Skocz do zawartości

Kosmiczny pył dookoła M31 - co?


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne tło, ale ta przeprocesowana, jarmarczna karuzela mnie nie urzeka. Zrobił lizaka z czegoś monumentalnego.

Według mnie też byłoby lepiej, gdyby normalnie obrobiona M 31 byłaby na tle tych pyłów.No ale to kwestia gustu. Jest takich paru takich oprócz naszego gościa,na przykład Colombari

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że ma fizyczną wystawę prac i sprzedaje też wydruki swoich zdjęć, to ciekawe, na ile taka obróbka jest podyktowana właśnie tymi wydrukami. Podejrzewam, że jednak dużo efektowniej się prezentują, niż gdyby były obrobione standardowo, natomiast w wersji komputerowej też jest dla mnie przecukrzone.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jest charakterystyczny - co ciekawe, przyjął go z otwartymi rękami świat zaawansowanych astrofotografów. Może są bardziej wyrozumiali od nas? ;) Nie dość, że zgarnia wiele nagród, sprzedaje swoje zdjęcia, to do tego jest płatnym ewangelistą PixInsighta.

 

W zasadzie wg naszych krajowych norm estetycznych to każde jego zdjęcie podbiega pod "kicz", a jednak pokonują jakieś tam granice. Prawda jest taka, że to zdjęcie pokazuje rzeczy, których nikt wcześnie na swoich zdjęciach nie pokazał. Trzeba na jego fotografie patrzeć z tej perspektywy, a niekoniecznie jak na ładne fotki.

 

california7_andreo_big.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Fritz Helmut Hemmerich zainspirowany zdjęciem Rogelio, zmontował coś zbliżonego z kometą w bonusie :happy:

 

Co się rzuciło w moje oczy (fotograficznego laika, więc jakby co to wyprowadźcie z błędu), to niewielki czas zbierania wodoru jak na użyty sprzęt i taki efekt :g:

 

Synchronous recording on an EQ8 (unguided):

(1) RGB: 150 x 30 sec, Canon 200mm F1.8 (@2.5), Sony A7s, ISO 4000

(2) hAlpha: 46 x 150 sec, Samyang 85mm F1.4 (@1.4), ASI 1600 mono cooled

 

https://www.flickr.com/photos/fhhemmerich/44570524714/in/dateposted-public/lightbox/

 

43951973_2253229231357288_1185305725522411520_o.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki efekt? Jeżeli to ma być jakikolwiek " efekt" to ja się wypisuję z astrofoto. Połowa obrazka to artefakty po odszumianiu . M 31 ledwo przypomina siebie a niebieskie gwiazdy to jakieś mgławice...to zdjęcie nawet nie dokumentuje istnienia obłoku wodorowego . Inaczej niż zdjęcie Rogelio , tam coś widać. Sorry,  ale chyba zaczynamy przeginać ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2017 o 17:49, Adam_Jesion napisał:

Znacie Rogelio Bernal Andreo? To pewnie najlepszy mistrz szerokich kadrów na świeciel

Zdjęcie super, kompozycja, złapane sporo sygnału. Co do obróbki, to zdjęcie mocno wyostrzone, przesycone; sprawia wrażenie galaretki, poskładanej z kilku warstw. No, ale najpierw trzeba naświetlić taki materiał do dalszej obróbki... :-)

 

/WS

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Paether napisał:

Co się rzuciło w moje oczy (fotograficznego laika, więc jakby co to wyprowadźcie z błędu), to niewielki czas zbierania wodoru jak na użyty sprzęt i taki efekt :g:

Faktycznie materiału tyle co nic, więc wychodzi na to, że ten wodór jednak nie jest aż tak ekstremalnie ciemny. Ale efekt... tragiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.