Skocz do zawartości

Zabawę w astro-foto czas zacząć


etomee

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety jest na wszystkich. Po przesunięciu teleskopu na inny obszar nieba już się nie pokazuje. Odblask od pobliskiej latarni (?). 19 klatek po 10 minut do kosza?:ermm:

Da się coś z tym zrobić?

Edytowane przez etomee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa. Kiedyś miałem podobną smugę od lampki zasilacza który był blisko kamery i światło wpadało przez nieszczelne koło filtrowe (manualne z pokrętłem). Może też masz jakąś nawet malutką nieszczelność w torze optycznym i wpada światło np. z monitora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację bo próbowałem niedawno robić darki w dzień i były "prześwity" pomimo pełnego dokręcenia na wszystkich gwintach. Prawdopodobnie kamera wpuszcza gdzieś światło przy pewnych ustawieniach (bo wcześniej tego nie miałem). Ech...

No nic, trzeba będzie robić cropa żeby to wywalić.:icon_mad:

Edytowane przez etomee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2018 o 16:58, Tayson napisał:

Pewnie wiesz, że delikatnie widać ciemne obwodki wokół gwiazd. 

Hmm, u mnie na monitorze ich nie widać ale wiem, że "display" mam słaby. Jak zmienię komputer to podejdę do tematu jeszcze raz (albo i nie raz :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do użycia mojego Nikona D7100 do astrofoto. Przeczytałem artykuł na temat ISO, w którym poradzono, żeby znaleźć optymalne ISO dla danej lustrzanki. Zrobiłem wiec test i wyszło, że pomiędzy ISO 200 i 3200 praktycznie nie ma żadnej różnicy(!). Co to w zasadzie oznacza? Żeby trzaskać krótsze ekspozycje, a z większym ISO bo tak naprawdę to nie szum rośnie tylko SNR?

Wszystkie fotki wykonane  z ekspozycja 10 sek i rozjaśnione to tego samego poziomu w Maximie.

To są pomniejszone jpg'i ale w BMP wygląda tak samo.

Test.jpg

Edytowane przez etomee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś pisał właśnie, że nowe aparaty coraz częściej stają się niezależne od iso, czyli, że nie ma różnicy na jakim iso robisz bo czy rozjaśnisz iso 100 do poziomu 800 czy zrobisz na 800 to nie będzie różnicy, może ten D7100 już taki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Moja propozycja jest następująca - jeśli będziesz budował ten temat ze swoimi zdjęciami to mało kto będzie się do nich odnosił - za dużo ich będzie by można było się skupić na jednym. Jak zrobisz nowe zdjęcie i będziesz chciał uzyskać o nim opinie to załóż nowy temat - wtedy więcej ludzi skupi się na oglądaniu fotografii i otrzymasz feedback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mam pytanie do obeznanych z kształtem mgławic Kolegów :D

Zebrałem materiał do zdjęcia wschodniej części Welona w pasmach Ha i OIII.

No właśnie.. po złożeniu okazało się, że mgławica w tlenie wygląda identycznie jak w wodorze. 

Sprawdzałem fotografie na necie i jestem raczej przekonany, że ten "niby tlen" to jednak jest wodór. Szczerze mówiąc to już zgłupiałem. W fitsach mam wyraźnie zapisane, że był filtr OIII. Możliwe, że koło filtrowe odmówiło współpracy. Sam już nie wiem...

 

Podpowie ktoś? 

 

Poniżej zestakowana "surówka" z Ha i OIII. 

 

Ha.jpg

OIII.jpg

Edytowane przez etomee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zobacz moją fotkę https://www.astrobin.com/full/htg208/0/

Wodór czerwony, tlen niebieski. 

U Ciebie za dużo "tlenu" moim zdaniem. 

Jakiego programu używałeś do akwizycji? 

U mnie kiedyś ccdciel nie był w stanie zakręcić kołem bo coś tam i jechał całą sesję na L chociaż pliki zapisywał niby RGB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Właśnie cos takiego chciałem zrobić w bikolorze. Wydaje mi się, ze cos poszło nie tak z akwizycji. Ta smuga tlenu jest smuklejsza i ma takie fajnie zaznaczone kłaczki.

Zbieram materiał Maxim'em DL i nigdy takiego numeru mi nie wyciął. Zwłaszcza, ze dzień wcześniej focilem inny obiekt w tlenie i jest OK. Zapuściłem sesję w "Autosave" z zaznaczonym tlenem. No trudno już. Najwyżej dołożę ten materiał do Ha. Chociaż tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.