Skocz do zawartości

[S] Fujinon 16x70


panasmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie popełniam właśnie jedną z większych głupot sprzętowych w życiu, niemniej - na giełdzie ląduje mój Fujinon 16x70.

Lornetka ma około 15-20 lat, ale jest zadbana. Optyka w stanie bardzo dobrym (brak rys wpływających na obraz, mikroryski jednakowoż są), mechanicznie - miodzio.
Jedyne ślady zużycia widać na gumowych osłonach obiektywów (patrz zdjęcia), zaślepkach na obiektywy oraz w okolicach gniazda gwintu statywowego.
Jeśli chodzi o różnice między tym modelem a nowszym - są inne powłoki i nieco inna kolorystyka obrazu (ciut w kierunku żółci). Porównywałem ją do dwóch nowych Fujinonów 16x70 - i z obydwoma egzemplarzami remisowała jeśli chodzi o transmisję oraz wygrywała jeśli chodzi o korekcję astygmatyzmu.
Na tę chwilę nie mam zaślepek na okulary (nie wróciły z wypożyczenia, ale jeśli wrócą - zobowiązuję się niezwłocznie wysłać je nabywcy).
Brak zaślepki gniazda 1/4". Jeśli się doszukam zapasowego adaptera do statywu - dorzucę.
Cena: 2200 zł, zawiera wysyłkę kurierem.
IMG_20161227_181133.jpg
IMG_20161227_180602.jpg
IMG_20161227_180857.jpg
IMG_20161227_181121.jpg
IMG_20161227_181229.jpg
IMG_20161227_181236.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam kilka fotek dla onanistów sprzętowych purystów. Na obiektywach są tycie ubytki w warstwach - zaznaczone kółeczkami.

Ponadto jeden z obiektywów ma delikatną kreskę (prawdopodobnie pamiątka po czyszczeniu) grubości ćwierci włosa, długości kilku centymetrów. Drugi obiektyw ma tyci paproszek od wewnątrz.

Poza tym - optyka czysta, ewentualnie mogą bić widoczne małe zacieki po czyszczeniu (czyścić na 100% cacy nie zamierzam - zwyczajnie szkoda mi czasu, a i powłokom częste szorowanie szkodzi).

Na okularach parę kropek do wyczyszczenia - nie mam lenspena.


fuji_ob1.jpg


fuji_ob1b.jpg


fuji_ob2.jpg


fuji_ob2b.jpg


fuji_oku.jpg


W mojej opinii, powyższe ubytki nie wpływają w żaden zauważalny sposób na obrazy generowane przez ten sprzęt.

Niemniej, cena idzie w dół - do 2100 zł z wliczoną przesyłką kurierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.