok po kroku każdy etap.

Przede wszystkim trzeba zacząć od programu, który pracuje na 16-bitowej przestrzeni, czyli np. Photoshop lub GIMP w wersji development (od 2.9.2, ale nie testowałem, więc głowy nie daję)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wampum    65

A widzisz - bo nikt nie mówił, że to będzie proste. Konkurs nie jest dla wyjadaczy astrofoto, a wręcz przeciwnie - ma dać szansę zabawy w astrofoto każdemu - bez żadnej inwestycji. Jest wiele tutoriali - trzeba poszukać, poczytać, pooglądać. Warto się przy okazji czegoś nauczyć. Potraktuj to jako dobry pretekst ;)

Tak chcę do tego podjeść. Jako okazja do poznania co to ta astrofotografia (bo sam z siebie bym dupy nie ruszył do tego).

Obawiam się tylko jednego, zanim doczytam "niezbędnik" aby zacząć może mi zabraknąć czasu na obróbkę, ale zobaczymy.

Przynajmniej coś nowego...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9507

Tak chcę do tego podjeść. Jako okazja do poznania co to ta astrofotografia (bo sam z siebie bym dupy nie ruszył do tego).

Obawiam się tylko jednego, zanim doczytam "niezbędnik" aby zacząć może mi zabraknąć czasu na obróbkę, ale zobaczymy.

Przynajmniej coś nowego...

Będziesz miał wiele okazji. W pierwszy miesiącu będzie trudno, ale w kolejnych będzie coraz łatwiej, a po roku okaże się, że potrafisz świetnie obrabiać zdjęcia. Wyciąganie fotonów z materiału to jest magia - dla mnie najprzyjemniejsza część całej astrofotografii. Tu nie jest tak, jak w fotografii dziennej, że otwierasz plik i wszystko jest, jak na dłoni. Tu musisz "wywołać" te fotony z czarnej "dziury". Wszystko w twoich rękach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pav1007    3072

Szanowne, Szanowni,

bardzo Was proszę o:

1. Zwracajcie uwagę na dopiski konieczne w mailu (Imię i nazwisko, programy użyte do obróbki oraz akceptacja regulaminu) - dostajemy maile bez tych dopisków i nie możemy zaakceptować takich prac do konkursu. Jeszcze raz bardzo proszę o zapoznanie się z regulaminem (jest tam wszystko opisane) - http://astropolis.pl/topic/56500-konkurs-astrowizja-regulamin-i-przebieg-konkursu/

2. Starajcie się wysyłać materiał w pliku .jpg (najmniej skompresowanym) png - tiffy ponad 10MB nie przejdą.

3. Nie załączajcie swoich wersji obróbki w tematach na forum (do końca etapu obróbki) - jeśli ktoś zobaczy zdjęcie, to może sobie powiedzieć "eee, ja nie potrafię tak obrobić, nie ma sensu bym brał udział" lub niepotrzebnie będzie się czymś sugerował. Dajmy szansę wszystkim.

Dzięki :-)

Paweł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SQ5LNE    4

Najmocniej przepraszam i przyznaję się do błędu.

Życzę kolegom sukcesów, a ja nie będę brał udziału w konkursie

Od małego interesowałem się astronomią i elektroniką (stąd mój znak krótkofalarski SQ5LNE). A grafikę rastrową i wektorową poznałem w pracy jako grafik komputerowy. Od pięciu lat jestem na emeryturze (70 lat) no i poświęcam czas swoim hobby.

Przez te lata wiele widziałem i słyszałem, a jedną z moich najciekawszych obserwacji zamieściłem na stronie:

http://czastajemnic.blogspot.com/2015/06/legionowo-przelot-swietlistych-kul.html.

Życzę takich i jeszcze ciekawszych obserwacji wszystkim kolegom zajmującym się astronomią i innymi hobby i aby mieli z kim na te tematy porozmawiać. Ja niestety otoczony jestem ludźmi, którzy niewiele z tego rozumieją, a kuriozalnym przypadkiem było dla mnie upieranie się pewnego człowieka, który przyjechał w odwiedziny ze Stanów do swojej rodziny i z przekonaniem twierdził iż Ziemia jest płaska. Nic dodać więcej nie trzeba.

Rozpisałem się trochę

Andrzej

Edytowane przez SQ5LNE

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta