Skocz do zawartości

HEQ5 Pro SynScan do wzięcia!


don Pedro

Rekomendowane odpowiedzi

Wystawiam do sprzedaży montaż (głowicę) HEQ5 Pro SynScan, o taką:

 

https://deltaoptical.pl/montaz-paralaktyczny-sky-watcher-heq5-pro-synscan,d794.html

 

W skład zestawu wchodzą:

-głowica HEQ5 Pro

-pilot SynScan z kablem

-walizka transportowa

-dwie przeciwwagi, a 5kg

 

Co do historii montażu, to kupiłem go chyba w styczniu-lutym (?) 2015 roku (kurczę dalej szukam tej gwarancji, krótkiej już, bo krótkiej ale jednak)., w teleskopy.pl. W sierpniu 2016r. wysłałem byłem go do sklepu na przegląd i do regulacji (niestety, sam mam, mam 2 lewe ręce, więc boję się sam grzebać, zeby ie zepsuć, a gwarancja była) kosztowało mnie to ostatecznie przesyłkę w jedną stronę, bo coś nie równo szedł w osi Ra. Okazało się, że się, że porobiły luzy które jednakowoż łatwo skasować. Wczoraj jeszcze, dla spokoju ducha, przejechałem go w obie strony w Ra. -/+ 24h i wszystko jest OK :D

Cena wywoławcza: 2950 zł

Ale się mogę podroczyć ;)

 

Mogę też dorzucić zasilacz sieciowy: 12V/3A Bardzo ładnie współpracuje z HEQ5, o taki:

 

20101123_144204_136777.jpg

Stan ogólny -bdb, samych kabli bdb, minus za drobne zarysowania obudowy.

Mnie się już nie przyda bo AZ EQ5 mam złącza DIN więc nie pasuje, i jest trochę za słaby.

 

Cena wywoławcza : 30,00 zł

 

bo mnie się niczego już raczej nie przyda, mój (nowy, 2 miesiące) AZEQ5 ma inne wtyczki, typu DIN.

 

W takiej konfiuracji cena wynosi:

2980 zł (w tym ca. 50zł dla firmy kurierskiej, bo liczą sobie od kilograma :( i nie dziwię się raczej)

 

Do głowicy mogę dołożyć jeszcze słup pod EQ3/EQ5/HEQ5 (do wszystkich z nich gwint i średnica podstawy, osobiście sprawdziłem!) do wykorzystania w warunkach w miarę cywilizowanych (twarde podłoże: parking, ścieżka w ogródku, czy jako taraśnica: https://pl.wikipedia.org/wiki/Tara%C5%9Bnica ;) ,tj u mnie na tarsaie ) nb. jako w zastosowaniach jaki rozwiązanie pólstałe, sprawdza się lepiej niźli statyw stalowy (b.precyzyjna regulacja na nóżkach)

Stan idealny (jesli nie liczyć, że na bieżnikach kółek widać trochę używania, na betonie i kostce brukowej)

 

Cenie sobie go na 650 zł

 

Jak by się ktoś decydował na wersje full-wypas to obowiązuje prosta tu superpozycja, czyli głowica+sterowanie+przeciwwagi+zasilacz+słup:

 

3030 zł

 

Cena wg mnie, za taki setupik umiarkowana

Był jeszcze ekstender do tego słupa (a i do trójnoga stalowego pasuje, zwłaszcza z refraktorami o dłuższej ogniskowej, testowaliśmy pod Rzeszowem (35 km SSW z SW 100 ED. Było więcej niż dobrze). Nie ma go w ofercie bom go już przyobiecał kol. Grzędzielowi, P.T.. Hallo Piotrze odezwij się!

 

 

 

 

 

Pod Skryptem:

 

Miałem już prawie trzech nabywców za cenę wyjściową, ale jednemu przeszkadzał niski WAF (Wife's Acceptance Factor),a drugi zrujnował sie już na Święta (przynajmniej chłop się kontroluje u mnie, za to duży + , choć nie jest to, w tym nie w moim interesie) . Trzeciemu koledze, obiecałem, ze jeżeli mont nie pójdzie do dwóch tygodni to jest jego. Ot, dżentelmeńska umowa! :D

 

HEQ5Pro w kufrze transportowym.jpg

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.