Skocz do zawartości
patrix

Plejady

Promowane odpowiedzi

HAMAL    6930

Pierwsze zdjęcie fajne, zapowiada się dobry zestaw do zdjęć w średniej skali :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
qbanos    1250

Bardzo dobre zdjęcia! Na pierwszym widać sporo dziur po hot pixelach, może coś z kalibracją nie zagrało.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
♥ wessel    13213

Faktycznie niezłe to pierwsze, zadbałbym tylko ciut bardziej o kolorystykę tła. Aż tak czerwono to tam nie jest :) nawet biorąc pod uwagę ciemne pyły.

PS. Robiłem identycznym zestawem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MaPa    10374
Napisano (edytowane)

W szerokim kadrze poszedłeś na maxa i o ile na miniaturce to jeszcze fajnie wygląda to duża wersja widać że materiał wyciągnięty poza poziom gładkiego sygnału ( ile tak apropo ?)

Nie mniej jednak obie prace zasługują na uznanie.

Edytowane przez MaPa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
patrix    2077

Dzięki Panowie.

Coś nie mogę tego materiału dobrze skalibrować,stąd te dziury po hotach. Pewnie jeszcze posiedzę nad tym materiałem,bo też nie daje mi to spokoju. Maciek-Twoją wersję widziałem nie raz,ale nietety mój warsztat nie pozwala mi na takie efekty. A co do wersji z Canona,to rzeczywiście wyciągnąłem to na maxa,co nie wygląda może za dobrze,ale obróbka takich szerokich kadrów jest ciężka i też jeszcze dużo pracy mnie czeka z tym kadrem. Swoją drogą do tego typu ujęć potrzeba naprawdę czarnego nieba,czego niestety nie mogę powiedzieć o moim.

Pierwsze zdjęcie to LRGB-po 2 godz na kanał i 5 minut na klatkę

Drugie zdjęcie to 3 godz po 5 min na klatke

Jako ciekawostkę,wrzucam surową klatkę z Canona,tylko pomniejszona; to i tak dla mnie sukces,że cokolwiek z tch ciemnych pyłów widać, pomijając fakt,że na walce z gradientem straciłem pół dnia

IMG_7857.jpg

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MaPa    10374

5min na klatkę to bardzo dużo przy f < 4 - do tego potrzeba tzw 'bieszczadzkiego' nieba. Wygląd pojedynczej klatki mnie nie dziwi :).

• Lubię 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta