Jump to content

_vk_
 Share

Recommended Posts

Nie wiem jak sterować Canonem 350d pod Maxim DL. Program komunikuje się z aparatem, ale na wyświetlaczu aparatu mam wtedy napis busy. W menu aparatu komunikację mam ustawioną na PTP. Gdy przełącze na PC Communication napis busy znika, ale Maxim nie łączy się z aparatem. Mam win7 32-bit. Co robię nie tak?

Link to comment
Share on other sites

Kudi. Dzieki. Tutek potwierdził że musze miec połączenie pc communication a nie ptp. Tylko nie wiem jakie stery dod win7 zainstalowac do 350d aby miec comunikacje pc aparat

Edited by _vk_
Link to comment
Share on other sites

Którą wersję Maxima masz, kiedyś Alien napisał tutorial jak podłączyć 350-tkę do kompa z maximem i chyba wyższe wersje niż 5.18 słabo sobie radziły z tym aparatem, ale najlepiej z nim porozmawiaj

 

EDIT

Znalazłem https://astronomiaamatorska.blogspot.com/2012/12/maxim-dl-5-cz1-podaczanie-aparatu.html

Edited by kudi145
 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mam 5.24 ale myslę, że problem jest ze sterami canona pod win7. Nażedzia z Canon utility też nie łaczą się z aparatem, jak jest przestawiony na PTP.

 

Myślę że powinienem zainstalować Canon WIA driver w wer 5.6 bez PTP ale w tej przed-świątecznej gonitwie na razie nie jestem tego w stanie sprawdzić.

Edited by _vk_
Link to comment
Share on other sites

To jednak mam problem z Maxim DL. Tak jak pisze Kudi najprawdopodobniej potrzebuje wersji 5.18. Jak ktoś ma na testa to proszę o info na PW.

Zainstalowałem najnowszy soft od Canona. Sprawdziłem, że komunikuje sie pod dpp jak we wcześniejszym linku. Komunikacja Canon PC działa a Canon <> Maxim nie. Przy okacji znalazłm dobrą stronę, gdzie za rączkę pokazują jak zainstalować najnowszy soft do Canona nawet bez dysku Canona.

Sprawdzilem działa. Link do strony: http://eksfiles.net/2015/10/getting-started-with-an-old-canon-eos-digital-rebel-xt/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
   • 44 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.