Skocz do zawartości
Pav1007

Astrowizja - STYCZEŃ '17 - wątek konkursowy

Promowane odpowiedzi

Pav1007    3071

post-20167-0-71989900-1480628616.jpg

Witajcie

Przed Wami kolejna odsłona konkursu "Astrowizja" - tym razem rozpoczyna się edycja STYCZEŃ 2017

Dla przypomnienia - konkurs "Astrowizja" polega na obróbce udostępnionego materiału - jednego dla wszystkich. Następnie Wasze prace będzie oceniać społeczność naszego forum a z grona najlepszych zwycięzcę edycji wyłoni Jury w składzie:

Adam Jesionkiewicz (Adam_Jesion), Paweł Radomski (Pav1007) i Jakub Bartas (Iluvatar)

jako zwycięzca poprzedniej edycji, w jury zasiada również Maciek Kapkowski (wessel) oraz...

gościem specjalnym tej edycji jest:

rba.jpg

Rogelio Bernal Andreo

Urodzony w 1969 roku w hiszpańskim mieście Murcia, w młodym wieku przeprowadził się z rodzicami do USA, gdzie mieszka do dziś. Jego zdjęcia można oglądać zarówno na stronie internetowej DEEP SKY COLORS jak i w galerii znajdującej się w Sunnyvale, California. Ukończył Harvard oraz Wentworth Institute of Technology. Astrofotografią zajmuje się od 2008 roku i fotografując bajecznie szerokie kadry zaistniał na świecie. Znany jest z stosowania niekonwencjonalnych technik obróbki zdjęć. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów astrofotograficznych.

post-158-0-64394300-1480453441.png

Przypominam o zapoznaniu się z REGULAMINEM

Poniżej zmiany w regulaminie:

Zdjęcie MUSI być nadesłane w formacie .jpg lub .png

Obowiązek alignacji zdjęcia spoczywa na udostępniającym materiał przez co materiału nie można przycinać (crop).

W uzasadnionych przypadkach maksymalne możliwe przycięcie nie może przekroczyć 2% natywnej rozdzielczości (musi być zgoda organizatora/jury)

Zabroniona jest jakakolwiek publikacja zdjęcia przed zakończeniem etapu obróbki, należy przy tym pamiętać, że materiał jest udostępniany tylko na potrzeby konkursu "Astrowizja"

Każde zgłoszenie do konkursu (wysłanie pracy konkursowej) będzie potwierdzone autoresponderem lub inną wiadomością

Zmiana również dotyczy formatu maila:

tytuł maila: Astrowizja – miesiąc (np.: „Astrowizja – styczeń”)
imię i nazwisko
oprogramowanie użyte do obróbki
nick użytkownika z forum Astropolis.pl lub informacja, że nie jest się użytkownikiem Astropolis.pl
dopisek: akceptuję regulamin konkursu "Astrowizja"

Obiektem konkursowym edycji STYCZEŃ '17 konkursu "Astrowizja" jest:

IC 410 Narrowband

Sprzęt

Officina Stellare Veloce RH200, ATIK ONE 9 M (filtry Baader Planetarium)

Czasy

Ha 21x1200 sek,

OIII 15x1200 sek,

SII 15x1200 sekund bin 2

MATERIAŁ DO POBRANIA:

FIT

TIFF

Zgodnie z regulaminem etap obróbki kończy się 18.01.2017 o godzinie 23:59 (Środa)

Przypominam, że istnieje WĄTEK DYSKUSYJNY

Życzymy powodzenia!

Jury konkursu "Astrowizja"

• Lubię 7

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Duser    1191

Ale materiał !!! Wiedziałem że coś fajnego będzie i się nie zawiodłem. Teraz tylko obróbki w narrow muszę sie nauczyć ... :D

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
RomekAstrobaza    417

takie amatorskie pytanko

SII - czerwony?

OIII - niebieski?

Ha - zielony?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bartosz    1455

A u mnie certyfikat bezpieczeństwa nie został zaakceptowany :(

Czy nie można jakoś prościej udestępnić materiału?

Może spróbuję jutro jak będę w PL

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Iluvatar    1305

takie amatorskie pytanko

SII - czerwony?

OIII - niebieski?

Ha - zielony?

Tak, jak ci będzie pasowało.

Prościej niż przez Google Drive chyba się nie da. Dosyć dziwne, że nie puszcza cię tam.

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pav1007    3071

takie amatorskie pytanko

SII - czerwony?

OIII - niebieski?

Ha - zielony?

Prezentacja kolorystyczna jest dowolna :-)

Spróbuj z PL, jak coś będzie nie tak to daj znać PW.

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Bartosz    1455

Ostatnio po konsultacji z Pawłem Pav1007 ściągałem na kompa z Windowsem, a nie na Maca bo się nie dało (jak zwykle).

Spoko - jak sobie nie poradzę do końca tygodnia to będę się zgłaszał ;) z reklamacją.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TomekDw    415

To się doczekałem - HST nigdy mi to nie wychodziło, i jeszcze problem z tutorialami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9500

No to dołożył do pieca. :) Ciekawe, co z tego wyjdzie. :)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
DarX86    2538

Teraz to dopiero poszczególne prace będą się różnić od siebie :) Ja odpuszczam ten etap, uczestnikom życzę powodzenia i czekam na zdjęcia :)

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TomekDw    415

Teraz to dopiero poszczególne prace będą się różnić od siebie :) Ja odpuszczam ten etap, uczestnikom życzę powodzenia i czekam na zdjęcia :)

No właśnie ciekawe jak z frekwencją teraz takie coś może okazać się zbyt trudne.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Tayson    1978

Dopóki nie mam mono nie zaprzątam sobie głowy HST. Pierwsze podejście to i tak byłaby porażka.

Wolę poświęcić czas na doskonale warsztatu tego czym dysponuje. Za wysoko dla mnie.

Bardziej liczyłem na materiał RGB lub LRGB.

Powodzenia dla uczestników.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Adam_Jesion    9500

Ej Panowie, to nie chodzi o to, żeby było super, ale chodzi o to, żeby spróbować, przy okazji się czego nauczyć. Nie odpuszczajcie!

• Lubię 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
astrokarol    163
Napisano (edytowane)

Początkujący może o takim materiale nawet nie słyszał :P;)

Edytowane przez astrokarol

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pav1007    3071

No właśnie ciekawe jak z frekwencją teraz takie coś może okazać się zbyt trudne.

Dopóki nie mam mono nie zaprzątam sobie głowy HST. Pierwsze podejście to i tak byłaby porażka.

Wolę poświęcić czas na doskonale warsztatu tego czym dysponuje. Za wysoko dla mnie.

Bardziej liczyłem na materiał RGB lub LRGB.

Powodzenia dla uczestników.

A czy myślicie, że obróbka tego materiału nie przyda się Wam w obróbce LRGB? Czy myślicie, że budowanie warsztatu obróbki LRGB czy HaRGB to zupełnie inna droga niż HST? :-)

Czy nie lepiej podejśc do tego jak materiał RGB?

W RGB macie 3 zdjęcia, tutaj macie 3 zdjęcia - czym się różnią? Koniecznością pomalowania paletą HST? nic bardziej mylnego - czasami warto podejść do czegoś niekonwencjonalnie, spróbować czegoś innego - tym bardziej, że nasz gość specjalny jest zwolennikiem niekonwencjonalnych metod obróbki :-)

Zobaczcie, czasami składacie zdjęcie HaRGB, HaLRGB czy idąc dalej HaRRGB - dla mnie to brzmi jak nie ta liga :-)

Nie demonizujcie tak materiału narrowbandowego - bo to nic innego jak każdy inny materiał. Poza tym nie wierzę w żadne Wasze słowo, że nie dacie rady - bzdury piszecie panowie i tyle :-) Na kacu jesteście jeszcze po Nowym Roku :-)

P.

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Krzysiek Gaudy    867

Swego czasu do HST podchodziłem jak do jeża - ale okazało się, że to w sumie chyba nawet (teraz, z perspektywy czasu) prostsze niż HaRGB. Z mojej strony więc też zachęcam do próbowania; w styczniu więcej czasu to też tym razem spróbuję swoich sił. Zwłaszcza, że materiał bardzo dobry, przyjemny do obróbki.

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
♥ wessel    13205

Ja też uważam, że obróbka narrowbandu ( niekoniecznie w palecie HST) jest prostsza niz LRGB. Jakby nie liczył to jeden obrazek mniej do zabawy :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
TomekDw    415

Ja też uważam, że obróbka narrowbandu ( niekoniecznie w palecie HST) jest prostsza niz LRGB. Jakby nie liczył to jeden obrazek mniej do zabawy :D

Dla mnie jest trudniejsze i ciężej mi ogarnąć fajne kolory. A nie mówiąc już o gwiazdach. Już wole RGB , gwiazdy jakoś nie mają obwódek takie normalne są. Następna edycja to chyba będzie połączenie HST i RGB bo widzę , że coraz to trudniej :)

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta