Skocz do zawartości

Kosmiczne Serducho ze 135mm


szary19

Rekomendowane odpowiedzi

To mój kolejny kadr z Samyanga 135 2.0. Tym razem wykorzystałem materiał z dwóch sesji i mieszane ekspozycje 3 i 4 min. Łączny czas ekspozycji 6h 43min. Zdjęcie wykonane w okolicach miejscowości Szałas w woj.Świętokrzyskim. Setup: Canon 1000D mod. + Astronomik CLS Samyang 135@2.4 SW Sky Adventurer, stack DSS, obróbka PS.

 

 

Skarżysko pozdrawia Szałas.

 

Wcześniej złóż RGB. Rozbij R i obrób najlepiej jak się da R (uwaga na gwiazdy żeby ich nie przepalić).

Dalej RGB jako jedna warstwa, nad nim wrzuć R jako Lum i pobaw się kryciem (w L włącz tylko R).

Jak już zacznie wyglądać zaznacz same gwiazdy z RGB i skopiuj do warstwy nad L. Zmień na Lighten albo screen (przy screen krycie około 80%) albo color. Sam ocenisz. Fajne rzeczy wychodzą.

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarżysko pozdrawia Szałas.

 

Wcześniej złóż RGB. Rozbij R i obrób najlepiej jak się da R (uwaga na gwiazdy żeby ich nie przepalić).

Dalej RGB jako jeden kanał a nad nim wrzuć R jako Lum i pobaw się kryciem (w L włącz tylko R).

Jak już zacznie wyglądać zaznacz same gwiazdy z RGB i skopiuj do warstwy nad L. Zmień na Lighten albo screen (przy screen krycie około 80%) albo color. Sam ocenisz. Fajne rzeczy wychodzą.

Mocno to spigułkowałeś szczerze nigdy takich cudów nie robiłem... a widząc Twoje ostatnie poczynania np w Łabędziu pewnie daje świetne rezultaty.. masz może jakiś link do tutka krok po kroku bo nie bardzo ogarniam jak to zrobić ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podałem to taki zbiór wyciągnięty trochę od Wessel`a, tutoriali i trochę własnej weny jak się foci z pod latarni (Wawa).

Może nagram ale raczej nie.

Po pierwsze wstyd bo ja nic prawie nie umiem z PSa (samouk) po drugie: za leniwy jestem i po trzecie: wiecznie brak czasu. Jak dodać 1+1+1= impossible.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co podałem to taki zbiór wyciągnięty trochę od Wessel`a, tutoriali i trochę własnej weny jak się foci z pod latarni (Wawa).

Może nagram ale raczej nie.

Po pierwsze wstyd bo ja nic prawie nie umiem z PSa (samouk) po drugie: za leniwy jestem i po trzecie: wiecznie brak czasu. Jak dodać 1+1+1= impossible.

Będę rozszyfrowywał skoro są gotowe materiały. Ja też samouk PS-owy a w zabawach mono nigdy nie doszedłem do LRGB bo zwykle kończyło się na Ha + 1 lub dwa kanały potem brakowało pogody :) Ostatnio znajduje trochę czasu na naukę obróbki bo materiał z kanoniera mam kolorowy za jedną sesją, to i pewnie z czasem zrozumiem co do mnie napisałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę rozszyfrowywał skoro są gotowe materiały. Ja też samouk PS-owy a w zabawach mono nigdy nie doszedłem do LRGB bo zwykle kończyło się na Ha + 1 lub dwa kanały potem brakowało pogody :) Ostatnio znajduje trochę czasu na naukę obróbki bo materiał z kanoniera mam kolorowy za jedną sesją, to i pewnie z czasem zrozumiem co do mnie napisałeś :)

Żebyś złapał bazę do tego co chcę powiedzieć. Masz w tej chwili czyste RGB. Włącz widok kanałów w PS. Zaznacz samo R i skopiuj. Włącz widok wszystkich 3 kanałów RGB. Dodaj nową warstwę i wklej R które skopiowałeś z RGB. Zmień to R na Lum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś złapał bazę do tego co chcę powiedzieć. Masz w tej chwili czyste RGB. Włącz widok kanałów w PS. Zaznacz samo R i skopiuj. Włącz widok wszystkich 3 kanałów RGB. Dodaj nową warstwę i wklej R które skopiowałeś z RGB. Zmień to R na Lum.

Udało się, efekt faktycznie zauważalny od razu - wyciągnięcie jasności mgławicy. Straciłem jednak na ostrości gwiazd i samych szczegółów. Będę pracował dalej...

H&SL.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, efekt faktycznie zauważalny od razu - wyciągnięcie jasności mgławicy. Straciłem jednak na ostrości gwiazd i samych szczegółów. Będę pracował dalej...

Ważne żeby warstwę L mieć jak najlepiej obrobioną.

 

Teraz kręć luminacją. Zmniejsz krycie - powiedzmy 50-70%. Możesz dodać maskę tylko dla warstwy L - poziomy, krzywe.

Dodatkowo jak masz dodatek astronomy tools zaznacz gwiazdy, rozszerz zaznaczenie gwiazd na wartość 2 a następnie SHIFT+F6 (tutaj wartość 1). Zaznaczone gwiazdy skopiuj do warstwy CTR+J. Wyciągniętą warstwę przenieś nad L. I tutaj znowu zabawa z maskami dla gwiazd. Saturacja itp itd.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne podejście do obróbki.Wykorzystałem kanał R jako L + dodatkowa redukcja gwiazd,będę wdzięczny za opinię czy kierunek na plus, czy błądzę..

P.S Jeżeli ktoś byłby chętny chętnie udostępnie stacka, jestem ciekaw jak inni podeszli by do tego tematu.

 

 

 

h&sstack6h42m52sV2JPG.jpg

Edytowane przez szary19
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.