Skocz do zawartości

M42 (pierwsza próba - proszę o wyrozumiałość)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

No to pokazuję jak można spartolić to co inni robią tak dobrze - czyli fajną fotkę poprzez za krótki czas naświetlania i za mało klatek. Myślałem, że jak to jest dość jasny obiekt to wystarczy tylko kilkanaście klatek. Niestety trzeba trochę więcej. Człowiek się uczy na błędach. Ale się uczy i to jest najważniejsze. Jak będziecie to fotografować to jak najwięcej ekspozycji róbcie.

 

TMB 115 F7, 13x120s dla L (1x1) i 5x60s dla RGB (2x2). Bez guidowania.

 

Następnym razem spróbuję z reduktorem na F5,6 to może sie zmieści trochę wiecej mgławicy.

 

m42_12102004_640.jpg

 

W wyższej rozdzielczości jest tutaj: http://www.astrofotografia.zone.pl/dso/m42...2102004_640.jpg

 

A i na razie mówię PAS i nie będę was już zamęczał tymi moimi próbami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie link do wyższej rozdzielczości był nieprawidłowy ale w drugim poście podałem też własciwy. Nic to widać, że rozpracowałeś antyqjonie moją konwencję zapisu plików :wink:

 

Dzięki uwagom kolegi Andee'go postanowiłem przygotować trochę mniej wygładzoną wersję tej M42. Cudów się nie da zrobić ale chyba teraz jest minimalnie lepsza.

 

m42_12102004_640_andee.jpg

 

Wyższa rozdzielczość :wink: : http://www.astrofotografia.zone.pl/dso/m42...4_800_andee.jpg

 

Pozdrawiam,

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga ma większy sharp. ale dalej wymoczony buraczek (taki botfinkowy) :wink:

 

nobody's perfect :-)

 

mówiłem że to kaszanka ? :-) trochę cierpliwości i będzie lepiej (mam nadzieję) : :lol: Nauka nie pójdzie w las :-)

 

Pozdrawiam,

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga ma większy sharp. ale dalej wymoczony buraczek (taki botfinkowy) :wink:

 

nobody's perfect :-)

 

mówiłem że to kaszanka ? :-) trochę cierpliwości i będzie lepiej (mam nadzieję) : :lol: Nauka nie pójdzie w las :-)

 

Pozdrawiam,

Dominik

 

A wiesz co ja Ci powiem? Ze podoba mi sie to. Nic nie jest przesycone ani przepalone - statyczny spokojny kosmos jaki lubie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich czasach musiałbyś mieć prześwietlone okolice trapezu , stosowałeś jakiś filtr ?

 

Zdjęcie LRGB, bez żadnych dodatkowych filtrów ale warto będzie zastosować tutaj H-alpha pewnie a być może i inne wynalazki.

 

Środek mgławicy nie przapalił się przy 120s na klatkę. Też byłem zdziwiony ale nie był przepalony czego się nie spodziewałem. Jednak aby 4 gwiazdki trapezu były rozdzielone (na 120 sekundowej klatce - są widoczne ale się już nie rozdzielają) zastosowałem podręcznikową metodę z dodatkową 10-sekundową klatką dla środka.

 

Pozdrawiam,

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.