Skocz do zawartości

Startuje POLSKI APOD


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no panowie, bez jaj.

Link do zdjęcia a nie do postu albo wątku. W regulaminie wyraźnie jest napisane : link do zdjęcia.

Ja nie bardzo rozumiem pytania: link do zdjęcia to link do zdjęcia. Tak samo działa EAPOD i jakos nikt nie ma wątpliwości co należy robić.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie, bez jaj.

Link do zdjęcia a nie do postu albo wątku. W regulaminie wyraźnie jest napisane : link do zdjęcia.

Ja nie bardzo rozumiem pytania: link do zdjęcia to link do zdjęcia. Tak samo działa EAPOD i jakos nikt nie ma wątpliwości co należy robić.

 

To ja dopytam żeby już nie było najmniejszej watpliwości.

Jeśli ktoś załączył fotografię na astropolis i potrafi podać do niej link wprost taki jak podał Mateusz (...do_konkretnego...) lub taki:

 

http://astropolis.pl/uploads/post-29202-0-91267400-1483016498.jpg

 

To będzie OK?

 

Pozdrawiam

p.s.

Ja tam jak jestem w poście to klikam na zdjęcie potem na zdjęciu prawym klawiszem myszki potem wybieram najniższą opcje "zbadaj element" i szukam oczami ;)

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzając ewentualne pytania kolegów - zdjęcia zgłoszone do tej pory pozostają w dalszym ciągu w "konkursie" . Nie ma potrzeby ich ponownego zgłaszania. Czekamy na kolejne prace!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że powstała taka inicjatywa. Będę trzymał kciuki jak za każdą inicjatywą popularyzatorską. Pozwolę sobie jednak napisać kilka moich spostrzeżeń.

 

1. Wygląd strony

Temat był już tutaj poruszany i muszę się zgodzić z przedmówcami. Strona wygląda trochę archaicznie, co zresztą jest jakby cechą wspólną dużej ilości stron o tematyce astro. Jeśli strona ma promować astronomię wśród młodych to musi iść z duchem czasu. Nie zgadzam się, że lepiej zacząć jakkolwiek a później to zmieniać. Im dłużej będzie działała strona tym trudniej będzie wprowadzić zmiany. Pewnie m.in. z tego powodu APOD wygląda tak jak wygląda.

Teraz PolishAPOD wygląda jakby był zrobiony w ramach lekcji informatyki i zaznajomienia się z html.

 

2. Zawartość

I znowu, jeśli strona ma zachęcać ludzi do astro to muszą być na niej ciekawostki wzorem APODa, a nie tylko wypasione zdjęcia. Astronomię można rozumieć na wiele sposobów, to nie tylko DS.

 

3. Zgłaszanie

Na stronie do zgłaszania widnieje tekst:

"W emailu z linkiem należy dodatkowo i obowiązkowo podać imię i nazwisko autora, miejsce wykonania zdjęcia, dane optyki, kamery i montażu oraz użyty zestaw filtrów."

Myślę, że warto zmienić te wymagania na trochę bardziej ogólne. Teraz brakuje tylko wymagania co do wartości użytego zestawu w $. A co jak ktoś zrobił świetne zdjęcie zorzy w jakimś niesamowitym miejscu używając tylko telefonu albo zwykłego kompaktu? I takie zdjęcie powinny być pokazywane, żeby ludzie wiedzieli, że niekoniecznie trzeba dysponować super sprzętem żeby zrobić wartościowe zdjęcie.

No chyba, że z założenia na stronie ma być tylko DS.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wygląd był już zmieniony i obecny został pozytywnie oceniony na forach. Wszystkim gustom nie dogodzę.

2. Opis jest i będzie. Czy to co jest pod aktualnym Polskim Apodem to nie jest ciekawostka?

3. Wymagania są ogólne. Należy podać sprzęt którym się wykonało zdjęcie. Chyba oczywiste jest, że w zależności od typu zdjęcia ten opis będzie ewaluował. Wzorem EAPODa.

 

Już z pierwszego zdjęcia chyba widać że to nie jest portal pokazujący wyłącznie DS.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wygląd był już zmieniony i obecny został pozytywnie oceniony na forach. Wszystkim gustom nie dogodzę.

2. Opis jest i będzie. Czy to co jest pod aktualnym Polskim Apodem to nie jest ciekawostka?

3. Wymagania są ogólne. Należy podać sprzęt którym się wykonało zdjęcie. Chyba oczywiste jest, że w zależności od typu zdjęcia ten opis będzie ewaluował. Wzorem EAPODa.

 

Już z pierwszego zdjęcia chyba widać że to nie jest portal pokazujący wyłącznie DS.

 

Pozdrawiam

 

 

No jak już tak do EAPODa porównywać, to nasza oprawa graficzna wypada... słabo ;) oczywiście to moja subiektywna opinia, ale wypadamy nisko na tle EAPOD i średnio na tle APOD. Mimo tego jest ogromna poprawa względem pierwotnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wygląd był już zmieniony i obecny został pozytywnie oceniony na forach. Wszystkim gustom nie dogodzę.

2. Opis jest i będzie. Czy to co jest pod aktualnym Polskim Apodem to nie jest ciekawostka?

3. Wymagania są ogólne. Należy podać sprzęt którym się wykonało zdjęcie. Chyba oczywiste jest, że w zależności od typu zdjęcia ten opis będzie ewaluował. Wzorem EAPODa.

 

Już z pierwszego zdjęcia chyba widać że to nie jest portal pokazujący wyłącznie DS.

 

Pozdrawiam

 

 

Nie wiem jak wyglądała strona wcześniej, oceniam to co widzę teraz. Jak dla mnie to jest to strona wyglądająca jak zrobiona 15 lat temu. Jest słabo.

 

To może warto bardziej ogólnie poprosić o opis do zdjęcia, np.: Co przedstawia zdjęcie, gdzie i kiedy zrobione, jaka jest historia powstania, jakim sprzętem zostało zrobione.

 

Bardzo się cieszę, że planie są również nie tylko "twarde" zdjęcia astro, bo o takie mi właśnie chodziło gdy podawałem DS jako przykład. Obecny PAPOD jest właśnie takim twardym astro, do którego zrobienia jest potrzebny bardzo konkretny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem z czego wysnułeś taki wniosek. Przecież wszędzie jest napisane, jakiego rodzaju fotki nas interesują. I nigdzie nie widzę tam twardego astrofoto.

Możesz mi wskazać co rozumiesz jako nowoczesną stronę? Bez złośliwości, po prostu chcę poznać Twoja opinię, podaj jakis link proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem z czego wysnułeś taki wniosek. Przecież wszędzie jest napisane, jakiego rodzaju fotki nas interesują. I nigdzie nie widzę tam twardego astrofoto.

Możesz mi wskazać co rozumiesz jako nowoczesną stronę? Bez złośliwości, po prostu chcę poznać Twoja opinię, podaj jakis link proszę

Napiszę jeszcze raz. W opisie wysyłania zdjęcia jest:

"W emailu z linkiem należy dodatkowo i obowiązkowo podać imię i nazwisko autora, miejsce wykonania zdjęcia, dane optyki, kamery i montażu oraz użyty zestaw filtrów."

Może warto zmienić na bardziej ogólny opis?

 

Z tymi przykładowymi stronami to tak poważnie?

http://www.onet.pl/

http://www.interia.pl/

http://antyweb.pl/

http://www.polskieradio.pl/

http://beyondthetime.net/

http://fotoblogia.pl/

http://www.lonelyspeck.com/

http://nightscapes.pl/

 

Internet nie jest już ciemny. Strony są jasne i argument, że będzie się na nich oglądało zdjęcie jest słaby. Lepiej się czyta ciemne fonty na jasnym tle niż odwrotnie. Plus kilka innych rzeczy, które bardzo rzucają się w oczy (różne fonty, kolory linków, chaotycznie umieszczone loga, itd.). Większość z tych uwag pojawiała się tu już wcześniej.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę tego krytycznie wobec nikogo, kto ma jakieś uwagi w tym wątku, ale czy czasem nie szukacie dziury w całym?

Faktycznie, strona potrzebuje jeszcze trochę modyfikacji, ale Maciej pisał, że z czasem będzie poprawa, więc zamiast wyliczania co się komu nie podoba, może zaproponujecie sami coś konkretnego, niż wyliczanie błędów i ogólnych podpowiedzi, które nie wiele wnoszą.

A te linki do onetu, interii...? Nie wiem jak to skomentować...

 

 

 

Napiszę jeszcze raz. W opisie wysyłania zdjęcia jest:

"W emailu z linkiem należy dodatkowo i obowiązkowo podać imię i nazwisko autora, miejsce wykonania zdjęcia, dane optyki, kamery i montażu oraz użyty zestaw filtrów."

Może warto zmienić na bardziej ogólny opis?

 

A co w tym złego?

Przytaczając przykład "telefonu", z którego ktoś miał zrobić fotę..., to chyba logiczne jest, że należy według regulaminu podać imię, nazwisko, miejsce oraz choćby model telefonu jakim zostało zrobione zdjęcie? ( w zależności od sprzętu jakim się dysponuje)

 

Tak nawiasem mówiąc, jestem ciekaw jaka byłaby reakcja wszystkich, gdyby cała akcja z tworzeniem Polskiego APODa przebiegła w tajemnicy, do momentu publikacji pierwszego zdjęcia?

Aaa, nie piszcie, że gdyby tworzono to w tajemnicy to nie byłoby żadnego zdjęcia, bo wiecie o co mi chodzi...

 

Edytowane przez kenny223
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.