Skocz do zawartości

okulary 1.25"


zbig_wawa

Rekomendowane odpowiedzi

zamarzył mi się Nagler zoom 3-6 mm jako docelowy okular planetarny, jedyny sposób żeby żona nie wyrzuciła mnie z domu :oops: to pozbyć się części mojej kolekcji aby sfinansować ten zakup. Mam parę takich, które zalegają mi w szafach i nie są używane.

Wszystkie ceny+koszty wysyłki, do negocjacji

 

1. University Optics Ortho 7mm (aktualna cena 58$), posiada wszystkie zalety okularu ortoskopowego a przy tym jeszcze ma spore eye relief i sporą soczewkę oczną.

 

stan idealny, używany może ze 3 razy bo jego ogniskowa jest podobna do dolnego zakresu moich zoomów, daje świetne obrazy ale ma niższy komfort niż lantany

cena 200 PLN

 

2. University Optics Ortho 4mm, (aktualna cena 60$), wyrażnie niższy komfort obserwacji niż 7mm, gdyby nie to mógłby spokojnie konkurować z lantanami. Obydwa okulary są bardzo małe i zgrabne.

używany też kilka razy, stan jak nowy, przyjechał od producenta z małą skazą przy brzegu - cienka kreska równoległa do brzegu na przestrzeni może 5stopni, zajmuje pewnie niecały 1% powierzchni, dostrzegalna w dzień i na Księżycu, jeśli ktoś ma nerwicę to może mu się niepodobać dlatego cena wywoławcza tylko 180 PLN

 

 

3. GTO zoom 7.4-22mm (60$), pole przy najkrótszej ogniskowej ok 60 stopni (a więc tak jak przy innych markowych zoomach). Trafił do mnie przez pomyłkę firmy wysyłkowej, nie używam go bo mam LV zooma Vixena, moim zdaniem jest minimalnie słabszy ale za to 3 razy tańszy, idealny do travelerka bo jest mały i lekki, dobre powłoki, stan idealny

cena 210 PLN

 

4. Super Plosl Soligor 26 mm kupiony rok temu w Astrokraku chyba za 95 PLN, nie ma go już w ofercie, stan bardzo dobry, ostry i kontrastowy, pole bodajże 45 st. rozstanę się z nim niechętnie za 95 PLN bo jest wart chyba więcej i to tylko dlatego że mam inny podobny

 

 

5. LV Vixen 2.5 mm, (120$) nie trzeba go reklamować, najlepsze powłoki ze wszystkich okularów jakie mam,stan idealny

cena 400 PLN

 

6. w razie gdyby zakup Naglera stał się realny, będę chciał się też pozbyć mojego podstawowego okularu planetarnego lantanowego HP Soligora 3.8 mm, stan b.dobry, bez zadrapań i uszkodzeń, tylko zwykłe ślady użytkowania , zdjęcie już się nie zmieściło, mogę wysłać na życzenie. cena 500 PLN

LV2_5.jpg

 

SPL_26.jpg

 

GTO_zoom.jpg

 

UO4.jpg

 

UO7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale się trafiła okazja. A Ja akurat kase wydałem na inne rzeczy. :oops::Cry: :x

Gdybym był teraz przy kasie to bym wziął z chęcią tego GTO zoom i orthoskopa 7 mm.

 

No, ale trudno. Może się jeszcze trafi jakaś okazja, bo rynek powoli zaczyna się zapełniać okularkami z najwyższej półki. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.