Skocz do zawartości

Testy z zastosowaniem ASI178MM-c


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

W publikacji zdjęć w pełnej rozdzielczości na pewno nie, ale takie 50% (jak wyżej) wygląda nawet w miarę. Wczoraj ciachałem gwiezdne niebo w Łabędziu na 8 FPS. To dopiero mrowie gwiazd! Następnym razem zrobię filmik (bo transmisja na FB zawsze kompresuje) i pokażę :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. Canon Fd 300 mm i Asi 1600. Chcąc korzystać z kieszeni na filtry trzeba skrócić tor optyczny.  To raz. Dwa. Nie mam opcji regulowania przysłony . Tylko pełna dziura. Trzy . Trzeba dobrej złączki bagnet <> kamera bo to co jest lata na wszystkie strony. Pewnie rozmowa z Panem Januszem P. Mnie czeka . Zdawkowo bo z telefonu i w biegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten obiektyw ma opcję regulowania przysłony, tylko trzeba jakoś odblokować bolec. Są tam tutoriale na YT, ja tym nie zajmowałem się, gdyż zawsze f/4 mnie interesowało. To częsta sprawa w obiektywach z mocowaniem FD. Pierścień do przysłony działał, jak założyłem do niego adapter FD-EOS. Możesz sprawdzić :) Co do złączki, to jakoś nie miałem z nią problemów. Mocowanie w ASI178 i ASI1600 chyba nie powinno się różnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _Spirit_ napisał:

Trzeba dobrej złączki bagnet <> kamera bo to co jest lata na wszystkie strony. Pewnie rozmowa z Panem Januszem P. Mnie czeka .

Jaka konkretnie złączka jest zła? Produkcji ZWO? Niestety w kwestii złączki bagnetowej polecam unikać wynalazku Janusza - to jest dopiero badziew. Robi to z najgorszych chińskich pierścieni makro, których bagnet ugina się tworząc szczelinę na dobre 1-2 mm. Janusza przeważnie zachwalam, ale tych złączek powinien się wstydzić (biorąc też pod uwagę cenę, której chce). Osobiście zrobiłem sobie własną złączkę na bazie porządnych pierścieni z ciasnym bagnetem - siedzi super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M103 w Kasjopei w towarzystwie Ruchba.

37x10s, f/2.8, gain 100/510, bez chłodzenia (zapomniałem włączyć)

 

M103.jpg

 

M5 w Głowie Węża

36x10s, f/2.8, gain 150/510, temperatura -20 stopni

Tło jest nierówne, Fitswork po prostu mnie nie lubi :)

 

Gromada-kulista-M5.jpg

 

M27 w Lisku

30x10s, f/2.8, gain 200/510, temperatura -20 stopni, przez przypadek nagrywane na 8-bit

 

M27-w-Lisku.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem reduktor ogniskowej. Jeszcze jakoś ostrzy, uzyskuję skrócenie ogniskowej o 25%. Tak więc mamy 225mm f/2.1. O ile słabsze gwiazdki ostrzy ładnie, to przy jasnych gwiazdach uwidacznia się halo. Ale do transmisji powinno być jeszcze okej. Dzisiaj oglądaliśmy przeloty satelitów na 8 FPS. Trzeba ustawić jakość na 480p i przewinąć do 2:50 :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.