Skocz do zawartości

Zabawę w astro-foto czas zacząć


etomee

Rekomendowane odpowiedzi

Flaty po....

Te do kalibracji zdjęć tak ale "przed" w celu sprawdzenia czystości kamerki, bo chyba to najbardziej newralgiczne miejsce. Wyczyszczenie całej optyki i filtrów kształtu flata specjalnie nie zmieniły. Wszystkie stemple to jakieś zdechłe bakterie albo inne barachło bo na sucho zejść nie chciały. Zresztą ciekawe skąd tam się wzięły skoro setup jest skręcony na "amen" i w całości czeka na sesje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

No tak, ludzie już focą i obrabiają wiosenno-letnie niebo, a ja dopiero skończyłem obróbkę materiału z zimy :D

Jestem astronomicznie opóźniony ale praca nie pozwala mi "nadanżać" za porami roku... 

 

Małpi Łeb

 

Małpi Łeb.jpg

Edytowane przez etomee
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pav, dzięki za konstruktywny komentarz. Postaram sie poprawić edycję chociaż rzeczywiście poświęciłem trochę mgławicy na rzecz pozbycia się tła. Mam nadzieję, że więcej klatek palonych bez Księżyca choć trochę pomoże.

 

Wessel, sprzęt jak w stopce - ED80/FF/Atik 460/Ha 5nm/OIII 3 nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotka na moje oko  z niewykorzystanym potencjałem, tylko trzeba nad nią troche popracować.

Pewno brakuje ci na razie  doświadczenia w obróbce tego typu zdjęć, stąd idziesz "na skróty" , wycinając tło.

Spróbuj delikatnie, powoli, małymi posunięciami jeszcze raz rozciągnąć stacka . Nie przejmuj sie aż tak bardzo szumem, za mało materiału, żeby zniknął.

Nie stosuj masek na etapie manipulowania kontrastem i poziomami, bo wychodzi to sztucznie. Zostaw tło razem z siedzącym tam sygnałem i będzie dużo lepiej.

Pamiętaj - dokonywane korekty muszą być bardzo delikatne, ale wieloetapowe. Nie zrobisz tego dobrze , ciągnąc obraz  suwakami "na raz" .

A możesz napisać, czym i jak odszumiasz w Pix-ie?

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Duser,

To w zasadzie pierwsza fotka ze składaniem NB więc traktuję ją jako ćwiczenie. Myślę, że na błędach nauczę się szybko :)

Na razie w Pix odszumiam TGV albo ACDNR. Po prostu patrze co lepiej działa.

Może jednak natenczas zawieszę odszumianie i będę koncentrował się na innych działaniach.

Poniżej fotka po złożeniu Ha i OIII. Złożyłem ją w "LRGBCombination" : R - Ha i G & B - OIII (siarki na razie nie zdążyłem zarejestrować).

Wyrównałem tło, przyciąłem i lekko skorygowałem histogram żeby kolory wyrównać. Na razie tyle. 

Bo im dalej tym więcej "rozdroży":g:więc robię krok wstecz i zaczynam jeszcze raz - ostrożniej.

NGC6960-2.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Pytanko mam. Tu jest surowa fotka Eskimosa, na której zarejestrowały mi się jakieś obiekty (zaznaczone strzałkami). Sprawdzałem na Astrometry i w Stellarium ale nic tam nie mogę zidentyfikować. Czy to jest "coś" w kosmosie czy "coś" na mojej matrycy?

Eskimo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź.

A teraz inna sprawa. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co to za "pręga" z lewej strony fotografii (surowa klatka). W tej mgławicy tego nie ma, a i na flacie się nie pokazało.

Załamię się chyba. Co to jest???

NGC 1839.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.