Skocz do zawartości

[M42] Pentacon 4/200, [M39] obiektywy powiększalnikowe Meopta Anaret


LibMar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To już prawdopodobnie ostatnia wyprzedaż sprzętu astronomicznego. Tym razem mam do sprzedania:

 

1) Obiektyw Fujinon 55mm f/1.8 - stan bardzo dobry, ostrzy na nieskończoność. Świetny obiektyw na mocowaniu M42. Cena: 160 złotych + wysyłka. Sprzedane.

 

2) Obiektyw Pentacon 4/200 - stan bardzo dobry minus, optycznie doskonale. Minus wynika z tego, że nie możemy zmienić przysłony - na stałe fotografujemy z maksymalnej apertury, czyli f/4. Mimo to, zdjęcia wciąż wychodzą bardzo dobrze, można łatwo zredukować aberrację chromatyczną (która i tak już nie jest przerażająco wielka). Za pomocą tego obiektywu zarejestrowałem dwie planety pozasłoneczne. Cena: 125 złotych + wysyłka.

 

3) SW Vixen Dovetail 21cm - widoczne są ślady mocowania śrubką do montażu. Stan bardzo dobry minus/dobry plus. Zestaw nie zawiera czterech śrubek podtrzymujących obejmy - http://www.teleskopy.pl/images/dovetail_sw_vixen_21_1.jpg Cena: 25 zł + wysyłka. Sprzedane.

4) Obiektyw Tamron 3-8mm f/1.0 CS-mount. Stan bardzo dobry. Została przeprowadzona modyfikacja na usunięcie przysłony, aby fotografować w maksymalnym świetle (gdyż normalnie obiektyw elektronicznie dostosowuje sobie przysłonę). Świetny do rejestrowania meteorów. Informacje o obiektywie: https://www.bhphotovideo.com/c/product/414212-REG/Tamron_13VA308AS_SQ_13VA308AS_SQ_3_0_8_0_mm.html Cena: 75 zł + wysyłka. Sprzedane.

 

5) Obiektywy powiększalnikowe Meopta Anaret 4.5/80 i 4.5/105. Stan wizualny bardzo dobry, bez rys, niewielkie pyłki w środku.

- Meopta Anaret 4.5/80 bez dekielków, jest możliwość zmiany przysłony i dobrze działa.
- Meopta Anaret 4.5/105 z dwoma dekielkami (z "opakowaniem"), brak możliwości zmiany przysłony (pierścień nie obraca się, jakby zablokowany bolcem?). Nie mam pojęcia dlaczego, choć podziałka na f/4.5-22 jest.

Cena za oba obiektywy: 25 złotych + wysyłka.

 

Zdjęcia wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.