Skocz do zawartości

CELESTIADA - Konkurs Wiedzy Astronomicznej


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam pierwszą edycję podobnego konkursu, w którym sam brałem udział. Niestety, akurat jedna niedziela mi przepadła i straciłem możliwość uzyskania punktów. Natomiast w tej edycji mamy aż dwa terminy, w dodatku swój wynik można poprawić! Mam nadzieję, że w ten sposób liczba uczestników będzie spora, gdyż ciężko mieć zajęte dwie niedziele. A zawsze wcześniej można zarezerwować swój czas :)

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie ma na co czekać, w przyszłą niedzielę o 15:00 wjeżdża pierwszy quiz w ramach Celestiady.

 

Brak sponsorów i nagród sprawia, że będzie to bardziej zabawa niż konkurs, zobaczymy czy to dobrze czy źle ;)

Od siebie gwarantuję jakąś fajną statuetkę dla zwycięzcy.

Do tej pory gdy pojawiały się quizy, cieszyły się niezłym zainteresowaniem więc mam nadzieję, że te też będą chętnie rozwiązywane, tym bardziej że po raz pierwszy będą zamieszczane w takiej zorganizowanej formie :)

To bardzo łatwa i wygodna forma, wystarczy przeczytać, poklikać i wysłać. Nawet jeśli ktoś nie będzie zainteresowany samą zabawą, może oczywiście rozwiązywać quizy dla własnej przyjemności i sprawdzenia wiedzy jak to do tej pory miało miejsce.

 

Jedna ważna nowa uwaga. Nie będzie podwójnych rund miesięcznych, ale do ogólnej punktacji liczyć się będzie 5 najlepszych wyników z 6 rund więc nawet jeśli ktoś opuści jedną rundę, absolutnie nie traci szans na wygraną!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Bellatrix

Pragnę Was powiadomić, że 6 VIII 2017r. (niedziela) o godz. 15:00 odbędzie się kolejny, piąty etap Celestiady

Niestety, podczas zmian związanych z przeniesieniem Forum, utraciliśmy wyniki z poprzedniego (piątego) etapu, dlatego zostanie on powtórzony (stąd zapowiedziałam piąty etap, zamiast szóstego). Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w konkursie.

 

Ponieważ w nowej wersji Forum nie działa aplikacja testowa, pytania zostaną zamieszczone w postaci pliku pdf. Odpowiedzi należy przesyłać do mnie na priv, pisząc w polu tekstowym numer pytania i tuż obok niego wybraną odpowiedź, przykładowo:
1. c,

2. a

itd. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Bellatrix napisał:

Ponieważ w nowej wersji Forum nie działa aplikacja testowa, pytania zostaną zamieszczone w postaci pliku pdf. Odpowiedzi należy przesyłać do mnie na priv, pisząc w polu tekstowym numer pytania i tuż obok niego wybraną odpowiedź, przykładowo:
1. c,

2. a

itd. 

To może zająć dodatkowe cenne minuty w limitach czasowych. Może warto byłoby wydłużyć te przedziały czasowe, np. o 10-15 minut?

Edytowane przez Loxley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

To prawda. Poniżej zamieszczam nowe przedziały czasowe wraz z przelicznikami do punktacji:

do 50 minut: x 1,0

do 1,5 h: x 0,75

do 2,5 h: x 0,50

do 4 h: x 0,25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zgadzam się z Darkiem (i obaj żeśmy wczoraj walczyli).

Wydaje mi się, że aż 50 minut może lekko zniechęcać potencjalnych uczestników bo to sugeruje, że praca jest duża i poważna (ilu z nas może się wyłączyć z otoczenia na blisko godzinę?)

Ponadto w grę zaczynają wchodzić inne czynniki niż wiedza. Umiejętność bardzo sprawnego przeszukiwania internetu i świetna znajomość angielskiego.

Może, krakowskim targiem, dodać jedną minutę na pisanie czyli zrobić pierwszy limit 31 minut?!.

Względnie krótki czas promuje tych co coś tam wiedzą, czasem zwrócą uwagę na zagadnienia astronomiczne i warto to doceniać.

Zachęcam wszystkich do brania udziału bo najgorszy konkurs i tak się każdemu odrzuca w finalnej klasyfikacji i łatwo doścignąć czołówkę a i jest fajna zabawa.

To żaden wstyd uzyskać 25% na 100% (ja już coś takiego przeżyłem, korona mi z głowy z hukiem spadła i mimo to nadal czuje się dobrze - prestiż to bzdurna wartość w życiu człowieka).

 

Pozdrawiam

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.