Skocz do zawartości
Paether

Astropolis w 2016 roku - małe podsumowanie

Promowane odpowiedzi

Adam_Jesion    9325

Dzięki co-adminie za fajne podsumowanie. Sobie też możesz podziękować :P

Od ponad roku uczę się programowania (dla własnej przyjemności) i zacząłem je wykorzystywać do analizy danych w bazie forum. Napisałem sobie "fajny" programik, który robi mi dowolne zestawienia popularności. W najbliższych dniach opublikuję takie podsumowanie roku okiem "big data" - nic się nie ukryje, a już widać, że jest tam sporo niespodzianek. Stay tuned.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9325

No to jeszcze jeden fajny obrazek - tym razem statystyki serwerowe. To co najbardziej cieszy, to aktywność w postaci wizyt (czyli ile razy wracamy na forum). W tym aspekcie padły rekordy wszech czasów.

Załączam też tabelkę z innymi danymi (jak ktoś lubi data science).

Zachęcam też inne fora do publikowania takich danych. Myślę, że to ciekawa wiedza pokazująca kondycję naszego środowiska (jeszcze niedawno przewidywano rychły upadek).

stat2016.png

• Lubię 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9325

I jeszcze dane rozszerzone o kontekst poprzedniego roku. Teraz widać, dlaczego uważamy 2016 rok za wyjątkowo udany.

Wizyty 2015 do końca 2016:

stat20152016.png

Porównanie rok do roku (2015-2016):

stat20152016yy.png

• Lubię 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
krzysiek.p    13

Jesienne, grudniowe i świąteczne, ``dłuższe`` wieczory zrobiły swoje ;-)

Jest zainteresowanie wiedzą i o to chodzi :-) .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9325

Jesienne, grudniowe i świąteczne, ``dłuższe`` wieczory zrobiły swoje ;-)

Jest zainteresowanie wiedzą i o to chodzi :-) .

Oczywiście, ale to też ciężka praca wielu osób. Artykuły, konkursy, plebiscyty, akcje, użycie technologii w tle, pozycjonowanie, etc. Dużo tego, a będzie jeszcze więcej.

Zdaję sobie sprawę, że przy forach/serwisach społecznościowych odnosi się wrażenie, że coś takiego się rejestruje i potem już sobie można nic nie robić - rośnie samo (jak chłopu na polu). Na szczęście tak nie jest :D

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
krzysiek.p    13

Oczywiście, ale to też ciężka praca wielu osób. Artykuły, konkursy, plebiscyty, akcje, użycie technologii w tle, pozycjonowanie, etc. Dużo tego, a będzie jeszcze więcej.

Zdaję sobie sprawę, że przy forach/serwisach społecznościowych odnosi się wrażenie, że coś takiego się rejestruje i potem już sobie można nic nie robić - rośnie samo (jak chłopu na polu). Na szczęście tak nie jest :D

Śledzę rozwój forum prawie od początków swojego istnienia. Zauważam niesamowity przeskok jakościowy w wiedzy na temat np. astrofotografii, sprzętu, obserwacji itp. Bez pasji, by tego nie było ;-)

Za co Dziękuję !

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
HAMAL    6843

Słupki w excelu to już w szkole były :P;)

Cholera, 1127 wiadomości, to już uzależnienie ^_^ Dziękuję Wszystkim za polubienia :D

• Lubię 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9325

Słupki w excelu to już w szkole były :P;)

Cholera, 1127 wiadomości, to już uzależnienie ^_^ Dziękuję Wszystkim za polubienia :D

Ale żeby dane trafiły do excela, do tego nie bezpośrednio (pochodzą z bardzo wielu różnych tabel połączonych relacyjnie), to trzeba się trochę napracować :) Generalnie od 2 lat uczę się programowania (data i computer science), więc nie ma nic lepszego, na czym mogę się ćwiczyć (Astropolis) :D

Dawno mi nic tak wielkie frajdy nie sprawiło.

PS. Zdradzę, że te dane są trochę przy okazji, bo piszę aplikację na AP, która ma swój konkretny cel i wkrótce ją upublicznię :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9325

Odwołując się do tych danych, to dla mnie widoczna jest ogromna zmiana "jakościowa" - to znaczy - kiedyś w takich statystykach byłem na górze ja + kilku moderatorów mocno związanych z AP. Teraz zaś widzę piękną dywersyfikację i masę aktywnych użytkowników nie pełniących żadnych oficjalnych funkcji (tzn. nikt ich nie zmusza do pisania/działania) ;)

Na przyszły rok (15 lecie AP) dobiję pewnie do 20 000 postów (aktualnie niecałe 18000). Średnia 3,7 posta na dzień. WHAT? Trochę dużo ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11276

Cholera, 1127 wiadomości, to już uzależnienie ^_^

Widzę, że nie zwalniasz tempa, wręcz przeciwnie :D

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pav1007    3012

Nie spodziewałem się, że będę figurował w tych zestawieniach :-D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11276

Prawie wszędzie jesteś, tylko "lajków" skąpiłeś :P Na szczęście Ekolog nadrobił :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta