Skocz do zawartości

Promowane odpowiedzi

Tayson    1978

Bardzo dobrze!

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DarX86    2538

Ciekawe jak wiele razy musielibyśmy mieć taką zorzę, by przestała nas cieszyć, a zaczęła wkurzać :)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
majer    361

Ci to dopiero mają fart do nieba hehe

To zależy od punktu widzenia. Jak chcesz cyknąć zdjęcie M31, albo czegoś innego, to już nie cykniesz, musisz czekać, aż zorza sobie pójdzie.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RomekAstrobaza    418

Codziennie ich nie ma a pogodne niebo jest o wiele częściej anizeli pojawianie się zorzy polarnych;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
majer    361

U nas - tak. Czy nad północną Norwegią - tu już bym nie był taki pewien. A raczej bym obstawiał odwrotnie. Zwłaszcza w okolicach maksimum aktywności Słońca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Codziennie ich nie ma a pogodne niebo jest o wiele częściej anizeli pojawianie się zorzy polarnych;)

Majer ma rację. W okolicach kręgu polarnego zorze pojawiają się prawie każdej nocy. Rzadko wyglądają tak jak na powyższym zdjęciu, ale prawie zawsze jest mniejsze lub większe zielone świecenie nieba. Mówię z doświadczenia, bo widziałem sporo zórz polarnych w północnej Norwegii i na Islandii.

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ekolog    2818

:o

W istocie rzeczy niesamowity zbieg okoliczności.
Tu było prezentowane kilka dni temu:

http://astropolis.pl/topic/57073-kosmiczny-pyl-dookola-m31-co/?do=findComment&comment=659686

a zarazem autor - Rogelio Bernal Andreo - jest w tym miesiącu członkiem Jury naszego konkursu:

http://astropolis.pl/topic/57074-astrowizja-styczen-17-watek-konkursowy/?do=findComment&comment=659696

Tak czy siak przemiła koincydencja - nawet jeśli Jesion ma wpływy w NASA :)

Pozdrawiam

nasz_Juror.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Dobra, nie znam się, ale, gdy patrzę na jądro to w zasadzie nie wiem, gdzie jest góra, a gdzie dół. O.o
Można powiedzieć, że widzę coś takiego:

d05fdf2a9962603514f039aaa5445333.jpg

:) Czy tylko ja tak mam?

Edytowane przez Mateusz_Obara
  • Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11447

Nie tylko Ty. Ja mam takie odczucie przy wielu zdjęciach M31 i chyba wiem skąd to się bierze.

I chyba wiem skąd to się bierze (przynajmniej na tym zdjęciu).

Jeśli coś jest wyraźniejsze, mocniej nakreślone to wydaje się być bliżej - takie ludzkie przyzwyczajenie, bliższe rzeczy widzimy lepiej.

Anddromeda na tym zdjęciu podzielona jest na dwie części - w jednej dominują pasma ciemnego pyłu, w drugiej błękit rozświetlonej materii i gwiazd. Gdy skupiam się na tym pierwszym - jądro wydaje się być widoczne od dołu i odwrotnie w przypadku gdy wzrok skupi się na "niebieskiej części".

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9509

:o

W istocie rzeczy niesamowity zbieg okoliczności.

Tu było prezentowane kilka dni temu:

http://astropolis.pl/topic/57073-kosmiczny-pyl-dookola-m31-co/?do=findComment&comment=659686

a zarazem autor - Rogelio Bernal Andreo - jest w tym miesiącu członkiem Jury naszego konkursu:

http://astropolis.pl/topic/57074-astrowizja-styczen-17-watek-konkursowy/?do=findComment&comment=659696

Tak czy siak przemiła koincydencja - nawet jeśli Jesion ma wpływy w NASA :)

Pozdrawiam

Rogelio ma akurat tyle APODów, że trafienie w kolejny nie było wielkim problemem (przyznaję, że byłem prawie pewny, że to będzie kolejny APOD). Ja tam lubię jego zdjęcia - nawet bardzo - bo coś więcej pokazują, niż przeciętna astrofotografia.

PS. Świetny pomysł, żeby APOD był w jednym wątku. W ten sposób wreszcie mogę przeglądać zaległości, bo klikać mi się nigdy nie chciało.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
HAMAL    6929

PS. Świetny pomysł, żeby APOD był w jednym wątku. W ten sposób wreszcie mogę przeglądać zaległości, bo klikać mi się nigdy nie chciało.

Nie chwaląc się, żem był od dawna naczelnym agitatorem tej opcyi ^_^

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta