Skocz do zawartości

European Astronomy Picture of the Day


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Kreta, pewnie Skinakas Observatory. Taki duży przyrząd to chyba tylko tam.

 

  • Location: Crete, Greece
  • Camera: SBIG STX 16803
  • Optics: Modified RC-129 cm-Telescope in secondary focus (9867 mm)
  • Filters: ASTRODON 65mm Filterset for STX
  • Exposure: L 13x900s, R 5x900s, G 4x900s, B 6x900s, all 1×1 bin

Teleskop.JPG

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie robi wrażenie i jeśli wiemy na co patrzymy, możemy nie zawracać sobie głowy dziwną jego orientacją. Damian Peach dość często się tym nie przejmuje. Jeśli wąski wycinek księżycowej powierzchni potraktujemy indywidualnie, to oczywiście mamy do tego prawo, tylko trzeba o tym poinformować. Pewnie autor byłby niezadowolony, gdyby redakcja zdjęcie z jego wizerunkiem pokazała "do góry nogami"? Nienaturalność obrazu EAPOD razi mnie. Nie odpowiada mi interpretacja "palindromowa" fotografii a-c-y-ż-ę-i-s-K.

 

Może autor wysyłając zdjęcie zaznaczył jego szczególne podejście edycyjne, a tylko w tej prezentacji tego nie dodano? Nie mnie to wyjaśniać.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienaturalność obrazu EAPOD razi mnie.

 

to zdjęcie najwyraźniej przedstawia podejście do lądowania na księżycu.

w takim momencie trzeba porzucić ziemski punkt widzenia i przyjąć jedyny sensowny - grunt na dole, niebo na górze.

inaczej grozi nam katastrofa! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie robi wrażenie i jeśli wiemy na co patrzymy, możemy nie zawracać sobie głowy dziwną jego orientacją. Damian Peach dość często się tym nie przejmuje. Jeśli wąski wycinek księżycowej powierzchni potraktujemy indywidualnie, to oczywiście mamy do tego prawo, tylko trzeba o tym poinformować. Pewnie autor byłby niezadowolony, gdyby redakcja zdjęcie z jego wizerunkiem pokazała "do góry nogami"? Nienaturalność obrazu EAPOD razi mnie. Nie odpowiada mi interpretacja "palindromowa" fotografii a-c-y-ż-ę-i-s-K.

 

Może autor wysyłając zdjęcie zaznaczył jego szczególne podejście edycyjne, a tylko w tej prezentacji tego nie dodano? Nie mnie to wyjaśniać.

 

Czyli co? ^_^ Księżyc od nas normalnie, z australi odwrócony, z równika na boku? A może jakiś odgórny nakaz prawidłowego położenia tarczy ? ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne zdjecie. Datal niezkłócony. Magia. Jednkowoż fakt faktem, że nie jest to krater z Księżyca. Przynajmniej nie z naszego. "Wskazówka bruzdy" kręci się odwrotnie. To jakieś lustrzane odbicie cycuś takiego. Jak "L" do "J" :)

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to dostrzegłeś, ekologu. :)

 

I jeszcze dodam od siebie..., w ramach merytorycznej oceny, że Księżyc, nawet oglądany z Australii, ba, choćby z Antarktydy, nigdy nie jest oświetlany światłem słonecznym z kierunku... południowo wschodnio południowego (czyli na upartego, z południa).

 

Detal rzeczywiście powala, ale nie do tego stopnia, bym nie dostrzegał słabych stron zdjęcia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście jakie powoli na CN detale pokazują ludzie z 80cm luster, albo Peach się w taki sprzęt wyposaży albo niebawem jego zdjęcia będą jedynie poglądowe. Ach ten postęp, czy będziemy niebawem kupować w przystępnej cenie lustra 1m ? ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście jakie powoli na CN detale pokazują ludzie z 80cm luster, albo Peach się w taki sprzęt wyposaży albo niebawem jego zdjęcia będą jedynie poglądowe. Ach ten postęp, czy będziemy niebawem kupować w przystępnej cenie lustra 1m ? ^_^

Pokaż linka do jakiegoś zdjęcia, które jest lepsze od tego.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.