Skocz do zawartości

Startuje POLSKI APOD


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie strona polskiego astronomicznego zdjęcia dnia powinna spróbować zatroszczyć się - przede wszystkim! - o oficjalne wsparcie takich podmiotów jak Polska Agencja Kosmiczna, PTMA czy PTA. Być może to dobre miejsca, by poszukać ekspertów (nie wyobrażam sobie apoda bez astrofizyki/kosmologii, a przecież Polska też ma dokonania na tych polach!) Dla mnie powinna to być strona promującą polską astronomię we wszelkich aspektach za pomocą zdjęć, ilustracji czy też grafik (oryginał to Picture a nie Photo) przyciągających uwagę do opisu, który zawiera aktualną wiedzę. W przeciwnym razie będzie to zwykły, codzienny, nudny na dłuższą metę konkurs bardzo dobrej, ale tylko astrofotografii.

Edytowane przez Behlur_Olderys
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Wimmera ale nie do końca. Wessela też trochę.

PAPOD jednak powinien być mniej udziwniony niż jest APOD.

Razu pewnego zdjęciem dnia była grafika przedstawiająca Człowieka jako zbiór komórek ciała, bakterii i wirusów (jako statek kosmiczny , mikrokosmos). :(

Nie widzę w ewentualnej nazwie PAPOD nic istotnie brzydkiego - nie dajmy się zwariować naszym skojarzeniom :P

 

Zgaduję że kasa poszła na tę stronę i tamtą (...papod...) trzebaby dokupić i to jest może prozaiczny problem.

 

I jeszcze, a propo kulis - mnie bardzo cieszłoby załatwienie tam (o ile jeszcze nie ma) mechanizmów, że ta strona nie zniknie

nawet jak Wessel dajmy na to pojedzie i zostanie na Reunion na zawsze z inną pasją. Inaczej mówiąc, że portal na pewno nie zniknie jak onegdaj astronomia.pl

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tej idei powinniśmy dać czas dojrzeć. Założyciel jak i pozostali eksperci to przede wszystkim ludzie i to na pewno wrażliwi na piękno kosmosu czy natury. Więc na pewno szeroki kadr wśród pola pszenicy z pięknym rozgwiezdzonym niebem i ciekawym zjawiskiem znajdzie swoje miejsce jak i Księżyc na którego tle przelatuje stado gęsi. Wierzę, że tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Brawo wessel za inicjatywę. Jeżeli mogę wrzucić swoje 2 grosze. Proponuję zrobić dział "poczekalnia", gdzie będą wrzucane wszystkie zdjęcia np. z całego tygodnia. Każdy będzie mógł zagłosować na zdjęcie, które mu się podoba i codziennie eksperci będą wybierać np. 5 z największą liczbą głosów i wybierać jedno z nich (i codziennie reset kliknięć). To odciąży ekspertów od przerzucania tony zdjęć a ludzie będą mieli radochę, że może zdjęcie na które głosowali trafi na główną stronę. Wydaje mi się, że konkurs "Astrowizji" pokazuje, to najlepiej. I to chyba wyróżni Nas od EPODÓW, APODÓW iPODÓW itd. (Oczywiście to można pod każdym kontem zmienić).

Poza tym, chcąc zyskać popularność od czasu do czasu może da radę wrzucić obróbkę z zdjęcia dnia? (oczywiście jeżeli autor się zgodzi itd.) Sporo osób pewnie będzie ciekawa jak obrobić taki materiał i oczywiście czegoś się nauczyć. Pozdrawiam i życzę sukcesów :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra zebrałem się w sobie i napiszę parę słów ode mnie.

 

Odnośnie pomysłu super sprawa i faktycznie spore wyzwanie dla autora ale myślę że da radę. Jeśli chodzi o nazwę to spoko wybór należy do założyciela a do wszystkich innych dziwnych pomysłów typu PAPOD POLPOD lub innePOD to wydaje mi się że jak by serwis nazywał się APOD.PL to chyba wszystko by wyjaśniało ale to takie moje zdanie. Jeśli potrzebna jest jakaś pomoc przy stronie to proszę pisać na PW nie jestem ekspertem ale coś tam nie coś wiem.

 

Myślę że teraz powinniśmy dać trochę czasu na uruchomienie strony i zobaczymy jak potoczą się losy :) powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mój poprzedni post został usunięty, mimo wyjątkowo skromnej treści, to temat jednak rozwinę, jak zakładam, ku uciesze moderatora, który poprzedni post usunął.

 

Budowanie stron internetowych jest elementem wymaganym do zaliczenia podstawowych zajęć z informatyki w ramach edukacji powszechnej. Estetyka nie poddaje się ocenie więc nie oceniam, ale to co zaprezentowano w ramach Wielkiego Otwarcia polskiego odpowiednika APOD, to 3 x 1, czyli 1 z HTML, 1 z CSS, 1 x SEO. Do kompletu zadłużona 2 z angielskiego. Próba przesunięcia odpowiedzialności za ten utwór w kierunku osób słusznie wskazujących na błędy i wywoływanie ich do tablicy, żeby poprawili skoro są tacy mądrzy, jedynie potwierdza jakim poziomem odpowiedzialności posługuje się autor prezentujący nam taki bubel. Otóż pouczając innych w każdej dziedzinie warto się zmierzyć z obiektywną miarą sukcesu jaką jest najprostszy walidator w3c.

 

Rada? Warto poprosić kogoś kto choć odrobinę wie na czym polega robienie stron internetowych w XXI wieku. Chyba, że nie ma kogo poprosić. W takim razie nie pozostaje nic innego jak bronić swojego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mój poprzedni post został usunięty, mimo wyjątkowo skromnej treści, to temat jednak rozwinę, jak zakładam, ku uciesze moderatora, który poprzedni post usunął.

 

Budowanie stron internetowych jest elementem wymaganym do zaliczenia podstawowych zajęć z informatyki w ramach edukacji powszechnej. Estetyka nie poddaje się ocenie więc nie oceniam, ale to co zaprezentowano w ramach Wielkiego Otwarcia polskiego odpowiednika APOD, to 3 x 1, czyli 1 z HTML, 1 z CSS, 1 x SEO. Do kompletu zadłużona 2 z angielskiego. Próba przesunięcia odpowiedzialności za ten utwór w kierunku osób słusznie wskazujących na błędy i wywoływanie ich do tablicy, żeby poprawili skoro są tacy mądrzy, jedynie potwierdza jakim poziomem odpowiedzialności posługuje się autor prezentujący nam taki bubel. Otóż pouczając innych w każdej dziedzinie warto się zmierzyć z obiektywną miarą sukcesu jaką jest najprostszy walidator w3c.

 

Rada? Warto poprosić kogoś kto choć odrobinę wie na czym polega robienie stron internetowych w XXI wieku. Chyba, że nie ma kogo poprosić. W takim razie nie pozostaje nic innego jak bronić swojego zdania.

Nie wiem kto i dlaczego usunął Twój post. Dzięki za miłe słowa. A chamstwa nie zapomnę. I wszędzie tam gdzie się pojawisz Ci to przypomnę,

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mój poprzedni post został usunięty, mimo wyjątkowo skromnej treści, to temat jednak rozwinę, jak zakładam, ku uciesze moderatora, który poprzedni post usunął.

 

Żebyś wiedział, cieszę się z takiego obrotu sprawy ;)

Usunąłem to właśnie z powodu wyjątkowo skromnej treści, która nie wnosiła kompletnie żadnej wartości, a w takim "burzliwym" wątku mogła zaognić dyskusję, bo nawet nie wiadomo było o co chodzi i do kogo ten "komentarz" był skierowany.

 

nocomments.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, tu na forum jest ogromne grono ludzi, którzy kończyli "edukację powszechną" w czasach kiedy jeszcze nie istniał przedmiot informatyka, a komputer był czymś tam rzadkim, że niemalże abstrakcyjnym.

 

Sam należę do takich osób więc doskonale rozumiem wysiłek, który trzeba w to włożyć żeby zrobić coś fajnego. Rozwiązaniem tego problemu jest współpraca.

Nie wpadłem tu na chwilę, żeby napisać post w tym wątku. Licznik postów nie jest dobrą miarą wieku i doświadczenia, a forum dyskusyjne z natury rzeczy to miejsce wymiany opinii, z którymi można się zgadzać lub nie. To w jaki sposób ktoś wyraża niezgodność z wyrażoną na forum opinią to sprawa bardzo indywidualna jak widać. Twoja wiadomość jest trafna i merytoryczna. Dziękuję za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem tę pasjonującą lekturę jednym tchem i miałem skomentować krótko, słowami "ja pi****lę" ale zgadzam się z moderatorem, że taki komentarz nic nie wnosi, więc się powstrzymałem :)

Człowiek to najbardziej podła ziemska istota i zaiste zasługujemy na wyginięcie. Im szybciej tym lepiej.

 

Mam ogromny szacunek dla ludzi z inicjatywą. Chylę czoła przed tymi, którym się chce coś zrobić. Zgadzam się z Adamem, że czasami lepiej wystartować prowizorycznie, ale wystartować, niż dopracowywać w nieskończoność.

Trzymam za Was kciuki.

 

//Wykropkowałem twoją wypowiedź, ale wiadomo, co miałeś na myśli.

//Ilu

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony jeżeli chodzi o "APOD", mam dwa pytania:

- rozumiem, że każdy może przesłać zdjęcie (nawet początkujący) - najwyżej zdjęcie będzie odrzucone :)

- jak "stare" może być przesłane zdjęcie - chodzi mi o czas wykonania zdjęcia

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia z nowym projektem!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.