Jump to content

Tasco


olszynek
 Share

Recommended Posts

Witam,mam pytanie odnośnie sprzętu na zdjęciu,nie znam się na tym,trzymam w piwnicy.Da się z tego coś wykrzesać czy po prostu cena złomowa?Firma Tasco made Japan,60x800.Statyw spawany,ciężki,jakieś okulary,barlow,kilka śrubek widzę rdza złapała.Kilka opinii rozwieje wątpliwości.Dzięki.

post-31627-0-69624900-1481413689_thumb.jpg

post-31627-0-80313100-1481413708_thumb.jpg

post-31627-0-33961300-1481413728_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dali ciezki statyw, jak na tak lekki teleskop, w miare dobra glowice paralaktyczna, wiec mysle, ze jakosciowo bedzie to bardzo podobne do popularnych refraktorow f/10 klasy 100mm, ale z ograniczeniami obiektywu 60mm. Ale sprawdzic to nie problem, chociazby na odleglych obiektach naziemnych, albo obecnie wieczorem na Ksiezycu. Po testach, napisz kilka spostrzezen na temat tego refraktora :astronom: .

Link to comment
Share on other sites

Średnica mała ale optyka jest na tyle dobra że jest to zapewne świetny teleskop do planet, zalożę się iż jakością obrazów rozkłada skyluxa z lidla, nawet tego z pierwszej serii. Stara dobra japońska robota, do tego solidny montaż. Jeśli wyczyścisz optykę i ew. poprawisz kolimację jeśli tego wymaga to po dokupieniu dobrych okularków obrazy planet i Księzyca powinny być bardzo satysfakcjonujące.

Edited by robert_sz
Link to comment
Share on other sites

Statyw jest dorabiany,spawany w całości,nie ma możliwości rozkręcenia,złożenia.Spróbuję go sprzedać,może za jaką stówkę ktoś zaryzykuje wziąść,jak nie to dorzucę do złomu,wysłać taki statyw byłoby ciężko,chyba że samą tubę.Wystawię w "SPRZEDAM",zobaczymy.Dzięki za zainteresowanie.

Link to comment
Share on other sites

Statyw jest dorabiany,spawany w całości,nie ma możliwości rozkręcenia,złożenia.Spróbuję go sprzedać,może za jaką stówkę ktoś zaryzykuje wziąść,jak nie to dorzucę do złomu,wysłać taki statyw byłoby ciężko,chyba że samą tubę.Wystawię w "SPRZEDAM",zobaczymy.Dzięki za zainteresowanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Like
   • 44 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Haha
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.