Skocz do zawartości

Startuje POLSKI APOD


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Ale akurat obłoki srebrzyste to kwanty docierające z pobliża kosmosu (umowna granica 100 km nad poziomem morza), a  ponadto przypuszcza się że światło odbija się od drobin w których skład wchodzi nie tylko woda/lód lecz i pozostałości (zwłaszcza pyły) z meteoroidów niszczonych wysoko w atmosferze. Zatem pod tematykę "Astro..." trochę pasują moim zdaniem.

Pozdrawiam

Link do obrazka ze schematem powstawania widoku obłoków srebrzystych

 

Noctilucent-Clouds.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Trochę mi się nudzi i stwierdziłem, że policzę ile dany fotograf do tej pory dorobił się prac na Polskim Apodzie :read: Na liście mamy 85 zdjęć (52 z 2017 i 33 z obecnego roku) pochodzące od 33 autorów :)

Przy okazji taka mała kwestia techniczna do @wessel. Archiwum na stronie liczy tylko 24 ostatnie prace. Żeby zobaczyć wcześniejsze, musiałem przeglądać tutejsze wątki papodowe. Może to jakiś błąd w ustawieniach, ale szkoda, że nie można zobaczyć wcześniejszych wraz z opisami w jednym miejscu...

 

  • Dariusz Wiosna 11
  • Andrzej Fijołek 11
  • Marcin Paciorek 5
  • Bogdan Jarzyna 5
  • Jerzy Łągiewka 5
  • Łukasz Szczepański 4
  • Jacek Bobowik 4
  • Marek Setlak 4
  • Piotr Potępa 4
  • Łukasz Sujka 3
  • Szymon Gala 3
  • Tomasz Skiba 2
  • Łukasz Żak 2
  • Hubert Dróżdż 2
  • Radek Grochowski 2
  • Karol Gut 1
  • Antoni Chrapek 1
  • Dariusz Dorosz 1
  • Marcin Łaszyn 1
  • Dawid Breska 1
  • Robert Pilch 1
  • Roman Bukalski 1
  • Szymon Sakowicz 1
  • Łukasz Kubicz 1
  • Przemysław Ząbczyk 1
  • Tomasz Habaj 1
  • Marcin Śnieżyński 1
  • Michał Kwieciak 1
  • Filip Szczerek 1
  • Michał Pietrewicz 1
  • Wojciech Twardziak 1
  • Piotr Dzikowski 1
  • Mirosław Zagórski 1


 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa statystyka , dzięki.

Z tym archiwum to widzę że nie czytasz stronki :) tam jest napisane że archiwum starsze niż pół roku jest usuwane i archiwizowane przeze mnie osobno. To jest organizacja non profit powiem więcej non-incom więc pojemność serwera jest ograniczona. Mam nadzieję na wyrozumiałość w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.