Jump to content

[S] Słoneczny sprzęt H-alfa 127mm - Lunt 50 i Coronado 60


Pablito
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

 

Wystawiam na sprzedaż cały mój sprzęt do Słońca w paśmie h-alfa. Zupełny brak czasu nie pozwala mi się cieszyć z używania zestawu... Jest wśród Was wielu, którzy go na pewno wykorzystają w odpowiedni sposób :)

 

Na zestaw składają się:

 

1. Refraktor Istar Optical 127mm F5.5 z wbudowanym ERF125mm BelOptik i linearnym wyciągiem Crayforda GSO 1:10

2. Coronado SolarMax II 60 double stack RichView / BF15 (co ciekawe refraktor ma obiektyw 70mm średnicy)

3. Lunt LS50THa/B400 - kątówka przerobiona na B500, dodatkowy wyciąg Crayforda mojego projektu

 

ad.1. Refraktor jest mojej konstrukcji. Rura luminiowa oklejona karbonową folią 3D, adaptery anodowane na czerwono. Obejmy CNC przystosowane pod szyny Vixen i Losmandy. Jest dodatkowy adapter do etalonu wewnętrznego od Coronado SM60. Zestaw świetnie działa w wizualu, w fotografii nie sprawdzany bo nie mam już kamery. Duży BF15 zapewni brak winietowania.

 

ad.2. Zestaw składa się z teleskopu Coronado SM II 60 z wewnętrznym etalonem oraz frontowym jako double stack. Oba w technologii RichView. Frontowy etalon można użyć samodzielnie lub jako double stack, nawet z Luntem LS50Tha (mój zestaw w tej konfiguracji działał rewelacyjnie) . Etalon wewnętrzny można użyć z refraktorem z poz.1., etalon frontowy z poz.3,

 

ad. 3. Oryginalny teleskop Lunt LS50Tha do którego dokupiłem kątówkę B400 z wyciągiem helikalnym (takie jak były w LS35Tha). Aby obraz ostrzył dorobiłem krótką przejściówkę i jest ok. Mam jeszcze części do wyciagu Crayforda zrobione specjalnie do LS50Tha, jeszcze nie testowane. Kątówkę rozwierciłem aby zwiększyć dostępny obraz, obecnie z 4mm zwiększyło się to do ok.5,1mm - jest widoczna różnica.

 

Zdjęcia dodam w miarę możliwości. Preferowany odbiór osobisty, nie koniecznie u mnie.

Cena za całość 18000zł

 

Mogę rozbić zestaw o ile nie zgłosi się chętny na całość a otrzymam oferty na poszczególne pozycje zestawu. Mogę rozdzielić Coronado na pojedyncze etalony. Na niskie oferty nie będę odpowiadał, proszę szanować mój czas.

 

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia powinny być już jutro.

 

ad.1. Cena 4900zł (sam ERF to ponad połowa wartości)

ad.2. Cena 9400zł lub

- teleskop SM II 60/BF15 6000zł;

- frontowy etalon SM60 II 4000zł

1+2 bez 3 = 10.500zł

ad.3. Cena 3600zł

Całość 17k zł.

Możliwe raty i delikatne negocjacje.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Mam pracowity okres więc wstawienie zdjęć się opóźniło..

 

Ale do rzeczy.

Z Coronado SM60 II jest też oryginalna walizeczka, obejma, dovetail AMD i SolRanger (szukacz). Frontowy etalon jest już nieaktualny.

Z Luntem LS50THa jest DIY dovetail. Customowy wyciąg Crayforda poszedł do anodowania.

 

Widoczny na zdjęciach montaż Meade LXD75 go-to też jest na sprzedaż (w dobrej cenie w zestawie). Jak również mały montaż Celestron LCM go-to http://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p4390_Celestron-LCM-Mount---compakt-AZ-GoTo-mount-for-travelling.html pod Lunta LS50

Do LCM mam statyw geodezyjny (drewniane nogi), którego nie ma na zdjęciach, nie mam oryginalnego statywu (cienizna)

 

ad.1. Cena 4900zł (sam ERF to ponad połowa wartości)
ad.2. Teleskop SolarMax II 60/BF15 6000zł;
1+2 = 10.500zł, z montażem Meade 11.500zł
ad.3. Cena 3600zł, z montażem LCM ze statywem drewnianym 4100zł

Możliwe raty czy też delikatne negocjacje.

 

 

DSC_0652.JPG

DSC_0654.JPG

DSC_0655.JPG

DSC_0656.JPG

DSC_0657.JPG

DSC_0659.JPG

DSC_0661.JPG

DSC_0662.JPG

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Like
   • 44 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Haha
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.